Českolipští padli až po velkém boji

V sobotu odpoledne se v České Lípě hrálo úvodní utkání play-off hokejové Krajské ligy mužů. Česká Lípa přivítala VTJ Liberec.

K vidění byl útočný a velice pohledný hokej. Domácí byli favorizovaným hostům více než zdatným soupeřem. Drama vydrželo až do samého závěru, ve kterém ale byli šťastnějším týmem liberečtí.

HC Česká Lípa – VTJ Ještěd Liberec 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Už začátek utkání naznačil, že se bude hrát hodně dopředu. Už v první minutě po střele Češky zvonila liberecká tyč. Domácí byli dál při chuti, Bauera vychytal Tomíček, akci Rašína a Vebera zastavil ofsajd. Brankář Liberce v 6. minutě vyslal do brejku Herdu, ten pálil nad. Pak netrefil domácí branku od modré Šesták. V osmé minutě ujeli Bauer a Preussler, ale přečíslení gólem neskončilo. Tomíček kryl betonem i bombu Vebera. Minutu nato chtěl obráncům pomoci Karásek, vyjel z branky, puk z jeho hole se nešťastně dostal k Šestákovi, který pohodlně skóroval do prázdné branky, 0:1. Pak se za obranu dostal zcela osamocený Herda, ale Karásek ho vytěsnil mimo střeleckou pozici. Za Lípu dorážel nepřesně Krupička a hned vzápětí byl vyloučen Češka. V oslabení ujel Bauer, ale střílel vysoko nad Tomíčkovu klec. V 15. minutě podrazil rozehrávajícího Peterku Dvořák a domácí si také vyzkoušeli přesilovku. Dvořáka na trestné lavici po minutě doplnil Duda. Při hře 5 na 3 do branky puk nedostali postupně Ulbricht, Rašín ani Holčák. Oslabení Liberec přečkal a naopak si v závěru vytvořil hned několik slibných šancí, do přestávky ale už gól nepadl.

I druhá třetina začala bojovně. Již po dvou minutách šli za vzájemné osekávání vychladnout Bauer a Chládek. Ve čtyřech měl největší šanci Tomíček, ale tváří v tvář Karáskovi nemířil přesně. Po faulu Šestáka na kapitána domácích hrála Lípa přes minutu 4 na 3. Šanci na vyrovnání zahodil Krupička, který metr před bránou nezasáhl Rašínovo nahození. Po přesilovce opět hrozili Šesták s Tomíčkem. Další tutovkou pohrdl opět domácí Krupička. Na druhý gól se čekalo až do 10. minuty. Karásek ještě vyřešil přečíslení libereckých, nastalého zmatku před jeho brankovištěm využil pohotový Šesták a zvýšil na 2:0 pro Liberec. Za půl minuty odpověděl za domácí Krupička, který bleskově využil přesilovkou. Nastal boj o každý metr ledu, přibylo tvrdosti na obou stranách. Na konci 15. minuty zvýšil liberecký náskok po nenápadné akci Tomíčka dorážkou Šnajdr. Tlak hostů sílil, ale v 17. minutě se do protiútoku pustili Preussler a Krupička a druhý jmenovaný ukončil krásnou hokejovou akci gólovou tečkou, 2:3. Poslední nebezpečná akce třetiny patřila Liberci, ale skončila jen posunutou domácí brankou.

Liberečtí se pustili ihned po pauze do útočení. Jejich snahu mařila nepřesná rozehrávka a zakázaná uvolnění. K zakončení se dostávali častěji domácí. Češka mířil jen do Tomíčka, naopak Karáska nechal vyniknout Šnajdr. Stejný hráč na něj ale po dvou minutách vyzrál a domácí prohrávali 2:4. Korigovat stav mohli Preussler a Holčák, odvážný průnik Češky zlikvidovala liberecká obrana. Střelu Zeta srazili hosté vysoko do ochranné sítě. Domácí se tlačili před Tomíčka, ale hosté rychlými brejky neustále ohrožovali českolipskou branku. Před ní se činili zejména Ulbricht a Zet, kteří nenechali liberecké zakončovat. Na 3:4 snížil ve 14. minutě obránce Rašín, který doklepl za Tomíčka Preusslerovu nabídku. Snaha vyrovnat hnala domácí na zteč. Holčák střílel jen do Tomíčka, Preussler také. Tři minuty před koncem poslal sudí domácí do čtyř. Ti se i v oslabení snažili útočit, bohužel nechali za sebou volného Šestáka, který přidal pátý gól VTJ. Lipští nesložili zbraně, sympaticky bojovali a podařilo se jim ještě snížit. Do puku se opřel Zet a 16 vteřin před koncem byl stav 4:5. Na víc už bohužel nezbyl čas. Domácí po boji podlehli rozdílem jednoho gólu.

Českolipští podali výborný a bojovný výkon, který po zápase ocenili diváci mohutným potleskem. Zápas ukázal, že se dá hrát i s papírově silnějším soupeřem. Šance na postup rozhodně žije. Díky novému systému by českolipské do dalších bojů poslalo vítězství o dvě branky. Odvetný zápas se hraje v neděli 2. 3. v 18:00 hodin ve Svijanské aréně v Liberci. Věříme, že si spousta českolipských fanoušků najde na tento zápas čas a podpoří své hokejisty v jejich cestě za úspěchem v play-off.

Branky a nahrávky: 31. Krupička (Peterka, Ulbricht), 37. Krupička (Preussler), 54. Rašín (Preussler, Veber K), 60. Zet (Peterka) - 9. Šesták (Herda), 31. Šesták (Chládek), 35. Šnajdr (Tomíček, Bretl), 46. Šnajdr (Psota, Tomíček), 60. Šesták (Herda)