Sobotní drama s Lomnicí se šťastným koncem

Zápas 8. kola KLM byl k vidění v sobotu odpoledne na zimním stadionu v České Lípě. Utkaly se v něm dva týmy, které byly před tímto duelem na samém konci tabulky. Domácí Česká Lípa si nakonec od Lomnice body sebrat nenechala. Zápas měl jako vždy napjatou atmosféru a nesl se v bojovném duchu.

HC Česká Lípa – HC Lomnice n.P. 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Oba týmy ze začátku zrovna nepřekypovaly energií. Gólmana Lomnice Vinkláře sice prověřil hned v úvodu Češka, ale jinak se na ledě nedělo nic, co by zvedalo diváky ze sedadel. Hosté dostali výhodu přesilovky, ale ani tak Karáska v brance domácích nijak nezaměstnali. V 7. minutě se vydal na výlet za branku hostů Šimončič, od něj puk doputoval k ideálně najetému Češkovi a ten ranou po zemi otevřel skóre. Domácí ožili a častěji ohrožovali hostujícího brankáře. Zvýšit vedení se nepovedlo Preusslerovi, ani Zetovi. Na druhé straně zahrozil důrazný Vala, až z toho byla před domácí brankou lehčí strkanice. Brankář domácích Karásek pak bravurně kryl bombu Rutkovského. V 15. minutě rychlý brejk domácích Zelinky a Preusslera zastavil ofsajd. Češkův pokus z velkého úhlu Vinkláře taky z klidu nevyvedl a když se půl minuty před přestávkou neprosadil hostující Knap, tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

I ve druhé části to byli domácí, kdo začal lépe. Ale jejich pohoda trvala jen necelé čtyři minuty. Pak si Syrovátka povodil Bauera a rázem bylo srovnáno. Odpověď byla blesková, vešla se do minuty. Zet nahodil, lomničtí zazmatkovali a kapitán domácích Holčák uklidil puk do Vinklářovy sítě. Lomničtí přidali a začal se hrát hokej nahoru dolů. Zahřáli se i oba brankáři. 11. minuta přinesla hokejovou lahůdku. Češka hned dvakrát objel lomnickou branku, dostal gólmana Vinkláře zcela mimo brankoviště a pod ležícím obráncem prostrčil puk do prázdné klece. Nadšení publika bylo veliké, ne tak lomnického gólmana, který se nechal vystřídat svým kolegou Mrázkem. Následovala přesilovka domácích, neboť protesty Košťáka odměnil sudí dvěma minutami. Hosté ji přežili bez újmy, sami pak dostali možnost početní výhody v 16. minutě při vyloučení Rašína. Toho vypároval Knap, ale hra 4 na 4 žádné přímé ohrožení gólmanů obou stran nepřinesla. Poslední dvě minuty se pak odehrály spíš ve středním pásmu. Stav po čtyřiceti minutách byl 3:1

S přáním zvrátit vývoj utkání se po přestávce vrhli hosté na zteč. Přibylo tvrdých střetů. Na zemi se ocitnul Peterka, ale sudí nevylučoval. Na druhé straně k Preusslerovi už tak benevolentní nebyl a za střet s Košťákem dostal útočník domácích trest 5+ do konce utkání. Zraněný lomnický obránce byl dopraven na střídačku a třináct vteřin přesilovky stačilo Lomnici ke snížení. Zbytek oslabení už si domácí uhlídali. Po dvou minutách se do hry zapojil i „zraněný“ obránce Košťák. V 10. minutě srazil lomnický Kotula Češku, hned ho umravnil Zet, a zase se vylučovalo. Za další faul na Češku si šel sednout i Syrovátka. V oslabení netrefil prázdnou domácí klec Vašek, na druhé straně promáchl v jasné šanci Binder. Vyrovnání na holi měl Syrovátka, ale Karásek zázračně zasáhl lapačkou. Tlak hostů rostl, ale českolipská obrana pracovala bezchybně. Hosté se minutu před koncem, posilněni oddechovým časem, odhodlali k power-play. Ta ale ke gólu nevedla, a tak po závěrečné siréně a lehké hromadné bitce to byli domácí, kdo slavili výhru 3:2.

Zisk tří bodů katapultoval českolipské Šelmy na druhou příčku tabulky. Utkání ukázalo, že tým je bojovně naladěn. Příští týden ale čeká na českolipské zvláště náročný zápas. V bouřlivém prostředí nově otevřeného zimního stadionu ve Frýdlantu se budou snažit vzdorovat černému koni letošního ročníku. Zápas začíná v neděli v 17:00 a naši borci by jistě uvítali diváckou podporu.

Branky a nahrávky: 7. Češka (Šimončič), 24. Holčák (Zet, Peterka), 31. Češka - 24.Syrovátka J. (Martinec, Kuch), 45. Drahoňovský

Vyloučení: 6 – 6 (navíc Preussler /CL/ 5 + do konce)

Diváci: 120

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Zet, Staněk, Bauer, Rašín, Binder, Tichý, Flekl, Zelinka, Holčák, Peterka, Šimončič, Preussler, Češka.