Kultura na Novoborsku žije - Kuba Horák vydal sólové album

Verze pro tisk |

Kuba Horák je klukem z novoborské Husovky, a tak není uplně překvapením, že právě takto pojmenoval své první sólové CD, které ve svých bezmála 43 letech vydává.

Při poslechu desky si můžete přečíst více než deset let starý rozhovor ze seriálu Štafeta.

Deska je podobně jako celá Kubova tvorba více méně folková až folk-popová. Vlivy Vlasty Redla, Slávka Janouška, AG Fleku nebo Karla Plíhala, které byly patrné i v písních novoborských Zhasni, nevyprchaly, ale pod vlivem produkce Petrů Zatloukala a Kamiše (můžeme znát z kapel Báry Polákové nebo Ester Kočičkové) chytily jinou barvu. Kuba si navíc dávno vypěstoval vlastní poetiku a vlastní způsob vyprávění příběhů. Deska je výrazně autentická a je z ní cítit něco, co by se dalo nazvat milým patriotismem.

První reakce na Kluka z Husovky poukazují na to, že i folk, žánr, na který se dnes občas díváme pejorativně, se v roce 2021 může líbit široké skupině posluchačů. Už teď se ví, že mezi ně patří příznivci punku, techna, hard-coru apod.

Miloš Truhlář, jeden z prvních posluchačů, například po třetím přehrání napsal: "Objevuji Nový Bor, poznávám příběhy lidiček v něm. Mozaika nenápadných zdánlivě obyčejných příběhů se proměňuje v silné osobní vyznání."

Live stream ze křtu si můžete 15. dubna večer pustit na youtube nebo FB.

alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Kultura na Novoborsku žije - Kuba Horák vydal sólové album

Bravo, trochu mi chybí info, kde se dá CD koupit.

Nahoru