Obchoďáky budou střežit policisté v civilu

Archiv
Verze pro tisk |

Právě předvánoční období vytváří klima k tomu, aby nepozorovaně připravili roztržité občany o jejich poctivě a nelehce vydělané peníze, které si oni díky své zručnosti a rafinovanosti umějí přivlastnit během několika minut. Žně nemají jen kapsáři, ale také další pobertové, kteří využijí chvíle, kdy si nakoupené drahé dárky uložíte ve svých automobilech na parkovišti a odejdete si posedět na zaslouženou kávičku do kavárny.


Jak se zloději zachovají v této situaci zřejmě není nutné dále rozvádět. V lepším případě si dotčený občan nakoupí vánoční dárky znovu, v horším případě si bude muset kromě dárků koupit i nové auto. Policisté jsou si zvýšené aktivity zlodějů plně vědomi a rozhodně nemají v úmyslu jim situaci jakkoliv usnadňovat. Právě proto si snad více než kdykoliv jindy všimnete v ulicích většího počtu uniformovaných policistů, kteří dohlížejí a budou dohlížet na pořádek ve všech městech našeho okresu.


V ulicích, ale i v nákupních střediscích a všude tam, kde se koncentrují lidé, se však ve skutečnosti bude pohybovat daleko více policistů, než by se na první pohled  zdálo, neboť jsou ke zvýšenému výkonu služby povoláni i policisté neuniformovaní, tedy pracovníci kriminální policie a vyšetřování. Jejich cílovou skupinou budou ve velké míře kapsáři, ale také například pachatelé vloupání do motorových vozidel.


Jejich civilní vzezření bude v davu ulice sloužit v neprospěch nevědomých zlodějů v zájmu ochrany slušných lidí. Zvýšený výkon služby pochopitelně zahrnuje i prevenci před pácháním loupeží, případně dalších trestnýcj činů závažného charakteru. Zvýšený dohled nad dodržováním zákonných norem pocítí i naši motoristé.

Nahoru