Českolipský tým vede v souboji o třetí místo

Cenné vítězství vybojoval tým dorostu v domácím utkání o celkové třetí místo v soutěži, nad týmem Frýdlantu. Přitom trenér před utkáním hlavně počítal omluvenky hráčů, kteří nemohli nastoupit kvůli chřipkové epidemii a tak tým doplnila dvojice hráčů ze starších žáků Pavel Kouba a Jan Dlouhý, což se nakonec ukázalo jako velmi šťastné.

Tým domácích nezačal vůbec dobře a hned v první minutě inkasoval. Tým Frýdlantu byl aktivnější a až v průběhu třetiny se utkání začalo vyrovnávat. V 18. minutě nenápadnou střelou vyrovnal Bejšovec a do kabin se šlo za stavu 1 : 1. Do druhé třetiny vstoupil domácí tým jako vyměněný, lépe bruslil a hlavně se dařila koncovka. Ve 32. minutě vstřelil branku Pavel Kouba, ve 34. František Beneš a o dvě minuty později v oslabení ujel opět Pavel Kouba a domácí tým vedl o tři branky. Bohužel ve druhé třetině musel v utkání skončit Atila Vörös pro podezření na otřes mozku a Dominik Fryč pro zranění zad.

Do třetí třetiny nastoupil tým českolipských ve snaze udržet nadějný výsledek a pokusit se přidat brankovou pojistku. Frýdlant se snažil zápas otočit a podařilo se mu snížit na rozdíl jediné branky, v závěru měl i několik šancí vyrovnat, naštěstí tým domácích bojoval a výsledek ubránil. V souboji o třetí místo tedy vede Česká Lípa na utkání 1 : 0 a v pátek je čeká odveta na ledě Frýdlantu.

HC Česká Lípa   :   HC Frýdlant  4   :   3                    (1:1,3:0,0:2)

Branky CL: Bejšovec (Fryč), Kouba (Beneš), Beneš (Dlouhý), Kouba (Bašek)