Děčínské béčko rozhodlo již v první třetině

V rámci 10. kola KLM zavítal do České Lípy „B“ tým Děčína. Hosté o své výhře rozhodli už v první třetině, kdy byli českolipští naprosto odevzdaným týmem. Hra domácích se postupně zlepšovala, ale na body to nestačilo.

HC Česká Lípa – HC Děčín „B“ 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Hned jedna z prvních střel hostů skončila v českolipské síti. Bohatému prošla mezi betony lehká střela Šetky. Matní domácí se nemohli dostat do tempa. V polovině třetiny hráli přesilovku, v ní neuhlídali Šetku a ten pokořil Bohatého podruhé. Série českolipských chyb pokračovala, bohužel chybovali i ti nejzkušenější. Tři minuty před koncem dal Pořádek třetí gól Děčína a završil tak nepěknou českolipskou třetinu. Snaha Lípy útočit v samém závěru třetiny změnu stavu nepřinesla.

Nápor domácích zkraje druhé části byl sice mohutný, ale obrana děčínských ho zvládla. Pak zase domácí přežili v pohodě oslabení a stav se měnil až v 29. minutě. Spolupráce Češky, Baška a střílejícího Vejra přinesla první branku domácích. Ti se rozjeli a snažili se přidat další gól. To se jim nepovedlo, navíc faulovali a hosté si s přesilovkou věděli rady. Strnad vystřelil a Saska uklidil puk do domácí branky počtvrté. 1:4. Hosté útočili, ale proti dalšímu navýšení skóre byl několikrát domácí gólman Bohatý.

Ve třetí třetině se ze začátku vylučovalo, domácí hráli i 5 na 3, ale branky se dočkali až po přesilovce. K vyraženému puku se pohodlně dostal Rašín a bez problémů snížil. Domácí se zvedli, měli puk na svých holích, ale směrem dopředu hráli dost ustrašeně. Proběhly další přesilovky, hra se přitvrdila. Domácí se odhodlali ke hře bez brankáře. Měli převahu dokonce dvou hráčů v poli, zazmatkovali ovšem, čehož využil pohotový Kment a do prázdné klece přidal pátý gól hostů. Ti už si další vývoj pohlídali, i když jejich brankáře překonal ještě 19 vteřin před koncem utkání Zelinka.

Branky a nahrávky: 29. Vejr (Bašek, Češka), 47. Rašín (Řezáč), 60. Zelinka (Bulva) - 3. Šetka, 12. Šetka, 18. Pořádek (Šetka), 35. Saska (Strnad), 58. Kment

Vyloučení: 5 – 4 + Saska /DC/ 10 min. OT