Českolipští přivezli z Liberce cenné body

Nedělní zápas 12. kola KLM měl zajímavý průběh. Ve 33. minutě byl stav 0:6 a málokdo by čekal, že se libereckým podaří zápas zdramatizovat. Přesto byli hosté rádi, když utkání skončilo, neboť závěrečný finiš domácích byl opravdu strhující.

VTJ Liberec – HC Česká Lípa 5:7 (0:3, 1:3, 4:1)

Zápas začal ve vysokém tempu a bylo se na co dívat. Vedení hostům přinesla 4. minuta. Češka předal před domácí brankou puk Ulbrichovi, ten si položil brankáře Tomíčka a zavěsil. I dál se hrálo svižně, k vidění byly pěkné momenty na obou stranách. V 7. minutě při akci 2 na 1, skvěle zasáhl Zet a zmařil domácím šanci srovnat. Další změnu skóre přinesla 11. minuta. Žákova střela šla ještě do tyče, ale zakrátko nato se do puku opřel Holčák a hosté vedli o dvě branky. O minutu později orazítkoval tyč liberecké branky i Zet. Ve 14. minutě předvedl své umění kliček liberecký Šesták. Gól nedal, a tak udeřilo na druhé straně. K puku se dostal Krupička a nedal Tomíčkovi šanci. 0:3. Hosté pak hráli přesilovku, ale ta se jim příliš nevedla. V závěru třetiny se do třetice trefil jen do tyče Bauer. Čtvrtým gólem pohrdl Preussler, když nepřehodil již ležícího libereckého brankáře.

Druhá třetina začala poněkud vlažněji. A ze začátku se hrálo spíše na českolipské polovině. Za hosty se do útoku hnal hlavně snaživý Rašín, ale jeho spolupráce s Preusslerem i Minaříkem skončila u domácího gólmana. Hra se postupně přesunula před libereckou branku, Tomíček vychytal postupně Preusslera a Zeta. 11. minuta přinesla čtvrtý gól Lípy, po zmatku před libereckou brankou skóroval Preussler. 28 vteřin poté už byl stav 0:5, Rašínovu přihrávku ideálně trefil Minařík. Ve 13. minutě si udělal výlet českolipský obránce Žák, nic nevymýšlel, napřáhl a Tomíček lovil puk ze své sítě již pošesté. Ukolébáni jasným vedením hosté polevili a domácí se začali tlačit víc před Karáskovu branku. Nejvíc byli vidět Tomíček a Šesták. Domácí se nakonec snížení dočkali, trefil se Kapoun. Poslední dvě minuty hráli liberečtí v oslabení, vyloučen byl Šnajdr. Přesto veterán Černý přebruslil o 16 let mladšího Žáka a Karásek měl práci. Skóre ale po čtyřiceti minutách zůstalo 1:6.

Z třetího dějství uběhly 2 minuty a opět nastala změna stavu. Liberečtí zaváhali na červené, ujel jim Krupička, položil si i brankáře a dal na 1:7! Domácí nesložili zbraně a dál se snažili korigovat stav. V 7. minutě se několikrát blýskli oba gólmani, a tak se na gól čekalo až do minuty jedenácté. Šnajdrovo nahození zblízka usměrnil Psota a stav byl 2:7. Pak se vylučovalo, chvíli se hrálo i 4 na 4. Třetí branku domácích zaznamenal v 16. minutě po zkratu v českolipské obraně Šesták po Herdově nahrávce. Neuběhla ani minuta a znervóznělí hosté inkasovali počtvrté, tentokrát z hole Tomíčka. Ráz utkání se naprosto proměnil a Karásek byl velmi vytížen. 72 vteřin před koncem dal v přesilovce liberecký kapitán Herda pátý gól domácích. Tlak na branku neustával, českolipští nevěděli kam dřív skočit. Vteřiny se vlekly. Domácí zkusili hru bez brankáře, ale na další góly již nezbyl čas a utkání skončilo výsledkem 5:7.

Utkání přineslo hezký, nezáludný a nakonec i dramatický hokej. Českolipští jsou nyní v tabulce třetí a odskočili svým pronásledovatelům o čtyři body. Dalším bodovým ziskem by mělo být následující utkání s Varnsdorfem. Ten je zatím v letošní KLM poslední se ziskem pouhých dvou bodů. Zápas začne v neděli 24. 1. v 16 hodin na českolipském stadionu. Hráči se těší na diváckou podporu.

Hlasy po utkání:

František Richter, trenér České Lípy: První dvě třetiny patřily k tomu nejlepšímu, co jsme zatím v letošním ročníku odehráli. Je vidět, že jsme v plné sestavě schopni přehrát v podstatě kohokoliv. Třetí třetina pak ukázala, že tým VTJ je schopen dohrát utkání i za velmi nepříznivého stavu a zdramatizovat ho. Našim hráčům patří za dnešní výkon poděkování.

Jiří Svoboda, obránce VTJ Liberec: Dnes vyhrál ten lepší, vítězství českolipských bylo zasloužené. Na našem výkonu se podepsal mimo jiné i zúžený kádr mužstva. Hráli jsme navíc soutěžní zápas druhý den po sobě. Musím také ocenit férový průběh utkání.

Branky a nahrávky: 36. Kapoun (Tomíček V., Svoboda), 51. Psota (Šnajdr), 56. Šesták (Herda), 57. Tomíček V. (Herda, Šesták), 59. Herda (Svoboda, Tomíček V.) ­ - 4. Ulbrich (Češka), 11. Holčák, 14. Krupička (Češka), 31. Preussler (Rašín), 32. Minařík (Rašín), 33. Žák (Ulbrich), 42. Krupička

Vyloučení: 3:2
Počet diváků: 31

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Žák, Zet, Ulbrich, Bulva, Bauer, Podávka, Flekl, Bašek, Zelinka, Minařík, Holčák, Češka, Preussler, Rašín, Krupička.