Hokejisté z NHL tuto sobotu v České Lípě

Verze pro tisk |

Již počtvrté pořádá Sportovní centrum Česká Lípa největší hokejovou akci, která je každoročně k vidění v České Lípě. Navíc za dobrovolné vstupné na podporu hendikepovaných dětí.

 

Každoročně zajímaví hosté, byl tu i vítěz z Nagana

Na českolipském ledě se za 3 roky konání této benefiční akce představili proti českolipským hokejistům jak olympijští vítězové a mistři světa, tak i hráči z 90. let, kteří i přes vyšší věk dokázali nadchnout hokejového diváka – Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Jiří Sekáč nebo Tomáš Kaberle a v roce 2016 i vítěz z Nagana Libor Procházka.

Letošní rok vyjede na led bývalý reprezentant Radek Duda, hráč Ottawy Senators Filip Chlapík, slovenský obránce Ivan Majeský, který ve své kariéře oblékl dresy Floridy Panthers, Atlanty Trashers či Washingtonu Capitals, bronzový medailista z MS reprezentace do 20 let Martin Kupec a bývalý extraligový hráč Jaroslav Hertl.

Celý program začne ve 12:30 utkáním malých českolipských hokejistů, po kterém bude oficiálně zahájeno charitativní utkání hrané na 2x 25 min hrubého času. Po skončení utkání proběhne autogramiáda hráčů v restauraci Brusle na zimním stadionu.

Dobrovolné vstupné o ceny podpoří hendikepované děti

Od začáku celé akce budou mezi diváky chodit pracovníci Farní charity Česká Lípa a Sportcentra Česká Lípa a vybírat dobrovolné vstupné. Podle výše příspěvku potom diváci obdrží jeden nebo více slosovatelných lístků, na které mohou o přestávce zápasu vyhrát hodnotné ceny.
Vybrané peníze z dobrovolného vstupného přispějí opět na provoz Sociálního automobilu, tedy dvou tranzitních vozů Farní charity Česká Lípa, které každý školní den sváží zdravotně hendikepované děti do školy a ze školy z celého Českolipska.

Na tenisu se přidají i herci a komici

Po skončení zápasu se hráči spolu s diváky přesunou do areálu Sportovního centra u Ploučnice, kde se uskuteční druhá část programu, kterou je tenisový turnaj sportovců, umělců, sponzorů a hostů.

Turnaje se kromě hokejových hvězd zůčastní také herec Roman Skamene, komik Milan Pitkin, herec a zpěvák Sagvan Tofi, moderátor Zdeněk Vrba a bývalý hokejista a manažer Jaromíra Jágra Lubomír Čužák Rys.

 

Hvězdy českého hokeje vs. Česká Lípa, 28. 7., 12:30, Zimní stadion Česká Lípa 

alt
Nahoru