M. Šandor: Nezapomenutelný zážitek

Verze pro tisk |

Celou republiku pohltilo hokejové šílenství a ani já nezůstal zkrátka. Vůbec poprvé ve svém životě jsem měl možnost sledovat zápasy MS přímo v místě dění a musím říct, že to byl pro mě nezapomenutelný zážitek, o který se podělím v následujícím blogu.

Vše začalo na konci října roku 2014 na jednom florbalovém utkání. Dvě kamarádky mě pověřily, abych se pokusil sehnat nějaké vstupenky na duely světového šampionátu. V první vlně předprodeje na začátku listopadu a následně i ve druhé rundě v únoru jsem měl pro ně bohužel špatné zprávy. Lístky se přes veškeré úsilí sehnat nepodařilo, tak jsme se smířili s tím, že i turnaj na domácí půdě budeme sledovat jen v televizi.

Pomyslné světlo na konci tunelu se však rozsvítilo tři týdny před začátkem hokejové horečky, kdy vedení eSports.cz přišlo s nabídkou volných vstupenek. Ani na vteřinu jsem nezaváhal a hned si objednal „lupeny“ na zápasy Kanada – Lotyšsko a Česko – Rakousko. Jakmile jsem měl lístky doma, byl jsem asi nejšťastnější člověk na této planetě. I když teď asi trochu přeháním, protože na světě jsou mnohem důležitější věci než hokej, ale pro mě coby fanouška tohoto sportu to byl pocit nirvány.
To jsem ale ještě netušil, že navzdory tomu, že jsem měl vstup do arény zajištěn, si moje nervová soustava projde hodně těžkou zkouškou.

V pátek 1. května jsem se autobusem jedné nejmenované společnosti vydal z České Lípy do Prahy užít si pořádnou hokejovou nálož. V momentě, kdy jsme opustili katastrální území České Lípy, postihl náš autobus defekt pneumatiky.
Když nám řidič oznámil, že vyrazíme opět až za hodinu, začaly moje nervy pracovat na plné obrátky. V tu chvíli jsem si coby labužník královny motorsportu vzpomněl na to, jaké by to bylo mít na palubě autobusu mechaniky formule 1. To bychom byli s výměnou pneumatiky hotoví na to šup. Takhle jsme museli dlouhou dobu čekat, než nám přivezou náhradní „matroš“.
Po šedesáti minutách čekání jsme konečně vyrazili, ujeli jsme několik kilometrů, a co čert nechtěl, stalo se. Také náhradní pneumatika se prostě rozhodla, že na Svátek práce jaksi sloužit nebude a i ona vypověděla službu. V ten okamžik by se mně krve nedořezal. Naštěstí se přeci jen ten nahoře nad námi slitoval, neboť těsně za naším autobusem jel další, který nás všechny naložil, a pak už jsme bez potíží dojeli na místo určení.
Kvůli neplánovanému zdržení jsem bohužel přišel o setkání s jednou kamarádkou, ale zaplaťpánbůh jsem stihnul alespoň hokej. Kanada potvrdila roli favorita a porazila Lotyšsko bez problémů 6:1. Kamarádka, kterou jsem na zápas vzal, si zážitek moc pochvalovala a už se těšila na souboj našich hokejistů s Rakouskem.

Nejen hokejisté, ale i fanoušci jsou svým způsobem pověrčiví. Kvůli předchozí zkušenosti s dvojitým defektem pneumatiky autobusu jsme raději na mač Česko – Rakousko vyrazili po vlastní ose autem. Cesta proběhla bez komplikací, což se už tak nedá říct o samotném utkání. Češi sice vyhráli 4:0, ale dlouho se s Rakušany trápili.

Nicméně zážitky, které jsem si spolu s kamarádkami odnesl, se mi navždy vryjí do mé paměti. Už jako malý capart jsem sledoval všechny zápasy MS v televizi a nikdy se mi ani nesnilo o tom, že bych se jednou na taková utkání podíval živě do arény. Tímto bych chtěl poděkovat Davidu Schlegelovi, Ondrovi Kubátovi a dalším lidem z eSports.cz, díky nimž jsem zažil atmosféru světového šampionátu přímo v jámě lvové. Byly to pro mě nezapomenutelné zážitky, protože sledovat na vlastní oči Sidneyho Crosbyho nebo naposledy v akci Jardu Jágra, to je balzám na hokejovou duši.
Díky a nikdy nezapomenu! 

alt
alt
Nahoru