Česká společnost a politika dnes.

Verze pro tisk |

PL zveřejnily přednášku senátora Jiřího Čunka pro Společnost pro kulturní identitu, která rozhodně stojí za přečtení .
Jako " ochutnávku " dávám pár mezititulků : Černý vedle bílého, tady máte košťata.....bereme lidem odpovědnost za jejich život......
sociální politika destruuje morálku..... mladí v politice - nezodpovědná je strana, která nabízí nezkušené kandidáty....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerny-vedle-bileho-tady-mate-kostata-Temer-utajeny-projev-Jiriho-Cunka-ze-ktereho-se-mnozi-po-vcetne-lidovcu-474796

Jíří Čunek nám nabízí k zamyšlení svůj pohled na současnou společnost v mnoha aspektech. Dále třeba i svůj originální názor na mladé politiky , s kterým se já ztotožňuji .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Daleko horší než mladí lidé v politice mi připadají přestárlí politici, kterým již chybí sebereflexe. Viz M.Zeman.
Vrchní velitel armády, který drží pušku jako teploměr a na traktoru pomalu dělá blahem brm, brm.
V národu budí veselí nasoukaný na rybníku do nafukovacího člunu , který doprovázejí¨bodygardi v několika člunech.
Pod husarským kouskem-snímkem, kdy se nechal pro hradního fotografa nainstalovat na obstarožní běžky a do ruky si vzal sjezdové hůlky, aby asi demonstroval svoji vitalitu, se objevilo tisíctřista příspěvků, zkrátka bavil.
...Tak to vázání by se dalo odpustit, je historicky stylové :-) ale ty sjezdové hůlky v kombinaci s běžkami a olympijskou blůzou - a to celé dovršené kulisou bouráku s ponořenými koly ve sněhu :-)...kam se na to hrabou živé obrazy z Dobytí severního pólu z Járy Cimrmana.
Nemůžu si pomoct, ale nědělá si někdo z prezidenta bžundu? :-)
...Ještě že neprošel ten zákon o zesměšňování prezidenta, za to by musel jít ten fotograf sedět...
...A teď vážně, kdo by mu vydržel dělat bodyguarda dýl jak 10 minut, aniž by se podělal smíchy?
...Jak normálně závodník děkuje za namazání servismanům, tentokrát bylo poděkováno společnosti Rudolf Jelínek.
...To už není ani papalášství, to je naprostá ztráta soudnosti a snaha dělat si z národa šoufky a ze sebe supermana.
Člověk s polyfunkční neuropatií běhá na běžkách.
A tu o Karkulce ještě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zase jste mi , růženíne, bohužel nerozuměl. Nešlo vůbec o generaci starších , ale naopak mladých politiků. K těm i dalším názorům senátora Čunka bych prosil, abyste se vyjádřil - samozřejmě jen pokud chcete. K tomu, jak jste nahozené téma pojal jen tolik : Celý váš příspěvek je jen plný posměšků na prezidenta . To by uměl každý sprosťák a máme těch přestárlých politiků daleko víc. Není nic pěkného a už vůbec ne obdivuhodného posmívat se někomu pro jeho nedostačivost, zdravotní stav a nebo třeba i životní styl. Bývalo zvykem, že
staří lidé od mladších užívali přiměřené úcty. To už dnes moc neplatí. Nedávejte prosím špatný příklad.
A teď přejdu k mladým v politice . Před nedávnem se "vyznamenal " 18ti letý teplický zastupitel a radní
Dominik Feri , kterého si podle svých slov , chce vypěstovat senátor Kubera. Snad vám nikomu neuniklo , jak se nedávno radní Feri krutě vyjádřil k vzhledu Václava Klause mladšího . Jistě mi dáte všichni za pravdu, že tohle se mezi dospělými nedělá - posmívat se lidem s handicapem. Ten chlapec je suverén ,získal lehce politické postavení ,ale nemá sebekontrolu , nemá slušné vychování. Takoví do politiky nepatří.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přiznám se, že článek jsem ani nedočetl, neb mne nezaujal. Spíš mne zaujala "ochutnávka",Černý vedle bílého, tady máte košťata. Evidentně rasový podtext.
Ten příspěvek není o zesměšňování prezidenta, ale o tom, jak se v očích veřejnosti svými činy zesměšňuje on sám. Mimochodem fotografii zvětšili a předložili vedoucímu týmu našich biatlonistů. Ten určil hůlky jako trekové a
vyslovil závěr, který je jasný každému, kdo stál na běžkách. S takovými hůlkami neuděláte ani dva kroky.
Sám mám problém po třech nepovedených operacích kolene a chodím s hůlkou jako president. Ale skutečně by mne nenapadlo nazout si běžky a pózovat. A to mám doživotní osvědčení pro trenéra lyžování.
Je možné, že mladým politikům chybí sebekontrola. Ale ta presidentovi chybí především, včetně slušného vychování. V. Klaus ml. by se jistě neúčastnil soutěže krásy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Taky jsem se pokoušel ten slepenec pročíst. Nechápu, proč Parlamentní listy nezpřístupnily údajnou utajenou přednášku vcelku a místo toho s vlastními komentáři jen citují úryvky.

V politice (ne)úspěšně fungují muži a ženy, většiny a menšiny, věřící, něcisti i ateisti, staří vedle mladých atd. Paušální odsudek zavánějící "kolektivní vinou" je vždycky podezřelý a sotva může být pravdivý. Existují jistě jedinci, kteří velmi rychle podlehnou pýše moci (nebudu jmenovat) - a ti ostatní, kteří slouží veřejnosti. Je jich, doufám, většina, bez ohledu na pohlaví, přesvědčení nebo věk.

Čunek v tom jistě "umí chodit", ale morální autorita pro mě není. I jeho rodná strana je z něj občas rozpačitá, jak konstatuje i bombastický titulek článku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jaká je česká společnost? Mnohovrstevnatá. Záleží na tom, s kým se stýkáte. Vytvořily se vzájemně mimoběžné skupiny obyvatel. jež se liší téměř ve všem. Diskusní fóra na sociálních sítích, bohužel, neplní funkci místa pro střetávání a tříbení názorů, ale slouží jako fankluby pro potvrzování vlastního přesvědčení.
Jaká je politika resp. demokracie? Ohrožená. Zatímco tleskáme populistovi Čunkovi a smějeme se "běžkaři" Zemanovi, nechává nás v klidu setrvale rostoucí kumulace moci v rukou nebezpečného predátora. B. Doležal tomu říká "nechumelismus". Doufám, že si voliči včas uvědomí, že nikoliv prezidentské, nýbrž nadcházející parlamentní volby ovlivní zásadním způsobem směřování naší společnosti na dlouhá léta dopředu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přidám ještě další příklad z nedávné doby. Já bych o něj nezavadil, ale přihrál nám ho do diskuze pan Tichý . Tak jsem si doporučený příspěvek pročetl a dokonce vyhledal originál na romském serveru. Radek Banga sice není profesionální politik, ale se politicky ve společnosti dost angažuje ,přestože je hudebník, jak uvádí .
Banga promluvil v senátu 27.1.2016 při vzpomínkové akci k obětem holocaustu. Proslov naplněný apely chrlí na senátory, věty na konci s otazníky , jako by snad mezi nimi byli lidé, kterým je potřeba právě tady a teď vytknout, co se kdysi událo. A v dalším odstavci, který uvádí větou : Přemýšlejme o dnešním světě, následuje všeobecně známý výčet všeho možného ze všech konců světa od jídla, mobilních telefonů, aut, pohádek až ke dvěma výmyslům, které mě teda dostaly a které asi pan Tichý ani nezaznamenal. Kdo by neznal písně amerického Indiána Elvise Presleyho ???.......a filmy Roma Charlieho Chaplina ???
Senátoři jsou lidé starší ,vzdělaní a zkušení a tak projev takového obsahu od 35 letého mládence nebyl na místě. Úroveň tipuji na slohovou práci na téma holocaustu od žáka na druhém stupni základky.
Růženíne, doporučil bych napsat něco spíš o aktivních mladých v politice a prezidenta už nechte na pokoji . Důležité jsou letošní parlamentní volby , souhlasím s panem Válkem . Problém je ale, že " nejsou lidi ".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Pokud si pamatuji, byl tam páně Čunkův "projev" celý. A ano, stále se tam dá dohledat ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vy nevíte, pane Zahradníku, že Elvis má krev indianů Cherokie a Charlie francouzských cikánů? To jste mne dostal :o)))
A víte jak se řekne francouzsky cikán?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dejte věrohodný odkaz, jinak tomu nevěřím. Taky jsem to zkoušel najít, jestli snad nemá ten mládenec lepší informace než já - pamětník a obdivovatel obou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dá se to vygooglovat. U Elvise jsem to věděl, fotil se často jako indian.
Tady je jeho genealogie, dá se dohledat i foto babičky.
http://www.elvis-aron-presley.nl/genealogy.html
Jinak podle Indické rady pro kulturní vztahy (ICCR) v Dillí má ještě romskou krev Picasso a Nastase.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Moc pěkný vtip se objevil na naši dnešní politickou situaci.
Dotaz na Radio Jerevan:
Otázka: Je u nás možné ,aby existovalo ještě něco horšího než Věci veřejné?
Odpověd zní : ANO !

