Česká Lípa vybojovala ve Frýdlantu dva důležité body

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 4:5 pp (0:2, 1:0, 3:2) V sobotním utkání ve Frýdlantu dokázali českolipští hokejisté urvat dva důležité body.

Hosté byli od počátku aktivnější a už po dvou minutách se ujali vedení. Preussler v poskytnuté výhodě najel před gólmana Vondráka a prostřelil ho. Převaha českolipských trvala i nadále, domácí navíc neposlouchal puk a tak se dostávali do zakončení spíš ojediněle. Domácí od druhého gólu zachránila i tyč Vondrákovy branky po Holčákově střele. A tak se stav měnil až v 18. minutě, kdy Řezáč objel branku a chytře zasunul puk za brankovou čáru. Následovala lipská přesilovka, ale i vyloučení a třetina se dohrávala 4 na 4.

Po přestávce se opět vylučovalo, hosté se bránili skoro půldruhé minuty oslabeni o dva hráče. Uspěli, ale přišla další vyloučení a v jedné s přesilovek i první gól domácích. Na Karáska vyzrál střelou mezi betony Hodač. Úzkoprsí rozhodčí dále zásobovali obě trestné lavice a hokej trpěl. Českolipští měli víc ze hry, ale domácí se postupem času prosazovali a zaměstnávali obranu před Karáskem. Střelec se ale až do druhé pauzy nenašel ani v jednom týmu a po čtyřiceti minutách byl stav 1:2.

Třetí třetina začala šancemi hostů, ale jejich tlak utnulo opět vyloučení, tentokrát na 2 + 2 minuty. Obě části přesilovek se podařilo domácím využít a po trefách Beníška a Šíra najednou domácí vedli 3:2. Znovu úřadovali sudí, vylučovalo se na obou stranách. Velký nápor zažily trestné lavice v 10 minutě, po strkanici za domácí brankou. Českolipští vyrovnali v přesilovce v 55. minutě, kdy Flekl usměrnil střelu Nováka do domácí branky. O dvě minuty později napřáhl Minařík a strhl vedení na stranu českolipských. Frýdlant si vybral oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Pokus vyšel a 51 vteřin před sirénou vyrovnal na 4:4 Velechovský. Ani v prodloužení se rozhodčí neudrželi a vylučovali. V nastalé přesilovce se uvolnil Preussler, zachoval chladnou hlavu a vystřelil hostům dva velice důležité body.

Českolipští vstupují do náročného týdne. Mají v tabulce skupiny B o dva body méně než jejich frýdlantský soupeř. Ale i dva zápasy k dobru. Nejbližší je čeká v sobotu 11. února od 17 hodin ve Varnsdorfu. Hned druhý den (v neděli 12. února) je na programu rozhodující bitva o první místo ve skupině B proti Frýdlantu. Tento zápas začne na českolipském zimním stadionu v 16:00.

Branky a nahrávky: 28. Hodač (Kolmann), 46. Beníšek (J. Šír, Pešek), 47. J. Šír (Hodač, Kolmann), 60. O. Velechovský (Beníšek, Kolmann) – 2. Preussler (Novák), 18. Řezáč (Flekl), 55. Flekl (Novák), 57. Minařík (Holčák), 63. Preussler (Dvořák).

Vyloučení: 10 – 12

Diváci: 95

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) - Dvořák, Ulbricht, Novák, Minařík, Šesták, Říha, Řezáč, Vejr, Flekl, Zelinka, Preussler, Holčák, Bašek.