Generálka před play-off se nadmíru vydařila

V sobotu odpoledne bylo v České Lípě k vidění utkání 20. kola Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Domácí Česká Lípa přivítala PSK Liberec a svého soupeře nijak nešetřila. Po vyrovnané první třetině se domácí prosadili i gólově a vcelku v pohodě si připsali vysoké vítězství.

HC Česká Lípa – PSK Liberec 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Začátek utkání patřil domácím, ale střely Holčáka ani Preusslera za Bažanta v liberecké kleci nezapadly. Po půldruhé minutě hry vypálil od modré Zet a jeho střela skončila v brance. 1:0. Pak se ke slovu dostali i hosté, zvlášť průnik Kotrče a Maďara vypadal nebezpečně. Lipský Krupička zase pálil jen do bruslí Vorla. Domácí měli optickou převahu a hodně času trávili na polovině hostů. V osmé minutě po souboji zůstal u mantinelu ležet liberecký Baran. Za napadení dostal dvě minuty K. Veber, pro Barana utkání skončilo. V přesilovce měl Liberec jedinou střelu, kterou z uctivé vzdálenosti poslal směrem ke Karáskovi Šebesta. V 11. minutě se po krásné akci dostal ke střele Češka, ale mířil nad. Bauera o dvě minuty později zase vychytal Bažant. Nahození Holčáka si pár vteřin nato málem srazil do vlastní branky Beníšek. V 16. minutě dojel Herzog zdánlivě ztracený puk a Flekl byl blízko druhému gólu domácích, proti byl ale gólman Bažant. V poslední minutě ujel Ulbrichtovi Kotrč, ale jeho zakončení překazil Rašín. Stav se nezměnil a Lípa si do kabin odnesla hubený náskok 1:0.

Do první půlminuty po přestávce se vešel blafák Peterky a Ulbrichtova bomba vedle. Ve třetí minutě orazítkoval Krupička břevno liberecké brány. Následující minuta přinesla vyrovnání z hole Šebesty. Uběhly další tři
minuty, Bažant vystihl kličku Preusslera, ale proti dorážce Holčáka už byl krátký. 2:1. Na 3:1 dával po rychlé přímočaré akci Krupička v minutě deváté. Poté byl vyloučen Peterka. S přesilovkou naložili hosté ještě hůř než s tou první. V oslabení se kolem mantinelu probil Češka, předal volnému
Preusslerovi a ten rozjásal českolipské diváky počtvrté. Liberečtí se pokoušeli prosadit individuálně, ale Šostý se utopil v kličkách a Potockého útočné choutky uhasil ve velké pohodě hrající Zet. Pět minut před koncem si vyjel dopředu Rašín, byl sražen Vorlem a domácí hráli přesilovku. Ubráněné oslabení přineslo iniciativu na hole libereckých, ale pozorná domácí obrana nepropustila ke Karáskovi téměř žádné střely. Naopak v poslední minutě se puk rychle dostal od Ulbrichta přes Češku k Peterkovi a ten přesnou střelou mezi betony Bažanta zvýšil na 5:1.

Diváci se ještě nestačili usadit a během první minuty třetí třetiny dvakrát zaúřadoval Lukáš Krupička. Jeho góly v 10. a 59. vteřině znamenaly vedení České Lípy už 7:1. Ve čtvrté minutě protáhl Karáska liberecký veterán Ubry a vzápětí rozhodčí vyhodnotil Rašínův pokus o bodyček jako faul. Hosté hráli přesilovku a pilně stříleli na Karáska, ten ale všechny pokusy kryl. V osmé minutě se do sóla dostal liberecký Beníšek, Rašín ho před bránou podrazil a bylo z toho trestné střílení. V něm vynikl k radosti domácích gólman Karásek a stav se neměnil. Hezkou hokejovou akci rozjel Zet, ta ale skončila jen Bauerovou střelou do tyče. V polovině třetiny, po vyloučení Zákoutského, stačilo domácím 7 vteřin k využití přesilovky. 8:1. Podruhé v zápase skóroval z dálky Zet. V 13. minutě měl, po akci Bauera, velkou šanci Hau. Gólman Bažant ji sice zmařil, ale poté musel odjet střídat. Jeho náhradník Pyrochta pak čelil střelám Preusslera a Peterky, ale odolal. A protože ani přesilovka v posledních dvou minutách další branky nepřinesla, stav utkání zůstal 8:1.

Tímto zápasem se uzavřela základní část soutěže. Týmy nyní čeká semifinále play-off. Českolipští se v prvním kole utkají s celkem VTJ Ještěd Liberec. Série hraná na dvě utkání začíná hned následující víkend. První utkání bude v České Lípě v sobotu 22. 2. 2014 od 15:15 hodin, odveta v Liberci v neděli 2. 3. 2014 od 18:00 hodin.

Branky a nahrávky: 2. Zet (Veber K), 27. Holčák (Veber K), 29. Krupička (Rašín, Češka), 31. Preussler (Češka, Ulbricht), 40. Peterka (Češka, Ulbricht), 41. Krupička, 41. Krupička (Češka), 51. Zet (Bauer) - 24 Šebesta (Beníšek)

Vyloučení: 3:3

Diváci: 90

Sestava Č. Lípy: Karásek – Ulbricht, Rašín, Zet, Staněk, Bauer, Hau, Herzog, Flekl, Holčák, Preussler, Češka, Veber, Peterka, Krupička.