Českolipští zakončili sezónu porážkou v Lomnici

V neděli večer bylo na lomnickém ledě k vidění rozhodující utkání semifinálové série letošního ročníku KLM. Domácí v něm zvítězili 4:1, a ukončili tak hostům z České Lípy letošní sezónu. Stav byl dlouho vyrovnaný i díky famóznímu výkonu Karáska v českolipské brance.

HC Lomnice – HC Česká Lípa 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Hned zkraje zápasu bylo k vidění několik zajímavých akcí domácích. Po jedné z nich sekl domácí Rutkovský hostujícího brankáře přes lapačku. To ztrestal Ulbricht a hrálo se 4 na 4. V šanci byl Kedršt, na druhé straně Šimončič, odkrytou lipskou branku pak minul Vašek. Převaha lomnických trvala i v dalších minutách. V 8. minutě hráli domácí další přesilovku, nevyužili ji, naopak šanci měl Preussler, ale s jeho střelou z úhlu si Pyrochta poradil. Ve 13. minutě byl vyloučen Holčák, jehož hned na trestné lavici vystřídal Staněk. Domácí se snažili skórovat, ale skvělý Karásek byl proti. Zuby si na něm vylámali postupně Rutkovský, Knap a Bláha. I po přesilovce se hra odehrávala na polovině hostů. Ti se do zakončení dostávali spíše sporadicky. Gól do přestávky však nepadl, ani na jedné straně.

Druhá třetina začala hrou nahoru dolů, většinou ale bez finálních střel. Skóre se měnilo v 5. minutě. Kuch od modré napřáhl a jeho střela našla přesně hokejku Bláhy, který tečoval puk mimo Karáskův dosah. Lomnice vedla 1:0. Českolipští se brzy oklepali a vrhli se do útočení. Přibylo tvrdosti, i když domácí často míjeli hosty u mantinelů a sami poznávali tvrdost svého hrazení. V nehokejové poloze se ocitl Rutkovský, jehož zalehl předtím atakovaný Bauer. Ten byl vyloučen, ale oslabení sehráli hosté skvěle, dokonce Minařík pěknou střelou ohrozil domácího brankáře. Navrátilec z trestné se prezentoval bombou od modré, Pyrochta puk neudržel, ale nebyl, kdo by zakončil. Pak domácí Vašek minul poloodkrytou Karáskovu klec tak o dva metry. Konečně došlo i na Rutkovského, dostal dvě minuty a v přesilovce padl českolipský gól. I když byl puk evidentně za brankovou čárou, rozhodčí Neťuka branku neuznal. Hosté se dál snažili, nejvíce byli vidět Bauer, Minařík a Holčák. V poslední minutě byl sražen Ulbricht, ale trest nedostal nikdo z domácích.

Po druhé pauze se sám před Karáskem zjevil Rudiš, ale nedal. Stejně se vedlo dvojici Rutkovský – Drahoňovský. V 5. minutě byl vyloučen Preussler a pouhých 14 přesilovky vteřin stačilo Kedrštovi, aby z úhlu zvýšil na 2:0. V 7. minutě hráli přesilovku hosté, ale nedokázali se dostat k zakončení. Česká Lípa útočí, ale zapomíná bránit, čehož využil v 11. minutě opět Kedršt. 3:0. Propukla tradiční bitka mezi Zetem a Rutkovským, oba šli ven a hrálo se 4 na 4. Ve 13. minutě uvolnil Minařík Holčáka a ten snížil. Čas ale pracoval pro domácí. V 16. minutě se hezkou střelou prezentoval Hau, hosté se snažili dát rozdílový gól, ale marně. V 18. minutě už slavil Kedršt hattrick, ale jeho radost byla předčasná. Branka nebyla, k velké nelibosti ochozů, uznána. 2 minuty před koncem ještě Karásek zázračně vyrazil Knapovu dorážku. Českolipský trenér se odhodlal k power-play, tu ale ukončil v poslední minutě Knap, který stanovil konečný stav na 4:1.

Zápas přinesl kvalitní a rychlý hokej. I když českolipští padli, podali dobrý výkon. Domácí měli po celé utkání střeleckou převahu. Hosté také doplatili na častá vyloučení. Pro Českou Lípu sezóna končí, Lomnice se o titul přeborníka kraje utká s VTJ Liberec.

Branky a nahrávky: 25. Bláha (Kuch, Syrovátka J.), 45. Kedršt (Knap, Vašek), 51. Kedršt (Vašek, Knap), 60. Knap – 53. Holčák (Minařík).

Vyloučení: 4 – 8

Diváci: 158

Sestava České Lípy: Karásek – Zet, Staněk, Ulbricht, Bauer, Hau, Bašek, Zelinka, Binder, Šimončič, Minařík, Holčák, Preussler.