Vánoční koncerty z Křišťálového chrámu

Verze pro tisk |

Další streamy vánočních koncertů jste mohli sledovat z kunratického kostela Povýšení svatého Kříže. 

 

Z tiskové zprávy: Přestože se celý letošní rok a obzvláště měsíce poslední nesou ve znamení rušení, či výrazném omezení kulturních akcí, Křišťálový chrám Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova se od pondělí 14. prosince do dnešního večera stal dějištěm realizace unikátní a krásné myšlenky, za kterou stojí společná produkce paní Hany Zemanové a Davida Sobotky.

Do kunratického kostela Povýšení svatého Kříže pozvali významné osobnosti operní scény, sopranistku paní Věru Poláchovou a barytonistu pana Andrije Shkurhana, kteří za doprovodu klavíristky Masako Nakajima a dirigenta Jana Snítila přednesli skladby významných evropských skladatelů v rámci dvou vánočních koncertů, které byly za režijního vedení a kamery pana Radima Bittnera, kamery Dominika Sobotky a scénických světel Karla Charlieho Podlahy nasnímány a v následujících dnech budou připraveny pro shlédnutí veřejností na kanálech YouTube.
První, předvánoční koncert, bude vysílán ve středu 23. prosince od 18.00 hodin a představí barokní árie Georga Fridricha Handela, árie italského Belcanta a mezinárodní vánoční koledy.
Druhý koncert bude odvysílán na 1. svátek vánoční, tedy v pátek 25. prosince opět od 18.00 hodin a diváci v něm vyslechnou skladby z cyklu Cikánské melodie Antonína Dvořáka, romantické operní árie Georga Bizeta, Giacoma Pucciniho a Giuseppe Verdiho.
Nenechte si ujít mimořádný kulturní zážitek, propojující krásu hudby s atmosférou klasicistního kostela a půvabem uměleckého skla Jiřího Pačinka, a podpořte shlédnutím obou koncertů umělce, kteří spojili svou invenci, energii, čas a pozitivní mysl, aby vytvořili zážitek, který obohatí a zkrášlí váš vánoční čas a atmosféru a zároveň podpoří myšlenku postupné obnovy kunratického kostela - Křišťálového chrámu.
Nahoru