Českolipští nadělili lídrovi tabulky z Lomnice osmičku

Ten, kdo navštívil v sobotu v podvečer zimní stadion v České Lípě, rozhodně nelitoval. V rámci 13. kola KLM v hokeji přivítali domácí dosud neporažený celek Lomnice.

HC Česká Lípa – HC Lomninice n.P. 8:4 (3:2, 2:2, 3:0)

V nadprůměrném zápase padlo 12 branek a českolipští uštědřili hostům první porážku v tomto ročníku soutěže. Domácí posílil Lukáš Krupička a hned se uvedl gólem a asistencí.

Domácí se radovali hned po půlminutě hry. Peterka hledal před brankou najetého Krupičku a jeho střelu bruslí srazil jeden z lomnických obránců přímo pod břevno Skákalíkovy branky. Gólman hostů se poté vytáhl po střelách Bauera a Čapka. Lomničtí nevyužili situaci tři na jednoho a naopak je v páté minutě zachránila tyč. Na začátku 7. minutě ale přece jen vyrovnali. Po přihrávce Matěji se trefil Sehnoutek. Odpověď přišla záhy, od modré po zemi zvýšil na 2:1 Čižmár. Ještě veseleji pro domácí bylo za půl minuty, třetí gól České Lípy zaznamenal kapitán Radek Holčák. Lomnice poté vystřídala gólmana, naskočil Lukáš Vinklář. Bohužel vzápětí vyfasoval Preussler 2 + 2 minuty a v přesilovce snížil bombou od modré Sirovátka. Druhou část oslabení již domácí zvládli. Hra se vyrovnala a Karásek v domácí brance měl stále víc práce. Nevyzráli na něj Matěja, Vašek ani Junek. Na druhé straně byla nejvíc vidět první formace, ale stav se neměnil. Karásek ještě skvěle kryl střelu Junka a první třetinu uzavřelo vyloučení Ulbrichta.

Oslabení domácích na začátku druhé třetiny ukončil faul Mandiče na Češku. Ve hře 4 na 4 pálili většinou obránci, leč bez úspěchu. V oslabení poslal lomnický Kuch puk za hrazení a poslal domácí na 20 vteřin do dvojnásobné přesilovky. Zůstala nevyužita. Skóre se měnilo až v další hře 4 na 4. Preussler napřáhl za červenou a k údivu všech jeho nahození skončilo za Vinklářovými zády. 4:2. V sedmé minutě hrála Lomnice takřka dvě minuty 5 na 3 a Vašek od modré dal třetí lomnický gól. Vyrovnat mohl v 9. minutě Lemfeld, proháčkoval se celou obranou, ale nezakončil. Na konci jedenácté minuty byl vyloučen na 2 + 2 hostující Rutkovský, po něm ještě Lemfeld a domácí čekala luxusní dvouminutová přesilovka pět na tři. Vinklář čelil doslova dešti střel, ale vše kryl. V 16. minutě po práci celé pětky dal na 5:3 Preussler. Pak se osmělili i hosté a po střele Sirovátky se vyznamenal Karásek. O chvíli později však kapituloval po střele Vaška. Domácí zatlačili hosty do obrany, ale Krupička, Češka, ani v poslední minutě Řezáč již gólový
stav v této třetině neměnili.

Lomničtí se v třetí části vrhli na led s úmyslem změnit pro ně nepříznivý stav. Domácí zodpovědně bránili, směrem dopředu se moc nehnali. Akce Preusslera byla spíše výjimkou. Opatrnou hru ukončil v 7. minutě útočný výpad obránce Rašína, jeho přihrávku zpoza brány napálil Čižmár a Lípa vedla 6:4. Objetím branky chtěl na Vinkláře vyzrát Řezáč, ale jeho trik nevyšel. Karásek zlikvidoval v rychlém sledu střely Maryšky a Košťáka. Na lomnické hole se vkradla nervozita. Po vyloučení Lemfelda se ke střele dostal Krupička a domácí vedli o tři branky. V 15. minutě chytil Karásek jasnou šanci Vaškovi a vše nasvědčovalo, že Lomnice vyjde tentokrát naprázdno. Oddechový čas hostů a následné odvolání brankáře tři minuty před koncem byl už jen zoufalý pokus odvrátit porážku. Na prázdnou klec mířili postupně Češka i Bauer, ale trefil se až dvě minuty před koncem Peterka. Za stavu 8:4 se utkání celkem v poklidu dohrálo a nadšené publikum ocenilo domácí borce velkým aplausem.

Další utkání českolipské hokejisty čeká hned po Novém roce v sobotu 4. 1. 2014. Na stadion u Ploučnice zavítá celek Frýdlantu. S tímto soupeřem má HC Česká Lípa v tomto ročníku KLM aktivní bilanci. Věříme, že si diváci najdou cestu do ochozů v hojném počtu a podpoří náš tým v boji o další potřebné body.

Branky a nahrávky: 1. Peterka, 8. Čižmár (Peterka), 8. Holčák (Preussler), 27. Preussler (Holčák), 36. Preussler (Holčák), 47. Čižmár (Rašín), 54. Krupička (Češka), 58. Peterka (Češka, Krupička) - 7. Sehnoutek (Matěja), 10.Sirovátka (Vašek), 28. Vašek (Lemfeld), 37. Vašek (Lemfeld)

Vyloučení: 6 - 8