Zoufalý čin z lásky

Archiv
Verze pro tisk |

Mladý muž se dobrovolně vystavil vážné újmě na zdraví, aby získal zpět zájem své bývalé přítelkyně. Pro tento účel požádal nejprve 22letého kamaráda z Mimoně, aby ho několikrát udeřil lahví do obličeje. Utržené rány pak měly vzbudit soucit nejbližšího okolí. Oslovený kamarád se nezdráhal a jeho přání vyhověl beze zbytku, přičemž mu přivodil několik tržných ran v obličeji a na hlavě.

O několik dní později však poraněný mladík uznal, že jsou jeho šrámy nedostatečné a tak si u jiného známého objednal další službu. Stejně starý kamarád z České Lípy ho poté podle jeho přání bodl dokonce nožem do hrudi, což mělo u přítelkyně vyvolat opravdový šok. Zraněný mladík navíc bezprostředně poté kontaktoval policii a uvedl o okolnostech svých zranění nepravdivé údaje. V obou případech oznámil napadení své osoby neznámým útočníkem, po kterém policisté začali pátrat.

Při podrobnějším ověřování faktů vyšla pravda najevo. Oznamovatel, který si oba útoky zjednal, se za své klamání policie zodpovídá z trestného činu poškozování cizích práv. Jeho ochotné kamarády zase vyšetřovatel obvinil z pokusu o ublížení na zdraví.

Nahoru