Koncert učitelů ZUŠ ČL a historická výstava k 95. výročí

Verze pro tisk |

Oprašte saka, vytáhněte šaty ze skříní, naleštěte si boty a rozhodně nezůstávejte doma! Jen jednou do roka, tentokrát ve čtvrtek 20. dubna 2023, máte unikátní příležitost poslechnout si vystoupení, které pro vás připraví učitelé ZUŠ Česká Lípa spolu se svými hosty. Letos podvečer obohatí vernisáž originální historické výstavy k 95. výročí založení školy. Výstava bude zahájena v 17 hodin v Salonku ZUŠ a koncert v 18 hodin na Velkém sále ZUŠ. Pro zpříjemnění celého večera bude možné zakoupit občerstvení, které s láskou a péčí připraví paní Lenka Křižánková.

S radostí a kreativitou sobě vlastní pro vás naši pedagogové připravují neopakovatelné představení, aby nejen potěšili diváky a příznivce, ale především aby povzbudili své žáky a studenty k další umělecké práci, která má smysl. Ve vybraném repertoáru zazní zpěv, skladby pro klavír, klarinet, příčnou flétnu a další, nejen v sólovém provedení, ale i pro komorní hru. Z autorů jmenujme alespoň několik významných jmen, jako např. Gershwin, Haydn, Händel, Dvořák, Morricone... Neopakovatelný koncert učitelů přinese fenomenální výkony, tentokrát tedy ne ze strany studentů, ale našich mistrů svého řemesla, a to i poněkud netradičním způsobem a v podání zajímavých příležitostných hudebních seskupení.

Originální provokativní způsob hudebního vyjádření a specifické rytmické motivy nabídne např. příležitostná kapela Coolaboranti. Dílo Andrew Lloyda Webera v podání pěvců věhlasných jmen Aleny Hellerové a Jaroslava Kovacse v netradiční a překvapivé aranži hudebně ztvární The Teachers metal band. Dále už jen prozradíme, že koncert se dále pyšní nám známými jmény interpretů: Pavel Hric (klarinet), Jana Loudová (klarinet, zpěv), Jan Ševčík (zpěv), Jan Zlatuška (klavír, zpěv), Hana Řeřichová (klavír), Michaela Mühlhansová (příčná flétna), Zuzana Iljaševa (zobcová flétna), Jiří Predka (kytara), Petra Sobotková (zpěv), David Mašek (klavír), Vojtěch Šeminský (bicí), David Singer (housle), Emma Kolafová (violoncello), Zdeňka Cmuntová (zpěv), Anna Nedvědová (klavír), Josef Pelz (tenor saxofon) a Ladislav Průšek (elektrická kytara). A nebudou chybět ani milí hosté: Tomáš Vomlela (fagot), Věra Valášková (zpěv) a Marek Mrvík (baskytara).

Věříme, že si příjemně společně zavzpomínáme na historii školy na výstavě, a že na koncertu našich učitelů vznikne i díky věrnému vřelému publiku neopakovatelná atmosféra a necháme se všichni unést magickým uměním z každodenních starostí.
 

Nahoru