Poslední zápas základní části KLM českolipští hokejisté prohráli

Verze pro tisk |

HC Slavoj Liberec – HC Česká Lípa 9:5 (2:1, 4:4, 3:0)

Ve 20. kole KLM se utkali českolipští hokejisté v Liberci s místním Slavojem. V zápase šlo v podstatě jen o nasazení do play-off. K vidění bylo hned 14 branek, nejproduktivnější byla druhá třetina. Ale rozhodl až závěr střetnutí.

První minuty přinesly rychlý hokej a zajímavé šance na obou stranách. Hosté měli optickou převahu, ale brzy se obraz hry vyrovnal. Hrálo se takřka bez přerušení. První vyloučení přišlo až ve 12. minutě. Domácí výhodu přesilové hry využili. Prvním střelcem zápasu byl Špak. Podruhé kapituloval českolipský brankář Bohatý v minutě šestnácté. To ho střelou po ledě překvapil Herda. Poté hráli hosté přesilovku a Preussler snížil. Domácí zrychlili a třetina se dohrála před českolipskou brankou.

Hned dvě minuty po přestávce českolipští poněkud chaoticky střídali, domácí ujeli a Pabiška zvýšil na 3:1. Brzy odpověděl Žák, pustil se odvážně mezi obránce domácích a přesně vystřelil. Stav 3:2 vydržel do 26. minuty, pak Bohatý propustil za svá záda lehkou střelu Šebesty. Domácí se rozjeli a zatlačili českolipské do jejich pásma. I pátý gól domácích z hole Špaka patřil k těm lacinějším. Na 5:3 snižoval ve 37. minutě Preussler. Rychlá odpověď Slavoje přišla o minutu později. Přesně se trefil Herda. Poslední minuta patřila Šelmám. Na 6:4 snížil 58 vteřin před koncem třetiny Žák a na přijatelnou jednogólovou ztrátu stanovil stav chvilku po něm Krupička. Po čtyřiceti minutách byl stav divokých 6:5.

Závěrečná část začala hrou nahoru dolů. Spíše než zákroky gólmanů, bránila ve změně skóre zoufalá nepřesnost zakončení obou mužstev. Českolipští se na minutu dostali dokonce do dvojnásobného oslabení. Ale bránili se velice dobře a dál panoval jednogólový rozdíl. Tento stav vydržel až do 53. minuty. Pak se vydali na zteč hned dva domácí, vyšachovali osamoceného obránce Lípy a Pabiška zvýšil na 7:5. Nejistého Bohatého překonal v 56. minutě ještě Psota. Minutu po něm uzavřel účet zápasu Šebesta. Poslední dvě minuty utkání hráli hosté v oslabení, desítky v českolipské síti se ale domácí příznivci nedočkali. Zápas skončil 9:5.

Poslední kolo určilo složení dvojic pro play-off. Slavoj se utká s Lomnicí a českolipské hokejisty čeká vítěz základní části Turnov. Hraje se na dva vítězné zápasy a série začíná hned následující víkend v Turnově. Doma se Šelmy představí v pátek 23. února v 18 hodin. V posledním měření sil jsme turnovské doma porazili. Přijďte podpořit naše borce v cestě vyřazovací částí letošní krajské soutěže.

Branky a asistence: 12. Špak (Tomíček, V.Svoboda), 15. Herda (Tomíček V.), 22 Pabiška (Šesták, Šebesta), 26. Šebesta (Šesták), 32. Špak (Herda), 38. Herda (Svoboda, Duda), 53. Pabiška (Šebesta), 56. Psota (Šnajdr), 57. Šebesta (Šesták, Pabiška) – 17. Preussler (Bauer), 23. Žák (Češka, Bauer), 37. Preussler (Rašín, Bauer), 40. Žák (Bauer), 40. Krupička (Preussler, Bulva).

Vyloučení: 3 – 4
Diváci: 41

Sestava České Lípy: Bohatý - Zelinger, Dvořák, Žák, Bulva, Křepelka, Rašín, Krupička, Češka, Preussler, Pulda, Minařík, Bauer, Holčák, Šesták.

Ostatní zápasy 20. kola:
HC TS Varnsdorf - HC Frýdlant 5:0 (3:0,1:0,1:0)
HC Lomnice n.P. - HC Turnov 1931 8:3 (2:2,4:0,2:1)
 

Nahoru