Mimořádné pátrání po dítěti v ohrožení

Verze pro tisk |

Služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec vyhlašuje pátrání po dvouleté Kristýnce Olachové z Liberce a její 28 leté matce Gabriele Olachové.

Pohřešovaná matka byla se svoji dcerou viděna naposledy dne 21. května v centru Liberce ve Fügnerově ulici. Dívenku vezla ve sportovním kočárku tzv. golfkách tmavé barvy, spíše se ale jednalo o skelet kočárku kombinovaný s dětskou autosedačkou. Na rukojeti kočárku měla zavěšenou oranžovou brašnu. Matka s dítětem byla téhož dne očekávána v Krizovém centru v Jablonci nad Nisou, kam se měla podle předešlé telefonické domluvy dostavit mezi 13. a 14. hodinou, aby se zde obě mohly ubytovat. V úterý ale do krizového centra dorazila jen samotná matka kolem 17.30 hodin. Na dotaz, kde má dceru, odpověděla, že ji ponechala u své kamarádky. Její jméno pracovníkovi zařízení nesdělila. Tvrdila mu, že si holčičku vyzvedne následující den.

Matka z 21. na 22. května v krizovém centru přespala. Ve středu 22. května pak v doprovodu pracovníka zařízení navštívila oddělení právní ochrany dětí na Městském úřadu v Jablonci nad Nisou, aby si zde vyřídila formality spojené s jejím plánovaným bydlením v krizovém centru. Během tohoto jednání na úřadu si odskočila na toaletu, odkud se vrátila omámená toluenem, který si sem sebou zřejmě přinesla. Když s ní chtěli sociální pracovnice její chování projednat, nebyla s ní v tomto stavu žádná rozumná domluva a nakonec budovu úřadu svévolně opustila. Na dotazy sociálních pracovnic, týkajících se její dcerky, nijak nereagovala. Vzhledem k těmto skutečnostem se pracovnice sociálně právní ochrany dětí obrátily dne 23. května na policisty v Liberci se žádostí o vypátrání dítěte i její matky. Sociální pracovnice se obávají, že Gabriela Olachová není schopná zabezpečit zdravý vývoj dítěte . Dosavadním šetřením se navíc policistům nepodařilo zjistit, kde se dvouletá Kristýnka v současné době nachází. Existuje proto důvodné podezření, že dívka může být v ohrožení života a zdraví. Pohřešovaná Kristýnka je vysoká zhruba 80 cm a pohublá. Má krátké, černé, kudrnaté vlasy a hnědé oči. Podle neověřených informací hůře došlapuje na jednu nohu. Gabriela Olachová je 175 až 180 cm vysoká, silnější postavy. Má černé, po ramena dlouhé vlasy, na kterých nosí blonďatý příčesek. Veškeré informace k pohřešované dvouleté Kristýnce Olachové a její matce Gabriele Olachové přijme každá služebna Policie ČR. Kontaktovat můžete samozřejmě i známou tísňovou linku Policie ČR 158.

OLACHOVÁ KRISTÝNA
pohřešovaná žena
Datum narození 17.6.2011
Pátrání vyhlášeno 23.5.2013
Bydliště - okres LIBEREC
Nebezpečný NE
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška 80 až 95 cm
Zdánlivé stáří 1 až 2 let

Popis osoby
  • POSTAVA hubená
  • BARVA VLASŮ černé
  • TVAR VLASŮ vlnité
  • BARVA OČÍ hnědá
Nahoru