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dobrej vtip !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidovci KDU-ČSL chystají pro parlamentní volby koalici se STAN (starostové a nezávislí) . Byl bych rád, kdyby Starostové pro Liberecký kraj (SLK), zůstali věrní TOP 09. Možné by to bylo, neboť SLK je samostatný subjekt, jenž není nijak podřízen STANu. Obávám se však, že se mi mé přání nevyplní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vtip je ale bohužel ze života.... Včerejším prohlášením o tom,že 100 kč poplatku v nemocnici seniora nezabije dal prezident signál ,že v případě premiérství Babiše ho tento v tomto punktu podpoří.....
Hezký den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Taky jsem to tak vyhodnotil. To by byla dvojka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Mladí politici : Přidám ještě třetího a nejmladšího aktivistu dnes 16 letého Jakuba Čecha z Prostějova , který je skutečně politický talent - ten je mi nejsympatičtější. Je samostatný a jde svou cestou a o lokální politiku se dávno zajímá .Zatím je aktivní na místní úrovni , ale i tak se oněm dost píše a mluví. Naposledy VK ml. ,který ho nazval udavačem . Jakub poprvé v 8 letech napsal do novin, protože ho rozčílil nefungující informační panel pro turisty . V 10 letech vstoupil do občanského sdružení a jako 15letý vyhrál spor s prostějovskou radnicí . Škoda, že pár takových podobných Jakubů nevyrostlo i v našem městě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A co Vám tam v tom Novém Boru pořád vadí? Kdyby to bylo tak špatné, nemohli by přeci v komunálních volbách dosáhnout takového přesvědčivého vítězství.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nevím, zda jste si, pane R., uvědomil, že zatímco jedni přesvědčivě vyhráli, jiní byli poraženi. Tipuji, že pan Z. patří spíše k těm druhým.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

V Novém Boru mi vadí sem tam něco, jinak jsem tady spokojenej ,to na vysvětlenou růženínovi. A panu Válkovi, že samozřejmě vím, kdo volby u nás ve městě vyhrál a kdo ne , ale mýlíte se v tom tipování . Já se jen snažím
názorem vyvažovat některé situace, aby vítězové voleb neztratili pozornost při rozhodování, když jsou na to sami.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem s výsledky voleb spokojenej. Každá strana dostala, co si zasloužila . Volby věrně vyjádřily chtění i naladění lidí .Teď jde hlavně o to, aby se s výsledky voleb smířili i ti nespokojení a vítězové voleb se rozumně dohodli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - stálá kampaň proti EU

Po zlém rozhodnutí EU, která zakázala náš rum pojmenovat Rum, neb se vyrábí z něčeho úplně jiného, přišla další smršť z Hradu a populistických politiků. Evropská Unie je z Hradu přirovnána k Třetí říši, neb chce zakázat i konzumaci našeho Tuzemáku.
Zblblý český lid (až na Pražskou kavárnu ) tomu věří, a vhazuje volební lístky pro Czexit .
Pravda je tradičně opačná. V našem Rumu, který není Rumem, je chuť pravého rumu nahrazena esencí, ve které je i furan, rakovinotvorná látka, což ví a přiznává i výrobce této tresti a naši odborníci na VŠCHT.
Zkrátka český lid je shora oblbován, manipulován a je mu předkládáno nikoliv to, co je pravda, ale co chce slyšet lid zvyklý bojovat proti předhozenému nepříteli.
Pravda o Rumu Tuzemáku
https://www.stream.cz/adost/10019459-pravda-o-rumu-opravdu-nam-ho-unie-zakaze-nebo-to-jsou-lzi
Zkrátka rakovinu si zakázat nedáme, milá Unie.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Veselá taškařice, satirický průvod masek nazvaný Sametové posvícení prošel v pátek centrem Prahy ,aby připomenul 17. listopad 1989 . Tak takovouhle formu oslavy zlomové události našich novodobých dějin vůbec nechápu. Velmi mi to připomíná prvomájové průvody a prvomájové veselice.To si ti organizátoři vzpomínkové akce natolik nevěří, že by jim tam vůbec lidi přišli, že to musí pojednat jako kašpařinu a koncert hvězd 4.kategorie . To už by snad lampioňák pro děti i dospělé byl zábavnější.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Chápu, že komunistu 17. listopad nepřitahuje. Ale mohl by vzpomenout na r. 1968, jak tenkrát slavili. V Ústí to tenkrát byl pouze projev Kriegla a lidová veselice. Žádné vynucené, povinné průvody. Dobře si pamatuji. Poprvé jsem taky viděl na vlastní oči big beatovou kapelu.
Názor p. Zahradníka. že L. Dusilová, J. Uhlíř, A Langerová jsou umělci čtvrté kategorie radši komentovat nebudu.
Také by mohl, připomenout tisíce lidí, které se od rána do pozdního večera sunuly k Národní. Žádné projevy k tomu nepotřebovaly.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Průvod masek byl jen jednou z několika desítek akcí v Praze na výročí 17. listopadu. Také těch organizátorů bylo hodně. Rozhodně nebyl nějaký jeden centrální organizátor, který bedlivě dbal, aby nikdo a nic nevybočilo, což bylo typické pro oslavy před rokem 1989. Právě že těch akcí bylo tolik, našel si každý svůj způsob oslavy. A kdo slavit nechtěl, šel si třeba honit slevy do nějakého toho supermarketu - měly otevřeno. Normální oslava. Aspoň normálním pohledem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ano v Praze a ve větších městech , kde to organizovali profesionální aktivisté, různé vzpomínkové akce
proběhly v širokém spektru od " lidové "zábavy až k manifestačním projevům a předvolební agitaci vybraných prezidentských kandidátů .Přesto si stále myslím, že kašpařiny k oslavě tohoto výročí nepatří. Tam kde to nikdo neorganizoval se neslavilo nic nebo jenom tak ,aby se neřeklo. Příklad je třeba Nový Bor.
Růženíne pro vás znovu zopakuji, že jsem komunistou nikdy nebyl. Sympatie k jejich myšlenkám jsem objevil dost dlouho po 17.listopadu 1989 z měnícího se společenského dění. Na výběr máme každý :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dusilová, prý zpěvačka 4.kategorie- to jsem se docela pobavila.

