Nový ročník KLM zahájili českolipští dvoubodovou výhrou

V neděli 18. 10. byl zahájen nový ročník hokejové Krajské ligy mužů. Česká Lípa přivítala hráče Frýdlantu a podařilo se jí urvat dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Zápas měl zajímavý průběh a škoda, že si na něj nenašlo cestu víc fanoušků.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 4:3 po sn. (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Hosté začali lépe a nechali v úvodu několikrát vyniknout domácího brankáře Karáska. Co se nepodařilo hostům, vyšlo dokonale domácím. Po zmatcích v obraně Frýdlantu, ve čtvrté minutě, se dostal k puku Bašek a překonal brankáře Sýkoru. Domácí vedli a útočili. Zapomněli však na Vrkoslava, ten ujel a ve skórování mu zabránil až faul Pořádka. Hosté ale byli v početní výhodě bezzubí a kromě střely Novotného nic nepředvedli. Hosté ale nepolevili a postupně začali českolipské přehrávat. Karásek měl stále více práce, ale pochytal vše. Ke konci třetiny to vypadalo, že domácím chybí síly. Poslední dvě minuty hráli domácí přesilovku, ale střely Bulvy, Žáka ani Preusslera vedení domácích nenavýšily.

Domácí se po přestávce snažili útočit, ale sami chybovali zejména v obraně. To se ukázalo ve 26. minutě. Frýdlantský Hodač projel celý led a nikým neatakován v pohodě propálil Karáska. 1:1. Odpovědět mohl Preussler, ale nezkrotil puk poskakující v hostujícím brankovišti. Další chyby českolipských hasil opět Karásek. Domácí přesilovka v 29. minutě byla jalová
a vůbec hra domácích byla v těchto minutách takřka strašidelná. Přišla 33. minuta a přesilovka domácích za faul Hodače na Žáka. Sám faulovaný jí využil, když z ideální pozice zužitkoval nahrávku Holčáka. Ve 36. minutě zvonila tyč domácí branky. Domácí hráli mdle, zejména první útok nebyl vidět. V 38. minutě podrazil Bulva hostujícího Šíra, ten se okamžitě zvedl a začal domácího hráče zpracovávat pěstmi. Následovalo podivné vylučování na obou stranách, domácí hráli v oslabení, ale stav se neměnil.

Třetí třetina začala náporem hostů. Lípa bránila, ale její hra byla opět nevýrazná. Ve 45. minutě hosté zaslouženě vyrovnali, když Sommer využil ideální pas od Vološína. Odpovědět chtěl Zet, ale akce skončila vyloučením Bauera a přesilovkou. A bylo hůř. Na trestnou se poroučel i Ulbricht a nastala skoro dvouminutová přesilovka hostů 5 na 3. Rána Novotného šla do tyče, ale nakonec se prosadil Sommer a ve 48. minutě strhnul vedení na frýdlantskou stranu. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale moc jim to nešlo, puk je neposlouchal. Hosté se celkem v pohodě bránili. Střely Žáka a Holčáka kryl Sýkora. Dvě a půl minuty před koncem v přesilovce se konečně domácí dočkali a Ulbricht srovnal na 3:3. Tento stav zůstal až do konce řádné hrací doby.

V prodloužení byli domácí lepší, ale i když dokonce hráli přesilovku, gól nedali. Frýdlantští na tom byli stejně, a tak diváci viděli samostatné nájezdy. Těch si diváci užili dosyta, jelo se jich celkem 16. Za domácí se trefili Bauer a Ulbricht, za hosty Peřina a Beníšek O zisku dvou bodů nakonec rozhodl domácí kapitán Holčák.

První utkání ukázalo, že letošní ročník KLM bude zajímavou soutěží. Domácí tým musí zapracovat na defenzívě a sehrát se. Šanci na zisk dalších bodů budou mít naši borci již příští neděli na ledě VTJ Liberec. Zápas začíná v 18:00 v liberecké Svijanské aréně.

Branky a nahrávky: 5. Bašek, 34. Žák (Holčák, Ulbricht), 58. Ulbricht, rozh. nájezd Holčák. - 26. Hodač (Šostý), 45. Sommer (Vološín), 48. Sommer (Němeček, Vološín)

Vyloučení: 6 - 7

Počet diváků: 97

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) – Ulbricht, Zet, Žák, Staněk, Bulva, Podávka, Pořádek, Tichý, Bašek, Kučera, Zelinka, Bauer, Krupička, Holčák, Flekl, Preussler.