A. Sameš: Hrajeme originální hudbu, nekopírujeme žádné trendy

Verze pro tisk |

Arnošt Sameš, Tomáš Hoskovec, Michal Voňavka, David Singer a František Kuchař neboli Lingers.On vydávají v těchto dnech své páté album nazvané Body & Soul, které se chystají 8. listopadu v klubu Luxor náležitě pokřtít. Fanoušci této známé českolipské kapely by si měli ve svých diářích listopadový páteční večer patřičně zvýraznit a těšit se na večer s oblíbenými Lingers.On, jejich novými i starými hity, vzácnými hosty a zajímavou světelnou projekcí ušitou nové desce doslova na tělo. Abychom si mohli atmosféru křtu Body & Soul v klubu Luxor barvitě představit, zeptali jsme se na pár otázek zpěváka a frontmana Lingers.On Arnošta Sameše.

Vaší předkapelou v rámci křtu bude velmi zajímavá kapela Ronley Teper & Lipliners z Toronta. Můžeš vysvětlit, jak k tomu spojení došlo?
Moc nás potěšilo, když se Ronley ozvala a navrhla, že by při této příležitosti zahájila své evropské turné s Lingers.On v České Lípě. Je až neuvěřitelné, že se po devíti letech setkáváme opět na pódiu. Lipliners nám dělali support již při křtu alba Made in Mind. Přestože hrajeme trochu odlišný styl, spojuje nás podobné Indies vydavatelství a vzájemný respekt, obdiv a snaha hrát hudbu, která je originální a nekopíruje žádné trendy.

Moc nás potěšilo, když se Ronley ozvala a navrhla, že by při této příležitosti zahájila své evropské turné s Lingers.On.

Dokázal bys osobitou kanadskou zpěvačku Ronley Teper stručně představit?
Ronley je obrovský živel, žena mnoha tváří a nezkrotné energie. V jejím uměleckém projevu hraje důležitou roli i divadlo. Své texty nejen zpívá, ale šeptá, křičí, chroptí a scénicky ztvárňuje. Je to zajímavá fúze jejích jihoafrických kořenů a amerického života s nádechem evropského šansonu. Její performance je nevšedním zážitkem a stojí za to zažít ji na klubové scéně naživo.

Vraťme se nyní k vaší nové desce. V předchozích albech jste se ve Women’s Lament dotkli existence člověka, dostali se za hranice lidských možností v albu Beyond, v Gallery se zaměřili na fenomén přírody, a ve čtvrtém albu Made in Mind jste odhalili svět mysli. Proč se nyní dotýkáte těla a duše?
Jsou to témata, která jsou stále aktuální, přestože fascinují už tisíce let. Máme potřebu je zkoumat, odhalovat a pochopit. A právě to z nás dělá lidské bytosti. Život je zároveň díky tomuto přemítání zajímavý a fascinující. Naší podstatou je duše, která se může projevovat díky tělu. Co může být v tomto krátkém životě hezčí, než že se ta oduševnělá těla mohou dotýkat, tančit, prolínat, a ještě o tom zpívat. (smích)

Lingers.On, křest desky, host: Ronley Teper & Lipliners, 8. 11., FTC Luxor, 20:00, 100 Kč/50 Kč studenti

Nahoru