A náš prezident,který tak bezostyšně lže,že napsal program OF, nám třeba za rok ze své chalupy na Vysočině(nebo z Hradu, záleží,kam ho voliči pošlou) sdělí,že napsal třeba Ústavu ČR, Mým národům, Hitler je gentleman, Deklaraci nezávislosti a že na tom obraze,kde Otcové zakladatelé ve Filadelfii tu deklaraci podepisují , není vedle Jeffersona jen proto,že šel ven kouřit. A taky,že je autorem známého nápisu Servít je vůl.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pane Zahradníku, s tou 4. kategorií to byl vážně úlet. Vladimír Merta, Lenka Dusilová & Baromantika, kapela Zrní, Aneta Langerová a nakonec extratřída LacoDéczi & Celula New York.
Obočí jsem pozvedl pouze při vystoupení bývalé hvězdy nováckých kriminálních zpráv Emmy Smetany - maminky dítěte se jménem Lennon Marlene Haj Smetana ( genderově vyváženě neuvádím pohlaví, ale stejně to z toho jména nepoznám ). Asi ji to vystoupení zařídila maminka Pajerová a na kandidáta Horáčka už nebyl čas.
Pozn.: Nemělo by se správně psát místo maminka jeden z rodičů?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem z toho všeho byl tak znechucenej. Neměl jsem na mysli kategorii uměleckou ale stupeň nezávislosti nebo chcete-li angažovanosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A ještě jedno kulaté výročí v listopadu je vhodné připomenout. Před 35ti lety, 11.11.1982 , se stal jakýsi A. Babiš ,člen KSČ, Burešem, proběhla verbovka a bylo sepsáno-jako vždy- memorandum.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ono se těch bývalých komunistů a bývalých funkcionářek SSM zviditelňovalo při oslavách výročí 17.listopadu vůbec nějak moc. Jeden dokonce řečnil na Albertově. Do KSČ vstoupil v r. 1983 jako 17-letý gymnazista !?! ( netušil jsem, že to před dosažením plnoletosti šlo) a vydržel tam až do r. 1990. Teď je z něj zapálený demokrat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Pavel Šafr výstižně

Co se to děje s naší zemí? Hroutí se základní hodnoty a pravidla
Od roku 2013 se česká společnost dramaticky proměňuje. Stále zjišťujeme, že absurdní a zvrácené jevy, které by se dříve zdály nemyslitelné, jsou již běžné.
Symbolem propadu hodnot je vysílání filmu Já, Kajínek na televizi Prima. Zločinec beze studu ukazuje, jak se vloupával do bytů a jak otevíral trezory, a působí přitom tak lidsky a mile. Člověk si může z tohoto zvráceného díla odnést poznatek, že kradení je běžná práce jako každá jiná.
Likvidaci pravidel a hodnot provozuje vládnoucí duo Zeman a Babiš.
Náš prezident je vlastně takový profesionální potápěč, který v hlubinách veřejné ostudy hledá stále nové a hlubší dno. A my jen s překvapením zjišťujeme, že klesne ještě níž a spolu se sebou vždy o něco hlouběji potopí kredit České republiky. Jednou to je šíření urážek, jindy lží a všemu vévodí ignorování ústavních pravidel a servilní podkuřování autoritativním východním režimům.
Andrej Babiš dokázal zničit dosud platná pravidla ohledně oddělení médií od politické moci a nadělal z novinářů propagandistické pracovníky. Vytvořil atmosféru normalizace, které se postupně podávají stále širší části veřejnosti.
Co se to stalo s naší zemí? S českou společností? Zhruba od roku 2010 se tu šíří a roste divná temná síla. Říká se jí subverze, neboli podrývání a rozkládání.
Jeden bývalý důstojník KGB prohlásil, že každá země se dá zničit bez války. „Musíte jim rozložit společnost, znesvětit hodnoty, zničit kulturu, znevěrohodnit autority, zesměšnit představitele, zničit jim náboženství a rozdmychávat nenávist. Musíte je postavit proti sobě, rozdělit je, vyděsit je a pak je máte v hrsti.“
Více...http://forum24.cz/co-se-to-deje-s-nasi-zemi-hrouti-se-zakladni-hodnoty-a-pravidla/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Oživím toto téma, je v něm hodně široké pole na názory k současnému dění.. Dovolil bych si zde nabídnout panu Bártovi tip na ,, Štafetu ,, Při návštěvě našeho kraje zavítal premiér m.j. i do sklářské školy v Kamenickém Šenově. Tam se zviditelnila blondýna v tričku popsaném heslem: Babiše do koše.
Foto je na Českolipském deníku. Bylo-li by možné, mohl by nám pan redaktor Bárta prostřednictvím Štafety zprostředkovat myšlenky ,názory, přání a perspektivy této slečny. Zajímalo by to možná nejen mě. Dík.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jde to s nima z kopce.

http://www.nwoo.org/2018/03/20/spisovatel-vyhlidka-zastavi-dubnovy-sjezd-kscm-degeneraci/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Názory z NWOO antisemity Korála, hlásné trouby Moskvy? Mně stačí, že sponzoruje Svobodné radio spolu s DSSS a Okamurovci. Však taky tam má Vandas pravidelné přednášky.
Kecy o intelektuálním úpadku českého národa mne uráží. Pokud tedy někdo nehledá rozumy na NWOO.
To je taky dobrý Chemralis, seznamte se
http://www.nwoo.org/2011/02/17/akce-nwoo-k-quotmezinarodnimuquot-dni-informovani-o-chemtrails/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nešlo mi vůbec o server nwoo.org ,to nečtu. Šlo o pana spisovatele Vyhlídku. Tento jeho článek jsem dostal přeposlaný a názory pana Vyhlídky mě vždy velmi zajímají a myslel jsem, že nebudu sám. Tentokrát je to jeho velmi kritický pohled na současný stav popř. budoucnost KSČM . Proto i můj úvod : Jde to s nima z kopce.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Český národ se potácí nad intelektuální propastí již mnoho let. Vpravdě degeneruje. Omladina se v globálu nezajímá o nic jiného, než o facebook a messenger, přijímá většinou bez zamyšlení mainstreamové názory a je v praxi nepoužitelná. Nově nastupující generace dětí, vychovaná v blátě idiotismu ... Toť pan Vyhlídka
Nezlobte se, mne to uráží. Učím v devítce sociální zeměpis a možná by měl zajít na nějakou školu a podebatovat. Příležitostí měl a jistě bude mít při protestech studentů dost a dost.
Neměl by vysvětlovat propad KSČ údajným propadem inteligence národa. Ani soudruh Skála je nezachrání. Komunistická ideologie prostě mladé netáhne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No tak napište třeba i vy ,co ty mladé lidi většinou zajímá . Já se domnívám, že to bohužel Vyhlídka vystihl dobře. A navíc si myslím, že mladé netáhne ani komunistická ale ani jiná ideologie - přesně, jak to napsal.
Mě to neuráží, je mi z toho spíš smutno . Marasmus všude.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Co je to, prosím, sociální zeměpis?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Sociální zeměpis - geografie je označení pro podobor geografie v post-komunistických zemích (rusky: социально-экономическая география). V anglosaském světě známá jako humánní geografie (anglicky: human geography), v německy mluvících zemích jako antropogeografie (německy: Anthropogeographie), někdy též kulturní geografie. Zřejmě se v případě moldavita jedná o vyučujícího z dob hluboké totality, stačí se zeptat, kdy třeba začal učit a jak si doplňoval kvalifikaci v dobách demokracie, tedy po 17.listopadu 1989.
Jen pro pořádek Jan Tichý, který je také totalitní učitel, moldavita dodnes nazývá kolegou. Zde je slib věrnosti totalitní KSČ, kteří tito dva učitelé "museli" údajně podle Jana Tichého podepsat.

http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.wreuni5ubiu

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Co to vlastně konkrétního učíte moldavite ? My ,, ze starý školy nevíme,, co si pod tím představit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Takže tematický plán učivo

GLOBALIZACE (globalizační společenské, politické a hospodářské procesy )
OBYVATELSTVO SVĚTA
SVĚTOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
REGIONÁLNÍ ÚTVARY ( SPOLEČENSKÉ, POLITICKÉ A HOSPODÁŘSKÉ)
OCHRANA ČLOVĚKA PŘI OHROŽENÍ ZDRAVÍ A ŽIVOT
VZTAH PŘÍRODA A SPOLEČNOST

jinak Socialní

Význam:
• týkající se lidské společnosti, společenský

• týkající se snahy o zlepšení společenských problémů

• týkající se životních podmínek jednotlivce ve vztahu ke společnosti

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pěkně to tu moldavit motá. Tematický plán učivo? Proboha čeho? Podle všeho, tak ani ve Cvikově už neučí!!! To, že tady často moldavit bez příčiny lže a vymýšlí si je zřejmě jeho projev senilní, stařecké demence. Stařecká demence je závažné degenerativní onemocnění projevující se změnami v mozkové tkáni. Neléčená demence již od samého začátku pacienty ohrožuje a postupně je společensky izoluje.
Jednoduše si lze velmi snadno ověřit na vebovkách ZDŠ ve Cvikově, že se tam žádný Walter nevyskytuje.

