Lupič se zastřelil před zraky policistů

Archiv
Verze pro tisk |

Připomeňme si, že byl v obou případech lupič vyzbrojen krátkou střelnou zbraní. Z poštovního úřadu si nakonec žádné peníze neodnesl a z pobočky Union banky uprchl s dvaceti tisíci korunami. Nikoho při tom naštěstí nezranil.


Jedná se 32 letého muže s trvalým bydlištěm na Novoborsku, který 23. ledna spáchal i loupežné přepadení pobočky České spořitelny v Praze 9  Čakovicích v Cukrovarské ulici. Tehdy nutil rovněž s pistolí v ruce personál k vydání finanční hotovosti, posléze však z pobočky uprchll bez peněz, aniž by někomu ublížil. Krátce na to se na ulici ocitl v obklíčení přivolaných policistů, nastalou situaci psychicky neunesl a se svou nelegálně drženou střelnou zbraní ráže 7,65 mm spáchal na místě sebevraždu.


Na základě svědeckých výpovědí a znaleckých posudků stop zajištěných na místech činů policisté zjistili, že se jedná o pachatele všech zmíněných loupeží. Vyšetřování policistů však dosud neskončilo. Kriminalisté totiž disponují indiciemi, které naznačují, že se tento muž dopustil i dalších ozbrojených loupeží na různých místech v naší republice. Policisté se současně vážně zabývají také úvahou o tom, že se na těchto loupežích společně s ním podílely i další osoby.

Nahoru