Potrestané chyby připravily českolipské o body

Sobotní utkání s PSK Liberec se českolipským příliš nevydařilo. Dvakrát v něm vedli, ale nakonec si hosté odvezli všechny body. Zápas rozhodla nejistá hra obrany, kterou hosté dokázali bezezbytku využít.

HC Česká Lípa – PSK Liberec 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Hosté sice jako první ohrozili Karáska v českolipské brance, ale domácí se pomalu propracovávali k šancím. A hned ve 2. minutě našel Peterka volného Šimončiče a ten rozjásal publikum přesným zásahem. Při přesilovce ve 3. minutě se snažili odpovědět liberečtí Šorejs a Zákoutský, ale stav se neměnil ani při krátké hře tří proti pěti. V 7. minutě se dvěma střelami nad Nedvídkovu bránu prezentoval Bauer, domácího gólmana zase prověřil Maděra. Hokejovou parádu předvedla v deváté minutě trojice domácích Češka, Preussler a Bauer. Rozebrali hostující obranu a Bauer zvýšil vedení Lípy na 2:0. Poté místo branky trefil Ulbricht jen Peterkovu nohu. Chvíli poté snížil po zaváhání domácí obrany Kotrč. Pak se vylučovalo, za šarvátku před Karáskem si šli odpočinout Zet a Šorejs. Dlouhé minuty se hrálo spíš ve středním pásmu. Bohužel se domácí obrana často dopouštěla chyb v rozehrávce. Jednu takovou využil po Šebestově přihrávce Šorejs a srovnal skóre na 2:2. Do konce třetiny chybělo jen 7 vteřin.

Po přestávce hned dvakrát zahrozil Češka, ale pak začali hrát hosté. Třetí gól Liberce měl ve svých rukou Baran, ale jeho blafák Karásek vystihl. Pak se snažil o gól Šorejs, po něm pálil Ubry, ale Karásek domácí podržel. Tlak hostů otupilo až vyloučení Kotrče za seknutí Češky. Půl minuty nato ho následoval domácí Ulbricht a hrálo se ve čtyřech. Těsně po Kotrčově návratu, v 9. minutě, se uvolnil Češka a vrátil domácím vedení. Přišla další vyloučení na obou stranách. V rozmezí minuty šli ven Zet a Šebesta. Ve 14. minutě chyboval nejistý Bauer, přišel o puk a následné přečíslení dotáhl k vyrovnání Baran. Za minutu už hosté vedli. Další zoufalý kiks obrany domácích a nikým neobtěžovaný Maděra dává čtvrtý gól libereckých, 3:4. Domácí uvadli, jejich pohyb po ledě byl pomalý a bez zájmu. Jedině první pětka se pokoušela ohrožovat Nedvídkovu branku. Půl minuty před koncem byl vyloučen liberecký Šebesta, ale skóre se neměnilo.

Po přestávce, v pokračující přesilovce, přišel o puk Ulbricht a následný protiútok řešil až domácí brankář. V pěti pak měli hosté navrch, jejich střelci ale naštěstí mířili buď nepřesně, nebo je vychytal Karásek. Nejblíže brance byl Šebesta, jeho dorážka šla mimo odkrytou klec jen o pár centimetrů. Velkou šanci vyrovnat měli v 8 minutě Holčák a Šimončič, ale nedokázali usměrnit puk za Nedvídkova záda. V následném protiútoku si pomohl Bauer faulem a Liberec hrál přesilovku. V ní pálil Zákoutský, Preussler puk zachytil, ale nešťastně vyhodil mimo led a byl také vyloučen. Ve dvojnásobném oslabení se dostali domácí k přečíslení 3 na 1, ale Peterka místo přihrávky volil střelu a tu Nedvídek zachytil. A tak se radovali hosté. Po souhře Maděry a Potockého v 8. minutě kapituloval domácí brankář popáté. Čas běžel. Přece jen se domácí dostali ke střelám, ale Češka branku netrefil, Ulbrichta a Holčáka zase vychytal Nedvídek. Šanci korigovat stav vzalo domácím vyloučení Bauera, minutu před koncem. Liberečtí v pohodě dokráčeli k vítězství.

Tímto zápasem se uzavřela polovina letošní KLM. Se ziskem 12 bodů se Šelmy drží na třetím místě průběžné tabulky. Další utkání odehrají českolipští až v sobotu 20. 12. Na náš led zavítá VTJ Liberec, tým který má stejně bodů, jen lepší skóre. Dá se tedy opět čekat zajímavý duel. Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a podpořit českolipské borce.

Branky a nahrávky: 2. Šimončič (Peterka), 10. Bauer (Preussler, Češka), 29. Čeeška (Preussler) - 11 Kotrč (Maděra), 20. Šorejs (Šebesta), 34. Baran (Maděra), 35. Maděra (Kysilka, Šebesta), 49. Potocký (Maděra, Kapoun)
Vyloučení: 8 : 5
Diváků: 150
Sestava České Lípy: Karásek – Zet, Ulbricht, Bauer, Rašín, Staněk, Zelinka, Binder, Flekl, Birnbaum, Bejšovec, Holčák, Peterka, Šimončič, Preussler, Češka.