http://www.zscvikov.cz/pedagogicky-sbor/os-1002/p1=1030

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Bychom někdy mohli přijít na hospitaci na sociální zeměpis k panu učiteli Watrovi do Cvikova :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Byste mohli. Akorát nevím, zda máte předpoklady pro hospitační činnost. U Tondy je mimo chápání ŠVP. Možná by při své úrovni myšlení mohl chodit na hodiny logiky k pí učitelce Miklošové. I když nevím, jestli má na sedmáky.
Vy byste mohl do Cvikova dojet. Dám Vám soukromou hodinu se slevou-200 Kč. Souhlasíte?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jsem poněkud zmatenej z vašich vyjádření a nevím ani jaké jsou podmínky na hospitaci . Bejvávalo, že rodič nebo přátelé školy přišli na hodinu, sedli si dozadu a dávali pozor :-) .Podíval jsem se na webovky cvikovské školy, jak doporučuje Tonda ale vaše jméno jsem mezi pedagogy nenašel. Dokonce jsem tam nenašel ani předmět sociální zeměpis pro deváté třídy. Našel jsem něco jiného zajímavého : Škola je několik let zapojena do Školního vdělávacího programu - Krok za krokem k cíli. Aktualizace 1.9.2017
V obsáhlém přehledu jsem vyhledal Zeměpis 9.ročník , kde je na levé straně přehled učebních témat
z georafie a témat s ní souvisejíchích a na straně pravé výčet: Průřezová témata, přesahy, souvislosti
To mě zaujalo víc než obyčejnej zeměpis , protože jsem netušil jakých oblastí se může něco tak konkrétního jako je zeměpis v současném vyúkovém programu dotýkat.
Vybral jsem jen něco pro ilustraci : Multikuklturní výchova - Kultur.diference
Lidské vztahy
Etnický původ
Princip sociálního smíru a solidarity
Multikulturarita
Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech
Enviromentální výchova
Mediální výchova
Výchova demokratického občana
Při objemu učiva a počtu hodin si dovolím pochybovat, jestli děti vyjmenují světadíly nebo najdou Grónsko.
Pokud mi moldavite k tomu něco napíšete ,nechám se poučit a budu jen rád.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

ŠVP si dělá každá škola sama. Když se podíváte napravo, tak tam je např. 6.ročník
Zeměpis světadílů problémy životního prostředí oceánů-polární oblasti a jejich globálními problémy-charakteristika polohy, rozlohy, členitosti pobřeží, reliéfu, podnebí, charakteru a rozmístění vodstva, rostlinstva,živočišstva, přírodních zdrojů, obyvatelstva a hospodářských aktivit v Africe, Austrálií a Oceánií zeměpisné oblasti a nejvýznamnější státy Afriky jednotlivé státy a teritoria Australského svazu-hlavní oblasti a nejvýznamnější státy Oceánie... tedy se učí a znají to. Mají na to půl roku.
Dnes se učí dost jinak. Např hlavní město Burundi, Bujumbura si mohou najít za pár okamžiků v mobilu. Spíš se dává důraz na vztahy.
To co jste opsal jsou asi průřezová témata. Např. Etnický původ se učí v zeměpisu, chemii (DNA), hudební výchově - afroamerická hudba, občance atd.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No ano, máte pravdu, učí se jinak. A mohl bych vědět - ale zcela upřímně - kolik toho děti dneska umí .Shodou okolností je dneska Den učitelů ,vy jste douhá léta učil, takže můžete srovnávat . Někdy to vypadá, že umí akorát s mobilem . V autobuse do Prahy bylo obvyklé vídat pár čtenářů knížky nebo skript. Dneska téměř všichni cestující honí celé 2 hodiny mobil popř.telefonují.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To asi porovnat nejde. Pokud budu posuzovat podle vyjmenuj, popiš atd. jsou na tom hůře. Pokud budu posuzovat podle proč? jsou na tom lépe.
Dokážete si v těch mobilech ta skripta najít? Já ne, oni ano. Stejně tak v mobilech najdou odpovědi na otázky
1. Kolik má obyvatel?
2. Jak se nazývá hlavní město?
3. Nejvyšší sopka?
4. Největší řeka?

Dnes se o státě učí v Z, Př, Ch

Zkuste uhodnout:
dotýkám se polárního kruhu, přesto mám mírné podnebí,
ležím ne styku dvou tektonických desek.
lidé zde mají topení v podstatě zadarmo,
za geologickými jevy sem jezdí spousta turistů
přesto, že mám mírné podnebí jsou na mně i velké ledovce
někdy na mne žehrají provozovatelé jedné z doprav

D.cv pro pana Zahradníka
1. O který stát se jedná ?
2. Vysvětli výše popsané jevy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tak já to zkusím . Myslím si, že to je Island s teplými gejzíry a taky ledovci. Problémy mohou někdy kvůli
počasí být v letecké dopravě. Ještě bych přidal,že je zde nízký počet obyvatel- jen asi 300 tisíc. Kolik ze třídy deváťáků např. o 25 žácích by odpovědělo správně ? Myslím bez použití mobilu :-). Mobil se snad zatím při zkoušení ani při písemkách nepoužívá, že ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě odpovězte a vysvětlete popsané jevy.To je podstatné a bez přemýšlení to v mobilu nenajdete. Island se učí v nevýhodách letecké dopravy, ale proč?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Je mi líto, to,co jsem od vás dostal za úkol v islandských detektivkách není a moje znalosti zeměpisu jsou
už skoro zapomenuté. Mohl bych to hledat na netu, ale o to asi nejde. Mohl bych ale něco přidat, co mám z knížek.Na letišti v Keflavíku byla dlouho po válce umístěna americká letecká základna s početným osazenstvem, proti které se bouřlivě protestovalo na jedné straně a na druhé straně měl Island dlouho velké příjmy do státní pokladny a řada místních různá zaměstnání kolem . Není tam problém být svobodnou matkou, široká rodina a stát štědře pomohou.Rozvodovost je velmi vysoká, v rodinách jsou pak až troje děti . Zdá se, že všichni dospělí jsou kuřáci a vysoká živ. úroveň přeje alkoholismu a drogám . Někdejší rybolov je silně omezen kvótami a lidé, kteří se jím v minulosti živili ,přesídlili většinou do Reykjavíku a jsou vykořenění . Početní jsou i přistěhovalci z různých zemí.Běžně užívají angličtinu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To je právě to, na netu to nenajdete. To ostatní ano.
Takže zhruba: mírné pásmo je dáno tím, že je omýván Golfským proudem, stejně jako GB. Severnějši než ČR a přesto se teplotní průměr neliší.
Pohyb tektonických desek způsobuje tenkou zemskou kůru, takže se zde nachází mnoho gejzírů, teplých pramenů a sopek. Sopečný prach při erupci přerušuje dopravu. V r.2010 na několik týdnů až ve Španělsku, či Itálii.
Vzniklá sopečná pohoří mají kolem 2000m - stálé ledovce. K vytápění používají obnovitelný zdroj, termální vodu.
Pokud rozumíte tomu, klidně vysvětlíte obdobný Podkrušnohorský zlom ( až na sopky :o)) a mnoho dalšího.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Díky za poučení, musím dát pozor ,abych to zas nezapomněl.Když to od vás čtu, uvědomil jsem si , že to vlastně taky vím, ale pasívně. Určitě je to pro vaše žáky zajímavé, když jim to poutavě vyložíte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě k tomu hraní. Kdysi jsem učil páťáky jednoduché stroje. Přišli s touto hrou, když jsem je měl na informatiku.
Než jsem se rozkoukal, byli na 15. levlu. Zkuste to. Není to o popisu, ale o pochopení funkce. Jasně jsem prohrál
http://www.raketka.cz/h/dynamic-systems-2

