Bezpečnost dětí na internetu již 11.12. na Partyzánce

Verze pro tisk |

Internet: dobrý sluha, ale zlý pán – přednáška na téma Bezpečnost dětí na internetu již 11.12. na Partyzánce

 

Rozbité koleno se zahojí, ztracená věc oželí, špatná vzpomínka upadne v zapomnění, ale vaše stopa v kyberprostoru zůstane navždy. Lekli jste se? To je správná reakce, jen málokdo z nás si totiž uvědomuje, jak snadná může být ztráta osobních dat a jejich následně zneužití: přístup k vašemu kontu se tak může zkrátit na pár kliknutí a setkání s falešnou identitou, které propůjčíte tu svou, nebude vůbec náhoda. A co vaše děti, víte, jakým hrozbám čelí na internetu? A víte, jak jim předcházet?

 

Virtuální svět se tváří jako nevinný prostor schovaný v krabičce telefonu nebo počítače. Internet známe jako každodenního pomocníka, pomáhá nám dohledat informace, objednat nákup, zaplatit online. Internet je ale stejně dobrý sluha, jako zlý pán a v záplavě denních povinností je těžké mít dokonalý přehled o pohybu vašich dětí na internetu. A děti přeci nemůžou bez ponaučení vědět, co jim hrozí.

 

Mobil a internet jsou dneska běžnou součástí našeho života, někteří bez něj už nedokáží vůbec existovat. Mobil s připojením na internet každá kamarádka nebo kamarád. Nabízí tolik lákadel, které můžou stát nejen hodně času, ale možná i ztrátu iluzí, z pouhé neopatrnosti nebo neznalosti, ale může jít i o ztrátu peněz nebo identity, ke kterým dojde jedním nešťastným kliknutím. Nemůžeme mít ambici, že dokážeme předejít všem situacím, ale mějme tu ambici, že děti budou s riziky obeznámeny a budou s nimi umět dobře pracovat. A tahle práce začíná u nás, u rodičů, a pokračuje nakonec i u nás, pedagogů. Rádi vás v pondělí na půdě Partyzánky uvidíme, protože tohle téma vnímáme jako velmi důležité,“ dodává ředitel ZŠ Partyzánská Mgr. Karel Minařík.

 

Jak zachovat bezpečnost svých dětí a bezpečnost informací, které o sobě sdílí vaši nejmenší? Proč je důležité zdánlivě neviditelným, za to každodenním hrozbám předcházet? Co všechno na internezu hrozí? Odpovědi na celou řadu otázek přiblíží rodičům i dětem již v pondělí 11. prosince 2023 od 16 hodin na ZŠ Partyzánská Stanislav Uchytil, expert na kyberbezpečnost a ředitel IT oddělení ve firmě Sirius Finance, která je spoluorganizátorem celé přednášky.

 

Přihlásit se na přednášku můžete na tomto odkazu: https://hoffmanfinance.jsemnawebu.cz/zspartyzanska.html?fbclid=IwAR2KGHEFV-v5ykiN3jW_06hcroZunQhmALmuJTHZhBKRxsl0rZNulCI11xw

 

Na Facebooku se můžete připojit také k události: https://fb.me/e/yMFKdnQZD

alt
Nahoru