PIANO PER DUE Soirée Štěpána Šubrta

Verze pro tisk |

Rádi bychom vás pozvali na koncert PIANO PER DUE, který představí výjimečný talent a brilantní dovednosti mladých a nadaných studentů hry na klavír. Klavírní setkání s bývalým žákem ZUŠ Česká Lípa a nyní konzervatoristou Štěpánem Šubrtem a jeho hostem Magdalénou Pallasovou se uskuteční v pátek 16. června v Biberově síni Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě od 18 hodin.

Štěpán Šubrt
ZUŠ Česká Lípa začal navštěvovat v roce 2013 - hru na klavír studoval nejprve čtyři roky u paní Moskvinové, pak pět let u paní Jeništové a zároveň čtyři roky hru na varhany u pana Ševčíka. Nyní studuje prvním rokem hru na klavír na Konzervatoři v Teplicích u Hany Turkové. Již několikrát se zúčastnil různých soutěží (1. místo v krajském kole soutěže komorní hry ZUŠ 2019 - Trio s Rytmem; čestné uznání 2. stupně v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír 2017; čestné uznání 2. stupně - Beethovenovy Teplice 2022, 2. místo - Beethovenovy Teplice 2023), a mimo jiné také Českého hudebního tábora mládeže.

Magdaléna Pallasová
Od roku 2011 navštěvovala ZUŠ Litoměřice, kde hrála na klavír pod vedením Alexandry Pallasové, dále se věnovala skladbě u Romana Pallase a už od malička navštěvuje sbory pod vedením obou zmíněných rodičů. Již od dětsví jezdila po různých soutěžích, kde dosáhla mnoha úspěchů (např. 3. místo v Ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír 2017, Broumovská klávesa 2. a 3. místo v letech 2021 a 2023, čestné uznání na Virtuosi per musica di pianoforte, Prague junior note 2. cena 2021, 1. cena Beethovenovy Teplice 2021 atd.). Studuje prvním rokem na Konzervatoři v Teplicích hru na klavír taktéž pod vedením Hany Turkové a populární zpěv u Vladislavy Svobodové.

Na programu jsou skladby od mistrů jako A. Dvořák, B. Smetana, M. Ravel, S. Prokofjev, S. A. Vanegas a další. Celý program bude uveřejněn na www.zuscl.cz před koncertem. Těšíme se na společný unikátní hudební zážitek plný vášně, emocí a virtuozity. Vstup zdarma.
 

Nahoru