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No,dobrý , já prohrál taky, ani jsem nezačal . Nejsem v takových hrách vůbec zběhlej , nikdy jsem nic takovýho nehrál. Povolal jsem svého nejbližšího počítačového poradce a ten si pěkně vyhrál s tou kuličkou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

" Kapitán " Foldyna je nově zvoleným místopředsedou ČSSD . To je pro mě dobrá zpráva.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tezka-kanonada-sociologa-Hampla-Havliste-dnes-predstavuji-tu-nejhorsi-moralni-spodinu-spolecnosti-Vypnute-mozky-deformovane-osobnosti-vyvinuta-schopnost-zmocnit-se-grantu-542644

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pan kníže Schwarzenberg popravdě před dvěma roky prohlásil" máme nakročeno ke druhé republice."
Před třemi dny prohlásil " Druhá republika začala"

Vzhledem k tomu, co tu zveřejňujete a k čemu se asi hlásíte, se trefil na 100%

Jenže nás se sejde tolik https://milionchvilek.cz/

A na dlouho avizovanou akci těch, co tak řvou, došlo asi 30 osob a 15 účinkujících, lidí zvaných k prezidentovi, publikujících na stránkách ČSBS.
Zato četli seznam vlastizrádců, s kterými se zatočí -naplňující atmosféru druhé republiky.
http://www.nwoo.org/2018/06/21/jan-koral-projev-a-demonstraci-proti-globalnim-paktum-21-6-2018-stop-vlastizradcum-ve-vedeni-statu/
Ten Korál je snad spolupracovníkem toho vašeho Hampla, ne?
Svý k svému, pane. Hodíte se tam.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Víte, moldavite , ono od toho připojit svůj podpis k nějakému prohlášení a pak ve svém volném čase jít někam demonstrovat je nesmírně daleko. To platí pro příznivce i odpůrce kohokoliv a čehokoliv.
A nebuďte prosím osobní. Tak - Hampl není můj a proč z odkazu na jeho článek usuzujete k čemu se hlásím a ke komu se hodím :-) a ani jste se nezeptal mě, byl jste s tím razdva hotovej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Policie koná proti KSČM

Konečně. Strategie komunistů bohulibě si připomínat různá výročí a zároveň je zneužívat ke své propagandě se dostala do hledáčku policie. Snad to bude dotaženo do konce dle zákona. I zde známý komunista, co vítal okupanty v r. 1968
https://www.youtube.com/watch?v=UGPCSUCRLGY&feature=youtu.be

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Opravdová chuťovka

Kam směřují povolební tahanice? A jaký dopad to bude mít na vás – jejich voliče? Ostrým otázkám moderátora pořadu Jaromíra Soukupa budou čelit předseda strany Rozumní - Petr Hannig, novinář a předseda Národní demokracie Adam Bartoš, Vladimíra Vítová předsedkyně politického hnutí Aliance národních sil, Vladimír Franta z webu Sputnik ČR, Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause a major ve výslužbě Stanislav Balík.
Sledujte tento opravdu svobodný pořad dnes ve 22:25 v TV Barrandov.
Skutečně výběr české politické reprezentace. Akorát chybí Vandas

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidi, co tomu říkáte ? Víte někdo , jak jinak se to dá přeložit ?

https://www.novinky.cz/komentare/486123-komentar-lepsolidi-v-uplynulem-tydnu-vaclav-klaus-ml.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

"Lepšolidi" je Klausův neologismus, v článku semlel Davida s Piťhou - a pikantní je, že svůj pamflet píše přesně tím odsouzeníhodným způsobem, který přisuzuje "lepšolidem" :o)

Rozumnější by bylo přečíst si
https://de.wikipedia.org/wiki/Gutmensch
- kde jsou i odkazy do historie.

BTW: podle překladače = "lidumilové" nebo "dobráci".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svý k svému

V německé wiki se dočteme, že je to termín používaný pravicovými extremisty. Stal se i jedním z pramenů nacistické ideologie, cituji vysvětlení z r. 1934
"S celou ostrostí musíme opustit myšlenku, že zásah do lidských práv dědičně hloupých, duševně nemocných nebo jinak z etických a náboženských důvodů postižených by měl být odmítnut. Božská moc, která stvořila svět a dala mu své zákony, má sama o sobě zákony přirozeného výběru v boji za existenci, tj. často brutálním vyhlazením ne plně schopných života a jinak nezpůsobilých lidí. A opětovným potvrzením těchto zákonů lidskými prostředky po dlouhém období zmatku opravdu sloužíme pravé vůli Stvořitele. Zajistíme tak vzestup a zdraví lidské rasy, který byl zmaten a zrazen falešným a morbidním humanitářstvím. G.Wagner na sjezdu NSDAP 1934
Děkuji, hnědé Klause nečtu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes-svý k svému

Dnes jsme se taky mohli dozvědět z úst prezidenta Zemana na Radiožurnálu ,že vyznamená ty,kteří bojovali proti ekonomickým zmrdům.
Nějak mi to připomnělo skvělou Čtvrtníčkovu Českou sodu blahé paměti. V jednom dílu říká slečna: A mohu se tady i vykakat?
Bude to jistě důstojná oslava 100.výročí vzniku Československa...
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já si to poslechl celé. Dvakrát použil posranecká sněmovna např 1:47 a mnohé diskuze jsou prý onanie v parku. Moderátor ho prosil, aby mluvil slušně. Bezvýsledně. Máme se na co těšit.
https://radiozurnal.rozhlas.cz/milos-zeman-17-listopadu-vubec-nebylo-jiste-ze-se-vyhraje-staci-mi-tise-7642242?player=on#player

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Koprolalie, čili používání sprostých slov v nevhodném konextu ,bývá známkou onemocnění mozku. Stává se to někdy po traumatech,kdy např slušné dámy nebo gentlemani posílají kdekoho někam jazykem stoky a veřejného záchodku, což je výraz R.Chandlera. Hlavně se ale vystkytuje při demencích.,kdy opět dříve slušní lidé mluví hrozným způsobem. Též jsem si vzpomněla na zamilovaného Švejka, jak v kapitole Švejkova budějovická anabase připomíná závodčí strážmistrovi Flanderkovi po té děsné pitce na strážnici v Putimi,že si nedával pozor na ústa před bábou Pejzlerkou a co hovořil o tom dědkovi starém Procházkovi. Kdo to neví,nechť si nalistuje tu kapitolu a počte si, z čeho mají v Schönbrunnu strach. Pasuje to na teda na naši současnost pěkně.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Poznámka hnidopicha: nezamysleli jste se taky nad rozdílem mezi pojmy "zamilovaný" - a "milovaný"?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Novinky.cz oznamují : Foldyna nakonec nerezignuje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Zeman a jeho ovečky

Co mají společného voliči Miloše Zemana? Tak třeba Caps Lock, urážky, rychlé soudy, černobílé vnímání světa, jednoduché odpovědi, odpor k uprchlíkům, odpor ke všemu co je evropské, teatrální styl ,,humoru" který uráží druhé, láska ke všemu co je ruské. Přehlížení detailů, respektive neschopnost detaily vidět, dělá z voličů Miloše Zemana snadný terč extremistů. Oni tak nějak zapomněli na fakt, že svět je barvený. ,,To je švanda. Takového prezidenta, jsme tady ještě neměli." Z Miloše Zemana se stal užitečný idiot, který svou sprostotou a hulvátstvím baví národ. ,,To jim to ten náš Miloš zase natřel!"- jedna společná věta napříč celým spektrem jeho oveček.
Zemanův vůdce propagandy Soukup se už na televizní obrazovce postará, aby všechny demokratické principy, slušnost a zdravý rozum byly popřeny. Ve svých pořadech hněte kuličku z trusu a tváří se u toho jako neurolog, popisující složitou operaci mozku bandě sedláků.
Součástí propagandistické mašinérie je soustavné urážení oponentů a vůbec každého, jehož názory neodpovídají předem stanovenému názorovému schématu. Lásku k pravdě vystřídala láska k nenávisti. Hrozím se přepředstavy, jak by tato republika vypadala, pokud bychom nebyli součástí Evropské unie a NATO.
Zdroj: https://semecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683339

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Ještě k Zemanovi

Podle jeho ustanovení kodexu Poslanecké sněmovny by ČRo neměl připustit „k účasti na živém vysílání osobu, u které je důvodný předpoklad, že by se mohla chovat urážlivě, vulgárně nebo je pod vlivem alkoholu či omamných prostředků“,

Máme prezidenta, který splňuje všechny předpoklady, proč by neměl být připuštěn do veřejnoprávního media.

