Z Děčína se „A“ tým vrací bez bodů

Třetí kolo KLM svedlo dohromady děčínské béčko a tým České Lípy. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec s přehledem vyhráli domácí, kteří byli hokejovější a měli i víc sil.

HC Děčín B – HC Česká Lípa 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Po úvodním zahřátí sevřeli domácí českolipské před jejich brankou a gólman Bohatý se měl co ohánět. Zachytal si jeho protějšek. Hra se zrychlila a přitvrdila a k vidění bylo několik hraničních zákroků obou stran. Domácím přálo i štěstí, Češka orazítkoval jen tyč jejich brány. Obě mužstva se střídala v útočení, ale na gólmany byli střelci krátcí. Na bezbrankovém stavu nezměnila ani děčínská přesilovka na konci třetiny.

Nedlouho po pauze spálili domácí velkou šanci a přesně podle hesla nedáš – dostaneš, za to pykali. Střelcem prvního gólu hostů byl obránce Žák. Pak přišly velké chvíle hostujícího brankáře Bohatého. Ten čelil záplavě střel a dlouho držel nulu. Jeho kouzlo zlomil až v polovině utkání Vykouk. Bohužel českolipští inkasovali v následujících dvou minutách ještě dvě branky a do hry naskočil místo Bohatého Karásek. Ten se uvedl hned několika jistými zákroky a když Žák v 36. minutě snížil na 2:3 byli hosté opět ve hře. Jejich vyrovnání viselo ve vzduchu, ale stav se do druhé pauzy nezměnil.

I po druhé přestávce se bylo na co dívat. Oba týmy se vrhly na zteč a brankáři se rozhodně nenudili. Hosty opět několikrát podržel brankář. Poté střel ubylo a hrálo se dlouho bez přerušení. Čtvrtá branka domácích padla v 52. minutě kdy bezmocného Karáska překonal z dorážky Kment. Hostům docházely síly a led opanovali hokejisté Děčína. Čtyři minuty před koncem překvapil hostujícího brankáře lehkou žabičkou Kvaček a prakticky rozhodl utkání. Domácí se uklidnili a v klidu si pohlídali zbývající minuty zápasu.

Po dvou zápasech jsou českolipští bez bodu. Příští týden na stadion u Ploučnice zavítá letos dosud neporažený Turnov. Utkání začíná v sobotu v 16:30 a očekává se bojovný a útočný zápas. Přijďte podpořit naše hokejisty v boji o první letošní body.

Branky a nahrávky: 30. Vykouk (Hercok), 31. Křepelka, 32. Kment (Trmal), 52. Kment (Pulda). 56. Kvaček (Procházka) - 22. Žák (Flekl), 36. Žák (Zelinka)