Hokejisté České Lípy srazili favorita z Lomnice na kolena

S napětím očekávaná finálová bitva vypukla v sobotu na českolipském zimním stadionu. Domácí hokejisté se lídra základní části nezalekli a v krásné hokejové bitvě vybojovali vítězství v prvním zápase finálové série.

Ocenění zaslouží i publikum, které se sešlo v hojném počtu a hnalo své borce za úspěchem.

HC Česká Lípa – HC Lomnice n. P. 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Jako první se k zakončení dostal již po pár vteřinách hry Peterka, lomnický brankář Vinklář jeho střelu kryl. Pak se hrálo spíš opatrně, až do vyloučení Holčáka ve 4. minutě. Lomnice v přesilovce předvedla spíše planý tlak, Karásek neměl v podstatě práci. Po srovnání stavu hráčů na ledě přišla opět opatrná hra se snahou nechybovat. Víc šancí měli domácí, zejména dvojice Češka – Krupička znamenala pro lomnickou obranu nebezpečí. Po vyloučení Lacka v 10. minutě měli domácí několik slibných šancí, ale ujel jim Kedršt a jen pád mu zabránil ohrozit Karáska. Do vedení šla Lípa ve 12. minutě, kdy rozehrávajícího brankáře hostů obral o puk Došlý, naservíroval ho Fleklovi a ten se trefil do prázdné brány, 1:0. Zvýšit mohl Preussler, ale zdálky minul. Chvíli nato dostal pas tři metry za českolipskou obranu Špaček, sám jel na Karáska, ten ale zachoval klid a jeho střelu zlikvidoval. Tlak hostů se zvyšoval, nebezpečně pálil Rudiš, ale obrana domácích pracovala spolehlivě. V poslední minutě spálil velkou šanci Češka a zároveň se sirénou byl vyloučen domácí obránce Ulbricht.

Oslabeni vstoupili domácí do druhé třetiny. Ke konci oslabení přisedl k Ulbrichtovi na trestnou Bauer a následovala kratičká lomnická přesilovka 5 na 3. V ní ujel všem domácí Češka, ale Vinklář jeho střelu kryl. V 7. minutě se Lomnice dočkala vyrovnání. Lemfeldovu nahrávku ideálně zužitkoval Kedršt. Domácí začali opět s obléháním prostoru před Vinklářem. Spolupráce Zeta a Češky ještě ale gólem neskončila. V polovině zápasu byli krátce po sobě vyloučeni lomničtí Karásek a Vágenknecht. Hosté se ve třech usilovně bránili, ale vteřinu po návratu prvního potrestaného se do puku opřel Čižmár a strhl vedení na stranu domácích, 2:1. I nadále měla hra svižné tempo, Ve 14. minutě, při lomnickém oslabení, unikl obraně Lípy Rudiš, Karásek ho vychytal. Kryl i střely Vaška a Kedršta v předposlední minutě. Vyloučen byl domácí Češka. V přesilovce měli lomničtí hned několik výrazných šancí, nejnebezpečnější akci Junka mazácky zmařil Zet. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Po druhé přestávce byla k vidění opět útočná hra. Navýšit vedení mohl ve 3. minutě Holčák, ale jeho blafák skončil na Vinklářově betonu. Minutu nato, po chybě domácí obrany, vyrovnal na 2:2 Vašek. Tento stav trval do 8. minuty. Od modré vypálil Rašín, jeho ránu Vinklář pouze vyrazil na hůl připraveného Preusslera a Lípa opět vedla. Hosté opět srovnali o dvě minuty později. Po vyloučení Čižmára jim stačilo 10 vteřin přesilovky a Vašek po nahrávce Lacka dal třetí gól Lomnice. Hra se otevřela a byla k vidění různá přečíslení. To lipské zmařil Kedršt, na druhé straně včas zasáhl Čižmár. Vinklář úspěšně čelil střelám Peterky, Holčáka i dorážce zcela osamoceného Bauera. Lomničtí se snažili o výpady za obranu, Lípa spíš kombinovala. Po vyloučení volaly zákroky na útočícího Bauera i Krupičku, ale nepískalo se. Tak domácím nezbylo než skórovat v pěti proti pěti. Necelé tři minuty před koncem se z kruhu trefil Peterka a řádně vybídl nadšené publikum k oslavám. Přišly oddechové časy obou týmů a power-play hostů. Pár vteřin před koncem vyhodil puk z vlastní třetiny Holčák, jako první k němu dorazil Preussler a gólem do prázdné definitivně potvrdil vítězství domácích 5:3.

Slušně naplněná hala odměnila hráče domácích potleskem vestoje. Zápas měl obrovskou atmosféru a nadprůměrnou úroveň. Bohužel šlo o úplně poslední představení na českolipském ledě. Odvety se budou hrát v Lomnici nad Popelkou 22. a 29. března. Pokud českolipští uspějí byť jen v jedné z nich, stanou se vítězi Krajské ligy mužů.

Branky a nahrávky: 12. Flekl (Došlý), 32. Čižmar (Holčák), 48. Preussler (Rašín, Bauer), 58. Peterka (Rašín), 60. Preussler (Holčák) – 27. Kedršt (Lemfeld, Vašek), 44. Vašek (Kedršt), 51. Vašek (Lacek, Kedršt)

Vyloučení: 5 – 5

Diváci: 280

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) – Čižmár, Ulbricht, Zet, Rašín, Flekl, Došlý, Herzog, Holčák, Preussler, Veber, Češka, Peterka, Krupička.