A´t žije 100. výročí vzniku republiky!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nemáme to jednoduché! Jirko Moldavite :), již jsem zde v minulosti na několika místech psal k tomuto komentáře (odhadem 10). Nerad se opakuji, tak stručně (oponenti budou také raději), pana Miloše nejenom nemusím, ale stydím se - prostě je to hrůza! Stát, který akceptuje ve svém čele podobné exoty, je smutný stát. Vlastní děti bych za projevy, které blinkají z úst inženýra Zemana, propleskl, jeho propleskne kdo?
Celoživotně si velice vážím starších lidí, jejich zkušeností, nadhledu, vstřícnosti, empatie, schopnosti pochopit, odpustit atd. atd. V čele státu máme pána, který pouze živí nesnášenlivost, zlobu, mstivost, štvaní a hnus! Sorry, ale i ten Gustáv Husák u mě požíval větší úctu...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Poznámka jiného hnidopicha: zamysleli jste se taky nad rozdílem mezi pojmy " zvolený" a " vyvolený " ?

Nahoru

Re: Česká společnost . Dar Hradu republice

V chráněné oboře Lány vznikl kamenolom. V sídle prezidentů se vytěžilo 2 500 naložených náklaďáků kamenem.

Není to apríl.
https://zpravy.idnes.cz/mynar-kamen-stihany-sef-obory-tezba-v-lanech-fz7-/domaci.aspx?c=A181024_174241_domaci_lva&fbclid=IwAR2Jo_T8cWtMl0DEDAxNXHAi3rGAaSwr6Kzz-LghMOy6arjby_6WUGUoVE8

Nahoru

Re: Česká společnost Petice zastavte Zemana !!!

Výzva poslancům a senátorům Parlamentu České republiky
https://www.petice24.com/poslanci_a_senatori_zastavte_milose_zemana?a=2

Vážení členové Parlamentu České republiky,
již několik let sledujeme s velkým znepokojením jednání prezidenta republiky Miloše Zemana, jímž často překračuje obvyklé pravomoci hlavy státu. Jsme přesvědčeni, že přímá volba prezidenta neopravňuje k takovému přístupu k výkonu jeho mandátu....
Neumíme si představit, co už jiného by mohlo indikovat spojení hlavy státu se zájmy nepřátelské mocnosti, než právě urážky vlastní Bezpečnostní informační služby a snižování její kredibility doma i v zahraničí. Co jiného, než urážky našich spojenců v NATO a Evropské unii a veřejná mezinárodní demonstrace příchylnosti k diktátorským režimům na Východě, naplňuje skutkovou podstatu práce proti zájmům republiky. Snad už jen pozvání cizích vojsk na naše území by mohlo být ještě viditelnějším znakem téhož.
Pokud definujeme velezradu jako jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu ve smyslu článku 65 Ústavy státu, pak se prezident Miloš Zeman tohoto jednání opakovaně a demonstrativně dopustil.
My, níže podepsaní občané České republiky se proto na vás obracíme s naléhavou žádostí, abyste v této věci konali a přijali opatření, která omezí možnost prezidenta republiky takto působit proti bezpečnostním a ekonomickým zájmům vlastní země.
V Praze dne 10. 12. 2018 nyní 5500 podpisů

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ČSBS aktuálně

Památník Terezín ukončil spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. ČSBS už se nebude podílet na pořádání Terezínské tryzny. Jaroslav Vodička už na tryzně nebude promlouvat na mikrofon. Důvodem je jeho jeho počínání v posledních měsících. „Myslím, že z pohledu Památníku Terezín a partnerů Terezínské tryzny můžeme považovat záležitost
partnerství ČSBS za vyřízenou. Členové přípravného výboru pro konání Terezínské tryzny jednohlasně spolupráci s ČSBS nedoporučili. Jejich názor nejen respektuji, ale i sdílím,“ říká v rozhovoru pro FORUM 24 Jan Roubínek, ředitel Památníku Terezín.
V čem spatřujete problém současného vedení ČSBS a směrování svazu?
Tato otázka by měla být spíše směřována plukovníku Vodičkovi, ústřednímu výboru jeho spolku, ale především pak řadovým členům ČSBS, kteří mají právo a možnost ovlivňovat jeho budoucí orientaci. Tento spolek má totiž vedení, které vzešlo z demokratického hlasování jeho členů a já je musím
respektovat, ať se mi to líbí, či nikoliv.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To je radosti pro některé, co?!

Nahoru

Re: s. Chote,

neměl byste trochu zrevidovat svoje "revolucionářské" a "vtipné" postoje? Stále častěji jsou vaše komentáře úplně mimo. Copak vůbec nevíte, co za průs..y s. Vodička a spol. v posledních letech napáchali?! Že se jim brilantně povedlo zdiskreditovat a rozbít úctyhodnou a dříve prospěšnou organizaci, od které slušní členové z protestu odcházejí, protože jim nic jiného nezbývá?

Nahoru

Re: s. Chote,

Jistě, potěšením je, když se potvrzuje to, co tvrdím již delší dobu. Ona totiž organizace s členy totalitního režimu a dokonce jeho represivních složek, přitom bojující za svobodu, je docela dobrým paradoxem.

Ale abych situaci uklidnil soudružskou logikou (Grospič). Členům ČSBS nebylo zakázáno navštěvovat Terezínský památník, pouze jim byla odňata starost s účastí na Terezínské tryzně.

Takže vlastně je to dobře.

Nahoru

Doporučená četba o ČSBS:

"Na protest ... vystoupil z ČSBS válečný veterán Pavel Vranský. Proti tomuto nedemokratickému chování se důrazně ohradil i Jiří Padevět. Ze svazu na protest vystoupil historik Eduard Stehlík. Svaz se rozhodli opustit také Antonín Nešpor se svou dcerou Pavlou (pozůstalí po lidické ženě Anně Nešporové) i Jarmila Doležalová, která jako dítě přežila vyvraždění Ležáků nacisty, její dcera a soudkyně a dcera bývalého předsedy svazu Markéta Čermínová. Vystoupit z ČSBS se rozhodla rovněž Eva Lišková, která přežila Osvětim, a vnučka lidické ženy Klára Kalibová."

"Místní organizaci ČSBS v Lidicích v roce 2015 za pomoci tzv. velrybářských praktik nepřátelsky převzala politická turistka Jana Bobošíková. Na protest proti jejímu zvolení do čela MO odešly Miloslava Kalibová, Jaroslava Skleničková a Milada Cábová, poslední přeživší likvidace Lidic. Bobošíková nahradila ve funkci Pavla Horešovského, který stejně jako některé další osoby nesouhlasil s iniciativou Miloslavy Kalibové vybudovat pomník letcům RAF Josefu Stříbrnému a Josefu Horákovi, které někteří obyvatelé viní z lidické tragédie [sic!]. Hospodářkou místní organizace je Olga Zubová, bývalá funkcionářka Demokratické strany zelených provázané se šéfem TV Barrandov Jaromírem Soukupem, později členka strany Suverenita, jejíž reprezentantkou byla právě Jana Bobošíková. Do lidické buňky vstoupil i arcibiskup Duka, dva měsíce po něm se jejím členem stal i Zemanův mluvčí Ovčáček (Duka koncem října 2018 z ČSBS vystoupil). Zrušením kladenské okresní organizace získala lidická buňka přímé spojení s ústředím."

