ZUŠ zve na derniéru muzikálu MAMMA MIA!

Verze pro tisk |

Dětský pěvecký sbor Talent z českolipské ZUŠ nastudoval muzikál "Mamma Mia!", který je založen na písních úspěšné švédské skupiny ABBA. Původně plánovaná derniéra na začátku března byla bohužel ze zdravotních důvodů přesunuta na konec měsíce. Talent vám toto představení naposledy zazpívá, zahraje a zatančí na Velkém sále ZUŠ 29. března 2023 od 17 hodin, vstup zdarma.

Přestože byl název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Příběh se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi, kde Donna vlastní a provozuje hotel pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit. Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla. Zjistí, kdo je její otec?

Londýnská premiéra muzikálu se konala v dubnu 1999, česká verze muzikálu měla premiéru v prosinci 2014 v pražském Kongresovém centru v režii Antonína Procházky a českolipská premiéra se uskutečnila v loňském školním roce v ZUŠ Česká Lípa v režii p. uč. Petry Jandíkové a v provedení DPS Talent a derniéra se uskuteční 29. března 2023. Jste srdečně zváni na poslední představení tohoto muzikálu v českolipské ZUŠ!

 

Nahoru