Hudební tipy leden

Verze pro tisk |

Mo/Fo Cat Clarion
Bluesové trio, v němž uvrčený kytarista Miloš Svoboda svou hlásnou troubou vyzývá ke vzpouře, je jedním z mála osobitých, neklišovitých a nepřipos*aných výjevů na středoevropské bluesové scéně. Energie, naléhavost, síla, nitro, vůle a elektrická bouře. Miloš Svoboda má zkušenosti z hraní na mnoha význačných bluesových festivalech a je i držitelem několik hudebních cen. 
17. 1., 21:00, U bílýho černocha

Hana Zagorová
Jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice vystoupí v České Lípě za doprovodu skupiny Boom! Band Jiřího Dvořáka, spolu se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem, s nímž natočila řadu duetů, např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství.
22. 1., 19:00, KD Crystal

The Hills Mover 
Akustický počin belgického hudebníka Grégoire Fray vychází z autorovy osobní mytologie, kterou již načrtl v postindustriálním projektu Thot, a je charakteristický vzdušnými písničkami, které jsou založeny na minimalistické zvukové architektuře. To je přesně to, co potřebujete v mrazivém lednovém večeru. 
30. 1., 20:00, U bílýho černocha

Sto zvířat
Čeští průkopníci ska a rocksteady jsou na scéně již 30 let. Autor hudby a zpěvák Jan Kalina a textař Tomáš Belka, dva nejvýraznější jedinci téhle početné smečky, dokázali za tu dobu vytvořit populární těleso, s nímž posluchačsky procestujete celý svět, zazpíváte si takřka zlidovělé texty, pobavíte se a báječně si zatančíte.
31. 1., 19:00, KD Crystal

 

Nahoru