Atd. viz -
https://manipulatori.cz/shrnuti-csbs-a-jeho-efery/

Nahoru

Re: Doporučená četba o ČSBS: FC výprodej

Tož jsem se chtěl podívat na stránky ČSBS www.zasvobodu.cz. A mají tam

zasvobodu.cz is for sale
Koupit tuto doménu
Doména zasvobodu.cz může být na prodej jeho majitelem!

Nahoru

Re: Doporučená četba o ČSBS: FC výprodej

Hm, a když zkusíte zavolat tu doménu, tak se vrátí "ww1.zasvobodu.cz", která má od pátku majitele někde v Číně. Asi si zapomněli obnovit registraci a skočil na ně nějaký kšeftman.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. zase ta ČSBS

Pražský primátor včera
Pokud Český svaz bojovníků za svobodu ocení člověka, který mlátil v roce 1989 studenty požadující demokracii pendrekem, nemůže očekávat moji záštitu a zapůjčení sálu. Nechápu, že si to dali na pozvánku ještě předtím, než dostali zamítavou odpověď. Člověk občas nevychází z údivu.

Nahoru

Re/PS Profesor Gerloch neprošel

Profesor Gerloch není vhodným kandidátem pro Ústavní soud
Klub na obranu demokracie se obrátil na všechny senátorky a senátory Parlamentu České republiky s tímto dopisem:
Vážená paní senátorko / Vážený pane senátore,
prezident Zeman navrhl 27. února 2019 Senátu Parlamentu České republiky do funkce soudce Ústavního soudu České republiky profesora Aleše Gerlocha.
...
Odborná kvalifikace je významným, nikoli však dostačujícím předpokladem. Ústavní soud a jeho členové by měli být nezávislí na exekutivě i legislativě. Měli by beze zbytku ctít základní principy občanských a lidských práv. Předpokladem výkonu spravedlnosti je u každého z nich osobní integrita, zakládající jeho důvěryhodnost.
Profesor Gerloch je v současné době členem Legislativní rady Vlády České republiky. Loni kandidoval do Senátu Parlamentu České republiky. Veřejně podpořil prezidenta Zemana minimálně ve třech záležitostech, které lze považovat za kontroverzní ...
... máme vážné pochybnosti o tom, zda by profesor Gerloch byl jako soudce Ústavního soudu na svém místě. Souhlasíme s iniciativou senátorů KDU-ČSL a TOP 09 a podporujeme ji. A prosíme Vás, abyste toto naše stanovisko vzali při svém rozhodování v úvahu.
V Praze, 7. března 2019

Svůj podpis k dopisu můžete připojit zde
http://www.bohumildolezal.cz/texty/gerloch-us.html

DODATEK 20. března: Snad i ten dopis senátorům pomohl:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/gerloch-ustavnim-soudcem-nebude-senat-jeho-nominaci-odmitl/1735301

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Včera v Reporterech ČT pěkný dokument zvaný Bojovníci pod Vodičkou. Asi nejlepší charakteristika historika Blažka - tragikomické figurky
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/219452801240010/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes-Vodička

Jsem moc ráda,že ta tragikomická ostudná figura vyznamenaná prezidentem nebude už smět hovořit ani při pietní akci na Ležákách,kde se můj otec narodil a žil a kde žili jeho příbuzní,než byli zastřeleni.Sice to trvalo, to vyslovení zákazu,ale jde to. Paní Jarmila Doležalová starší (rozená Šťulíková,jedna ze dvou holčiček nalezených po válce) a Jarmila mladší,která o Ležácích píše úžasně fundované knihy, dávno už členkami ČSBS taky nejsou,což se jim nedivím. Bohužel není Vodička jediný,kdo dělá v tom svazu ostudu a dokud mají pohodlné bydlo za státní peníze,nic moc se v tom svazu nezmění.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Dopis ministrovi obrany

….Jistě pochopíte můj údiv nad akcí, kterou pořádal Svaz bojovníků za svobodu v Domě armády v pražských Dejvicích ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Generálním štábem AČR dne 13. března 2019. Akce měla být připomínkou začátku nacistické okupace, ale podle mého názoru byla spíše přehlídkou toho nejhoršího, co může současný veřejný prostor nabídnout. Netuším, jak je možné, že čestná stráž AČR je přítomna projevu pana Václava Klause mladšího, ve kterém přirovnává francouzského prezidenta Macrona k Adolfu Hitlerovi. Není mi jasné, jak je možné, že na půdě AČR hovoří senátor Doubrava, který se jezdí poplácávat po zádech s proruskými povstalci do takzvané Luhanské a takzvané Doněcké lidové republiky, které jsou výsledkem agresivní politiky Putinova Ruska a porušením územní celistvosti Ukrajiny, a které nebyly nikdy oficiálně uznány. Jak je možné, že AČR poctí přítomností čestné stráže akci Svazu bojovníků za svobodu, který vede konfident komunistické Veřejné bezpečnosti, člen normalizační komunistické strany, Svazu, který je v úzkém kontaktu s podle mého názoru extremistickými organizacemi Klub českého pohraničí, takzvanou Aliancí národních sil, což jsou spolky, které adorují současné Rusko a nikdy neopomenou kritizovat ukotvení České republiky v euroatlantických strukturách?
Pevně doufám, že se jedná o omyl či nedopatření, zaviněné zapomenutým nostalgikem, vzpomínajícím na Varšavský pakt. Pevně doufám, že Armáda České republiky je stále schopna a ochotna bránit demokracii a nespolupracovat s pseudovlastenci, proruskými propagandisty a představiteli politických stran, šířících nenávist, nebo pokládajících květiny k hrobům masových vrahů.
Stále v úctě
Jiří Padevět, desátník v záloze

Nahoru

Re: společnost - soudruzi z ČSBS se konečně plně vybarvili

Česká armáda hodlá ukončit spolupráci s ČSBS. Poslední kapkou jsou nenávistné postoje k organizaci NATO, které jsme členem.
Jen něco k výročí našeho vstupu do NATO z oficiálních stránek našich bojovníků ,,, jsme v tomto agresívním vojenském paktu NATO...A připomínka primátora Prahy našeho vstupu do NATO a spojenectví se Západem v češtině a angličtině... jeho počin připomněl praktiky nacistického Německa, které právě od 15. 3. 1939 skrze dvojjazyčné rozhlasové vysílání na veřejných prostranstvích propagandisticky působilo v bývalém protektorátu Böhmen und Mähren.
V následujícím článku ale píší.... žádný představitel ani člen ČSBS nevyslovil na této akci nic proti Armádě České republiky ani proti Severoatlantické alianci.
Zato na svých stránkách si to vynahradili
Jak napsal pan redaktor Václav Štefan již před půl rokem
Během posledních pár let se svaz stal prakticky antisystémovou sektou, která má přímé i nepřímé vazby na kruhy extremistů všeho rázu (figurující i v oficiálních zprávách od ministerstva vnitra a BIS) - ať už jde o neonacisty, tvrdé bolševiky, antisemity, homofoby nebo proputinovské aktivisty šířící kremelskou propagandu prostřednictvím dezinformačních webů. S řadou z těchto lidí ČSBS dokonce oficiálně spolupracuje a nijak se tím netají.
https://zpravy.tiscali.cz/cesky-svaz-bojovniku-za-bolsevismus-antisemitismus-a-dalsi-mile-veci-319824

Někdo na to upozorňoval již dlouhodobě dříve, jiní před rokem, nyní je to již jasné i veřejnosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dnes jsem byl odpoledne v Teplicích a celou dobu poslouchal radio. Mimo Radiožurnálu si všude dělali prču ze Zemana s ohledem na volby prezidentky v SR. Prý zase chudáci. Hodnocení Čaputové

Hulvátské chování nic

Vulgarismy nic

Ubohé bonmoty nic

Urážky nic

Nadávky jinak smýšlejícím, výhružky novinářům nic atd.

