Snaživý výkon na VTJ nestačil

V neděli v rámci druhého kola zavítal českolipský hokejový A-tým do Liberce k utkání s tamním týmem VTJ. Domácí měli celý zápas převahu, tu vyjádřili i gólově a prakticky po dvou třetinách bylo o vítězi jasno. Českolipští se poprvé trefili až za stavu 4:0, ale hráči Liberce měli utkání pod kontrolou a zvítězili nakonec 6:2.

VTJ Liberec – HC Česká Lípa 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Dávku smůly si vybrali hosté již v samotném úvodu. Hned po úvodním vhazování přišel o puk Ulbricht, liberecký Tomíček objel branku a zasunul puk pod Karáskův beton. 1:0 po 14 vteřinách! Domácí měli převahu, ale jejich střely šly mimo branku. Postupně se hra vyrovnala, Flekovu ránu vyrazil domácí
gólman se štěstím nad, v šanci se ocitl i Krupička. I domácí se snažili navýšit vedení, ale spolehlivý Karásek všechny jejich pokusy kryl. 15 minuta přinesla sporný moment. Při přečíslení 2 na 1 zalehl domácí obránce puk v brankovišti, přesto nebyli liberečtí potrestáni. Pak byl vyloučen Staněk, po něm domácí Jarolím, ale ani jedno mužstvo přesilovku nevyužilo. Třetina skončila 1:0.

Skóre se měnilo tři minuty po pauze. Po krásné souhře se trefil domácí Černý. Poté šel za faul pykat Bašek, ale hosté se bránili statečně, Preussler dokonce ujel, ale ztroskotal na domácím gólmanovi Tomíčkovi. Zvýšit mohl po přesilovce opět Černý, Karásek byl ale proti. V 9. minutě zamkli domácí hosty před jejich brankou, Karásek několikrát své mužstvo podržel. Následovala přesilovka Lípy, ale v ní i chyba Zeta, kterou hasil zase výborný gólman Karásek. Blízko brance byl Tichý, jeho pokus Tomíček vytěsnil nad. Hosté liberecké sevřeli a střely Krupičky, Preusslera a Žáka létaly nebezpečně blízko kolem liberecké branky. Bohužel tuto pasáž ukončila chyba a rychlonohý liberecký Tomíček se v sólovém úniku nemýlil a překonal Karáska potřetí. Konec třetiny zpestřilo ještě špatné střídání hostů a následná přesilovka, kterou ale liberečtí nevyužili.

Třetí třetina začala aktivitou hostů, Preussler mohl snížit, ale jeho kličku liberecký gólman vystihl. Přišlo vyloučení domácího Kapouna a hezká přesilovka, bohužel bez brankového efektu. Po dalším špatném střídání českolipských se v přesilovce předvedli i domácí. Zasypali Karáska deštěm střel, ale ten nic nepustil. V 50. minutě předvedl ideální přihrávku soupeři
Krupička. Liberecký Šesták jí dokonale zužitkoval a bylo to již 4:0. Hosté vyměnili gólmana a sympaticky se vrhli do útoku. Stříleli Bauer i Ulbricht, ale ujala se až dorážka Preusslera v 52. minutě. Odpověď domácích se vešla do minuty. Samotný obránce nestačil na Tomíčka a Herdu. Ten si připsal pátý
gól Liberce. Zakrátko přidal šestý zásah Jarolím a bylo vymalováno. Hosté hráli dál, zbraně nesložili a odměnou jim byl krásný gól Krupičky v předposlední minutě. Ten stanovil stav na konečných 6:2

Přes sympatický a bojovný výkon tentokrát českolipští na svého soupeře nestačili. Ztrátu bodů budou moci dohnat již v neděli 1. 11. V 16 hodin začíná na zimním stadionu v České Lípě souboj třetího kola KLM. Přivítáme nováčka soutěže z Varnsdorfu. Přijďte podpořit naše hokejisty a vytvořit jim diváckou podporu.

Branky a nahrávky: 1. Tomíček Václav; 23. Černý (Šebesta), 35. Tomíček Václav (Herda), 50. Šesták, 53. Herda (Tomíček Václav), 53. Jarolím - 52. Preusler (Bauer, Zet), 59. Krupička
Vyloučení: 4 –4
Diváci: 15

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) – Ulbricht, Zet, Staněk, Tichý, Bulva, Žák, Bašek, Zelinka, Flekl, Pořádek, Krupička, Bauer, Holčák, Preussler.