Dorost HC Česká Lípa vybojoval bronzové medaile

Ve frýdlantské open aréně jsme první březnový den nastupovali k druhému utkání o třetí místo krajského přeboru libereckého kraje. Tento zápas měl rozhodnout, zda kluci do Lípy přivezou bronzové medaile nebo jen ty nepopulární bramborové.

Z prvního zápasu v České Lípě jsme si vezli cenou výhru 4:3. Do zápasu vstoupil domácí celek z Frýdlantu ihned po úvodní buly s vervou urvat vítězství a vytvářel si větší počet nebezpečných střel. Tyto střely končily u brankáře Michala Krofty, který opět podal jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Naši borci se také dostávali do střeleckých příležitostí, kdy z jedné v 9. minutě po střele Jirky Bejšovce domácí brankář pouze vyrazil střelu před sebe a  Pavel Kouba nikým neatakován vstřelil úvodní branku zápasu. Po první brance se do konce první třetiny hra přelévala z jedné strany na druhou a nepadla již žádná branka.

Druhá třetina měla podobný náboj jako ta první, větší počet vyslaných střel na branku měli domácí. Nám se ujala akce ve 35. minutě, kdy se prosadili v situaci dva na jednoho Dominik Bašek s Mikulášem Novákem, kdy druhý jmenovaný přihrál před branku na osamoceného Dominika Baška, který  přidal druhou branku našich borců. Minutu po našem gólu ve 36. minutě jsme inkasovali první branku po velikém závaru před naší brankou. Ve 38. minutě jsme po buly v útočném pásmu vstřelili třetí gól, kdy Tom Binder přistrčil na modrou čáru kotouč Davidu Tichému, který střelou pod víko překonal bezmocného domácího brankáře.

Do třetí třetiny jsme nastupovali s předsevzetím udržet vývoj utkání v náš prospěch, zbytečně neinkasovat a hlavně  neoslabovat tým zbytečnými fauly. Bohužel, na trestné lavici jsme byli častěji než bychom si představovali, ale naši kluci bojovali a domácí končili své akce na výborně chytajícím brankáři Kroftovi. V půlce třetí třetiny došlo na lámání chleba, kdy domácí hráči měli k dispozici přesilovou hru 5:3, která trvala bezmála 2 minuty. Hráči z Frýdlantu nás zasypali sprškou střel. Tuto klíčovou přesilovou hru domácí nevyužili, což nás opět postavilo na nohy. Ke konci utkání jsme opět čelili domácímu tlaku, který frýdlantští využili v 57. minutě ke snížení skóre na 2:3. Tento výsledek přetrval do posledního hvizdu rozhodčího a po 60 minutách jsme se mohli radovat z druhého vítězství a tím i z konečného 3. místa  dorosteneckého přeboru libereckého kraje. Do České Lípy proto naši borci vezou bronzové medaile.

Ocenil bych tým Frýdlantu za bojovnost a odhodlání nic nám nedat zadarmo.