Českolipské trápení pokračuje

První soutěžní utkání v novém roce zavedlo českolipské hokejisty do Lomnice nad Popelkou. Bohužel se ukázalo, že soupeř je nad jejich momentální síly. Rychlí a draví domácí uštědřili lipským pořádnou lekci a vyhráli rozdílem třídy.

HC Lomnice – HC Česká Lípa 11:1 (4:0, 3:1, 4:0)

Hned po 34 vteřinách slavili domácí první úspěch. Rychlý výpad ze strany dotáhl Syrovátka až ke gólové tečce. Českolipští mohli odpovědět záhy v přesilovce, ale Pyrochta v lomnické brance odolal střelám Ulbrichta i Holčáka. Poté prověřil českolipského gólmana bombou z mezikruží Kinčl. V šesté minutě mířil na českolipskou klec Rudiš, ale přestřelil. Skóre změnila až minuta jedenáctá. Před bránou hostů se ocitli nikým neobtěžováni Karásek a Drahoňovský, který nakonec puk prostrkal za brankovou čáru. Následovala přesilovka domácích po vyloučení Ulbrichta, hosté se ubránili. Po ní, ve 14. minutě, ujel Karásek, v klidu objel bránícího Rašína a zavěsil puk do sítě svého jmenovce v českolipské kleci. A zase se vylučovalo, oba týmy promrhaly další přesilovky. V 19. minutě došlo opět k setkání Karásků. Českolipský Karásek odehrál puk přímo na soupeřovu hůl, ten vystřelil a puk se pomocí nešťastné teče brankáře dostal až do prázdné branky. Lomnický Karásek slavil, českolipský odjel na střídačku. Nahradil ho Bohatý a z tribun se poprvé ozvalo DESET, DESET! Třetina skončila 4:0 pro domácí.

Druhé dějství zahájilo několik pokusů českolipských o individuální akce. Nepřinesly nic, naopak obraně ujel Vašek a po Ulbrichtově zákroku bylo k vidění úspěšné trestné střílení. 5:0. Hosté byli aktivnější, činil se zejména bojovník Češka, ale většinou selhala finální přihrávka. Češka navíc za protesty vyfasoval desetiminutový trest a tím se snaha o útočnou hru hostů postupně vytratila. Nepomohla ani krátká přesilovka 5 na 3, hosté ji sehráli bídně. V polovině zápasu zvýšil při vlastním oslabení Rudiš na 6:0. Posedmé pak lipští inkasovali v minutě šestnácté, po dalším zaváhání pomalé obrany. Navíc si někteří útočníci hostů dovolili luxus vůbec se nevracet a nebránit. Směrem dopředu to nebylo lepší. Zoufalá střela Bindera Pyrochtu spíš pobavila, než ohrozila. V 18. minutě se strhla první větší potyčka, zatím se obešla bez trestů. V 19. minutě zcela nesmyslně, po přerušení hry, srazil Rašín k zemi Vaška a hosté hráli v oslabení. V něm nakonec ujel obráncům domácích Šimončič a 19 vteřin před přestávkou upravil stav na 7:1.

Aktivní vstup hostů do třetí třetiny utnulo vyloučení Holčáka ve 4. minutě. Pykat šel i domácí Martinec. Více místa na ledě využil Rudiš, vychutnal si pomalého Rašína a v pohodě zvýšil na 8:1. Odpovědí byla bomba Zeta od modré, ovšem Pyrochta ji viděl a vyrazil nad. Obrana České Lípy kupila jednu chybu za druhou. V 6. minutě jí ujel Syrovátka, zpoza brány přihrál a Drahoňovský dal devátý gól domácích. Minutu nato využil neschopnosti hostů rozehrát Syrovátka a ochozy vzývaná desítka byla na světě. Zdecimovaní hosté rezignovali na týmovou hru a každý se asi snažil urvat body do svých osobních statistik. Nejblíže úspěchu byl Bauer, dokonce dostal možnost trestného střílení, ale neproměnil. Opět se strhla mela a tentokrát si již Rašín a Rutkovský šli na dvě minuty odpočinout. Ve 13. minutě podcenil Bohatý slabou střelu Martince a ta prošla až do sítě. 11:1. Minuty se vlekly a ne a ne být konec. Poslední čtyři minuty byly ve znamení faulů, potyček a vyloučení. Nic hokejového, kromě dvou spálených tutovek Bauera a Češky, již k vidění nebylo.

Českolipští podali v Lomnici strašidelný výkon. Nezbývá než zápas hodit za hlavu a pokusit se začít zase bodovat. Příležitost bude hned tuto sobotu, kdy v 15:15 vypukne na zimním stadionu u Ploučnice duel 14. kola KLM. V něm změří své síly HC Česká Lípa a HC Frýdlant. Přijďte podpořit domácí borce v boji o důležité body. Snad se jim, s podporou z tribun, podaří bodovat a smazat tříbodové manko, které právě na Frýdlant mají.

Branky a nahrávky: 1. Syrovátka J. (Rudiš, Martinec), 11. Drahoňovský (Karásek), 14. Karásek (Drahoňovský, Vašek), 19. Karásek, 23. Vašek (TS), 31. Rudiš (Martinec), 35. Drahoňovský (Karásek, Vašek), 44. Rudiš (Syrovátka J.), 46. Drahoňovský (Syrovátka L.), 47. Syrovátka L. (Rutkovský), 53. Martinec (Syrovátka J.) – 40. Šimončič.

Vyloučení: 9 – 9 (navíc Rutkovský /LOM/ a Češka /CL/ 10 min os. trest)

Diváci: 80

Sestava České Lípy: Karásek T. (19. Bohatý) – Ulbricht, Rašín, Zet, Staněk, Holčák, Peterka, Bauer, Češka, Binder, Šimončič, Zelinka, Hau.