Ministr Lipavský navštíví Českou Lípu a Nový Bor

Verze pro tisk |

Ministr Lipavský navštíví Českou Lípu a Nový Bor

 

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský navštíví ve čtvrtek 5. října 2023 Českou Lípu a Nový Bor, kde bude debatovat se studenty gymnázia a občany o zahraniční politice. Součástí programu je i návštěva sídla sklárny Lasvit a setkání s komunálními politiky.

Harmonogram dne (časy se můžou měnit):

 

15:00–16:00 návštěva sídla sklárny Lasvit za doprovodu náměstka hejtmana Libereckého kraje Zbyňka Miklíka (Piráti), adresa: Palackého náměstí 170, Nový Bor

16:15–16:45 setkání se starostou Nového Boru Jaromírem Dvořákem (Starostové pro Liberecký kraj) v budově Městského úřadu, adresa: náměstí Míru 1, Nový Bor

17:30–18:30 veřejná debata k zahraniční politice v kulturním prostoru Vedlejší kolej, adresa: Nádražní, Nový Bor (více info zde: https://fb.me/e/Y700VqaW)

 

Novinářská účast je možná pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon a specifikace části programu, o kterou máte zájem) zaslané nejpozději do středy 4. října 2023 do 12:00 na e-mail Klara_Charvat_Galova@mzv.cz.

 

Kontakt pro média na místě: Klára Charvát Galová, tel. 728 622 755.


Klára Charvát Galová
Poradkyně ministra zahraničních věcí | Advisor to the Minister

Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1
T: +420 224 183 246, M: +420 728 622 755
Email: Klara_Charvat_Galova@mzv.cz

Nahoru

Komentáře

Re: Ministr Lipavský navštíví Českou Lípu a Nový Bor

Skvělé, osobně se těším, jaké budou zdejší komentáře, budu-li nějaké...

Nahoru

Re: Ministr Lipavský navštívil Nový Bor

Ministr mj. zdůraznil, že zpětnou vazbu od občanů považuje za důležitou součást své funkce. Proto navštěvuje regiony. Chválil Novoborsko (úroveň sklářství, Lasvit), pochvaloval si, že v Ajetu si mohl řemeslo sám vyzkoušet.

Většinu času odpovídal na otázky k zahraniční politice - EU, NATO, Ukrajina a Rusko, ale i Afrika, BRICS aj. Debatu moderoval bývalý poslanec Ferjenčík, byla řeč i o návykových látkách a postupu v legalizaci marihuany, o pirátské kandidátce k volbám do europarlamentu apod.

Byly to přínosné a proti očekávání docela optimistické dvě hodiny. Nejspíš se brzo objeví podrobný článek o návštěvě regionu, včetně fotogalerie...

Nahoru