Vysoké vítězství nad nováčkem z Varnsdorfu

Ve 13. kole KLM hostili hokejisté České Lípy tým z Varnsdorfu. O výsledku rozhodla hned první dvacetiminutovka. Domácí zaslouženě vyhráli a potěšila je i vysoká návštěva. Do ochozů zimního stadionu si našly cestu přes dvě stovky diváků.

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 8:2 (5:1, 2:0, 1:1)

První sice zahrozili hosté, ale pak už měli na holích puk domácí, a to až do času 1:33, kdy přesně zamířil Holčák a překonal Veroňka ve varnsdorfské bráně. Domácí kapitán byl autorem i druhé branky domácích, kdy dorazil puk do prázdné branky po odražené Krupičkově střele. Pak se do strkanice pustili Zet a Židlický, oba byli vyloučeni a ještě na trestné lavici si vyměňovali zdvořilosti. Hosté v 10. minutě snížili v přesilovce zásluhou Zábranského. Domácí pak opanovali led. Krupička ve 12. minutě dokličkoval až před bránu a pohodlně zvýšil na 3:1. Vyloučen byl domácí Rašín, ale obešlo se to bez gólu. Naopak po návratu na led chytře nahrál Minaříkovi a ten dal čtvrtou branku českolipských. Minutu před sirénou se vytáhl domácí brankář Bohatý, který vychytal únik dvojice Málek a Javůrek. Poslední slovo v první třetině měl Minařík, který 21 vteřin před koncem využil Preusslerovu přihrávku a upravil stav na 5:1 po dvaceti minutách.

Natěšení diváci čekali po přestávce na gól necelé čtyři minuty. Pak si Minařík pohrál s hostující obranou a našel volného Preusslera, který se nemýlil. Hned v další minutě se puk prapodivně odrazil od plexiskla a dopadl na hůl před brankou najetého Češky. Ten pohotově vypálil a stav byl 7:1. Ačkoliv i dál hra připomínala spíš přesilovku domácích, další branky nepadaly. Českolipští hráli na krásu, snažili se zakončovat do prázdné branky, což se nedařilo. Neujala se ani Krupičkova střela z otočky, ani Zetova dělovka od modré. Hosté útočili jen sporadicky, střely Kravetse a Damnitze byly zlikvidovány v pohodě chytajícím Bohatým. Tempo postupně opadlo, zápas byl rozhodnutý a nikdo se nikam nehnal. V posledních dvou minutách domácí zvýšili tlak, ale Holčák, Češka ani Preussler se do listiny střelců nezapsali. Stav po druhé třetině byl 7:1

Třetí třetina začala vyrovnanou hrou. Ve 4. minutě byl vyloučen varnsdorfský Damnitz, ale střely Žáka ani Rašína nevyvedli Veroňka z klidu. I nadále se hrálo v poklidném tempu. Diváky zaujala až 9. minuta. Po dlouhém obléhání branky Varnsdorfu puk doputoval k Podávkovi a ten po zemi zvýšil vedení domácích na 8:1. Pak se hrálo chvíli před Bohatým. Židlického teč šla ještě nad, ale ve 12. minutě si domácí gólman vybral slabší chvilku. Podcenil Faltovu střelu od hrazení a hosté se radovali z druhého úspěchu večera. Českolipští chtěli přidat další zásahy, ale jejich snaha končila většinou nepřesnou finální nahrávkou. Pak se v krátkém sledu prostřídali na trestné lavici domácí Češka a Zet. Hosté ale v obou přesilovkách skoro nevystřelili. Poslední minuty se zápas už v poklidu dohrával. Domácí byli po skončení odměněni potleskem početného obecenstva.

Boj o play-off vrcholí. Na své pronásledovatele má nyní českolipský tým na třetím místě sice čtyř a sedmibodový náskok, ale tým Frýdlantu má k dobru ještě zápas s Lomnicí. Vypadá to, že o postupu a nasazení do play-off rozhodne až poslední kolo. V tom předposledním přivítáme v neděli 31. 1. suveréna letošní KLM, tým Lomnice. Vzájemné zápasy těchto týmů bývají tradičně vypjaté a dramatické. Utkání začíná v 16:00 a HC Česká Lípa zve všechny diváky do ochozů.

Branky a nahrávky: 2. Holčák (Češka), 4. Holčák (Krupička, Češka), 12. Krupička, 15. Minařík (Rašín), 20. Minařík (Preussler), 24. Preussler (Minařík), 25. Češka, 49. Podávka - 5. Zábranský (Bafia), 52. Falta (Bafia)

Vyloučení: 5 – 5
Diváci: 226
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) – Žák, Staněk, Zet, Ulbricht, Bulva, Podávka, Flekl, Bašek, Minařík, Holčák, Češka, Preussler, Rašín, Krupička.