Ale nejvíc mne dostalo včelařské forum. Na jižní Moravě, Slovácko se již vyrojili včely. A uletěly. Včelař to okomentoval... Frčely rovnou na východ. Tady už to nemohli vydržet.
Jinak náš pan prezident se vyblbnul na Maťejské pouti. Nejvíc se mu líbil vláček a strašidelný hrad, jak napsal Mluvčáček. A to foto dětiny nemá chybu https://www.novinky.cz/domaci/501346-prezident-zeman-na-matejske-zaujal-ho-strasidelny-zamek.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem,zřejmě jako více lidí, zpočátku myslela,že jde o aprílový žert a fotomontáž. Nikoliv, vrchní velitel vojsk se skutečně povozil s všeříkajícími úsměvy na Matějské. Možná,že někdo z klanu Kočků dostane 28. října vyznamenání Za zásluhy. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ján Simkanič, Deník N, 31.3.2019:
Vítězství Zuzany Čaputové ukazuje, jakou sílu může mít odvážná, autenticky a věrohodně se chovající osobnost, která své jednání nepřizpůsobuje populistickým vlnám, ale jen říká: „Tady stojím a nemohu jinak.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kdo napadl Feriho?

Podle toho, co zveřejnil na FB Pavel Novotný jedná se o dva příslušníky tzv. Řádu národa. Není bez zajímavosti, že předseda tohoto spolku sídlí v budově vlastněné Rusy.
http://databazeznamychmist.cz/ceska%20republika/13873/?fbclid=IwAR2TNZt4-azwzVzukPxjPK9B3KpacM3TPa4Ig8uH3_3iEknwMBJzpmEEnFA

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kdo napadl Feriho?

:-) "příslušníky" :-) :-) :-)
Jinak, nevím, kde jste to vzal s těmi Rusy - tahle docela obskurní partaj sídlí v domě, který vlastní její předseda. A pan Zickler bydlí v domě, který patří stejnojmenné paní Aleně - matka, manželka?
Ale ano, jakousi rezidenční kancelář měli/mají v Bubenči, ono to je nakonec jedno, že?!
Jestli Vám dobře rozumím, tak Ferimu na veřejné pijatice nedali po čuni další místní opilci, ale on to byl vlastně Putin .-)))))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes: Dominik Feri

Tak bych, s. Chote, očekával, že jako dlouholetý politik budete trochu citlivější k napadení kolegy politika, které skončilo řeznou ránou a šitím v nemocnici. Nebo že by už zase účel světil prostředky?

https://forum24.cz/bezprecedentni-utok-pestmi-rezne-rany-rozhodne-neslo-o-vesnickou-strkanici/

Pachatelé jsou nejspíš Vladimír Hromádko a jeho zeť (?) - viz taky FB a Twitter:

https://forum24.cz/co-je-rad-naroda-ze-ktereho-mel-byt-jeden-z-utocniku-na-dominika-feriho/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes: Dominik Feri

Ale no tak!
Píšu tam snad někde, že útok na Feriho schvaluji?! Vůbec ne!
Účastníky už PČR včera vyslýchala, tak počkejme.
Jen jsem si "dovolil" několik poznámek k fantasmagoriím, které z toho někteří dovozují ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Fantasmagorie?

Vladimír Hromádko z Uherského Hradiště je dlouholetý sympatizant extrémistického Řádu národa, logo hnutí měl ještě včera u své profilové fotky na FB. Dnes už ne, protože pilně maže stopy...

Trochu záhada je jeho údajný syn Vojtěch (čerstvý MUDr.?), protože rozvedený otec Vladimír v Rodině a vztazích uvádí jen dceru, bratra a neteř. Ale vzájemně jsou s Vojtěchem "přátelé" a jsou spolu na několika fotografiích.

"Kontroverzní hnutí ŘN sídlí v bývalé Benešově vile v Praze, kterou si od Ruské ambasády pronajímá blízký přítel prezidenta Miloše Zemana s kontakty na Rusko Zdeněk Zbytek. Od něj si pak kanceláře v honosné budově pronajímá šéf hnutí, bývalý komunistický policista Josef Zickler." Ten má taky "příznivce" Vladimíra H. mezi přáteli na FB, píše dnes Deník N.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Je to tak

Novinářka Alexandra Alvarová

Seznam událostí a jevů, které se postupně záhadně zopakovaly v ČR a v USA:
1. Rozdělení národa na nenávistí zmítané kmeny
2. Vměšování Rusů do voleb, hacky, trollové, řetězové maily, výroba hoaxů, bojůvky na síti.
3. Zvolení egomaniakálního narcise, který na slovo poslechne Putina a je schopen naprosto všeho
4. Rozestavění lidí Moskvy do různých pozic
5. Pomalá destrukce justice
6. Obstrukce vyšetřování
7. Rozvracení ústavy a tří pilířů demokracie
8. Útoky na tajné služby
9. Podlomení morálky národa a zhanobení veřejných procedur vládnutí neustálým kácením dosavadních tabu
10. Příprava agrese vůči skupinám obyvatel, jako jsou novináři, vzdělání lidé, ženy, cizinci, lidé s nonkonformními názory.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jinak je zajímavé, jak komunista zná dobře majetkové vztahy v Praze kolem Rusů a Ziklera. Ruská vlivová agentura na českolipsku? :o))
Nejhorší je, jaké množství lidí se k útoku na Feriho pochvalně vyjádřilo. Politika setá shora má výsledky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jj, "Politika setá shora má výsledky."
Jen bych to nenazval politikou, ale spíše mravy.
Ještě, že ten nesmysl s "ruskou vlivovou agenturou na českolipsku" máte se smajlíkem.
Bych si jinak musel myslet, že jste vlivová agentura síajej na Českolipsku :-)
Jo, jen pro jistotu: to o čem jsme psal v předchozím příspěvku se dá poměrně snadno a rychle dohledat z veřejně dostupných zdrojů (= pracuji podobně, jako čučkaři :-))) - MV ČR - registr stran, CUZK a internet obecně ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidé mohou mít různé pohledy - bez ohledu na setou politiku .

http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Včera náš Hradní pán promluvil o národních zájmech republiky. Nezklamal

1.Brát plyn ruský a ne od bratra za velkou louží (doslova).

2. Nechat budova 5G síť firmě Huawei

3. Prosazovat zrušení sankcí proti Rusku.

Co však bylo daleko lepší. Při svém krátkém projevu se pravidelně tuberácky rozchrmlával do mikrofonu. Nápadně to připomínalo Wimrovu scénku kuřáka recitujícího báseň Ostrava. Nějaké pardon ani náhodou. Až nakonec řekl " safra, to snad budu muset to kouření omezit".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Fake news?

Fake news o mně!!! Ve Cvikovském zpravodaji vyšlo, že panu j. Walterovi byla udělena pokuta za soustavné volné pobíhání psa, který neměl ani povinná očkování. K tomu mohu říci. 1. Nepobíhal jsem já, ale můj pes Alík. 2. Je pravda, že očkování na vzteklinu má čtyři roky propadlá, ale již jsme objednaní k veterináři. 3. Za celou dobu pobíhání nikoho nepokousal, ani mu nepočůral nohu.... Věřím, že Zpravodaj, placený občany Cvikova bude informovat kvalitně a důstojně.
Myslíte, že je to fejk? Kdepak, když to přichází přímo z Hradu. A Zemanovi příznivci sdílejí a sdílejí

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/kancelar-prezidenta-republiky-upozornuje-na-podvrzenou-zpravu-odvysilanou-ceskou-televizi-14942?fbclid=IwAR1D7o3BbpjGXUtmuAtdiwuwXi1XAnYFkKV-0UsR2Ea0nt2f_-ywOXYXhQA.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ceska mladez promluvila o politice. To jsou cisla .Uz vyvolala zdeseni a navrh.
Generace svobody - pruzkum.
Clanek si prectete na dnesnich Parlamentnich listech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Trikolóra - konečně nové hnutí, které budu rád volit. Už nebylo z čeho si vybrat.

Nahoru