Česká Lípa si zahraje čtvrtfinále play-off v hokeji!

Níže vám přinášíme reportáže ze dvou posledních zápasů. Ve čtvrtfinále play-off se Česká Lípa představí proti týmu HC Děčín „B“. První zápas tohoto souboje se odehraje již tento pátek 17. 2. v 18:30 hodin na stadionu U Ploučnice v České Lípě. Odveta na ledě Děčína je plánována na neděli 19. 2. 2017 ve 12:30.

Oslabený tým přesvědčivě přehrál Varnsdorf
HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 4:8 (0:4, 0:4, 4:0)

Pouze s deseti hráči v poli a jedním brankářem odjelo v sobotu českolipské áčko do Varnsdorfu. A předvedlo tam parádní výkon. Improvizovaná sestava hostů se zpočátku bránila tlaku domácích, ale už po 2 minutách vypálil na domácího gólmana Vejr. Puku se po vyražení zmocnil Šesták a uklidil ho do varnsdorfské branky. V 9. minutě už byl stav 0:2. Nahrávku Flekla zpoza brány zužitkoval Rašín. Domácí pak nevyužili dvě takřka navazující přesilovky.

Ve 13. minutě vzplály emoce a vylučovalo se. Asi 8 minut se nehrálo, neboť rozhodčí nedokázali určit, v kolika hráčích bude hra pokračovat. Nakonec zvítězila varianta 4 na 4, po chvíli zcela nečekaně, čert ví proč, vypukla přesilovka České Lípy. A v ní se stav díky Baškovi měnil na 0:3. Poslední zásah hostů v první třetině obstaral opět Bašek. Uvolnil se a mazáckým blafákem překonal domácího gólmana počtvrté.

První minuty druhé části byl více na puku Varnsdorf. Brankář Lípy Bohatý předvedl několik pěkných zákroků. Pak ale skórovali hosté. Od modré pálil Holčák a volný puk doputoval k Říhovi, který se nemýlil. Na 0:6 upravil stav v přesilovce 5 na 3 Šesták, když usměrnil za záda domácího brankáře přihrávku Dvořáka. Za další dvě minuty dával Šesták již sedmý gól českolipských a svůj třetí v zápase. Pak se hra uklidnila, v podstatě bylo po zápase a hráči se šetřili. Na rozdíl osmi branek v neprospěch Varnsdorfu upravil stav zápasu v 39. minutě Flekl.

Povinná třetí třetina přinesla zajímavou podívanou. Hosté polevili, domácí začali hrát a snažili se alespoň nějaké góly dát. První padl v 5. minutě. Bohatého překonal po zemi Hradecký. Pak se šance střídaly na obou stranách, ale stav se neměnil až do 51. minuty. Po zmatcích v českolipské obraně se prosadil Prokop. Za minutu a půl přidal třetí zásah domácích Damašek. Hosté mohli úder vrátit v přesilovce. Jenže jí hráli tak laxně, že jim ujeli Hradecký a Hodač a stav byl už 4:8. Rozhodnutý zápas se chýlil k závěru a domácí výsledek neunesli. Faulovali a 41 vteřin před koncem si dokonce Matějka vykoledoval pětiminutový trest. Stav se již neměnil a hosté si odvezli všechny body.

Branky a nahrávky: 45. Hradecký (Hodač), 50. Prokop (Málek), 53. Damašek (Heinze), 55. Hodač (Hradecký) - 3. Šesták (Vejr), 9. Rašín (Flekl), 15. Bašek (Říha), 17. Bašek (Žák), 24. Říha (Holčák), 28. Šesták (Dvořák, Vejr), 30. Šesták (Bašek, Dvořák), 33. Flekl (Holčák)

Vyloučení: 8 – 6 navíc Matějka /VDF/ 5 + OK (vysoká hůl)
Diváci: 47
Sestava České Lípy: Bohatý – Žák, Dvořák, Rašín, Holčák, Minařík, Flekl, Zelinka, Vejr, Šesták, Bašek, Říha.

Vítězství v boji o první místo skupiny B.
HC Česká Lípa – HC Frýdlant 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Nedělní duel v České Lípě určil vítěze skupiny B nadstavbové části letošní KLM. Domácí začali poměrně defenzívně a jejich gólman musel hned v první minutě zasahovat. Naopak hned první akce domácích skončila gólem. Bašek našel Holčáka a ten zařídil lipské vedení. Pak se hrálo spíš před frýdlantskou brankou. Hodně se bruslilo, ale brankáři mohli být v klidu, moc se nestřílelo. Domácí měli v krátkém sledu hned dvě přesilovky 5:3, tu druhou dokonce minutovou. A i když se frýdlantský brankář Blažek doslova překonával, na Češkův blafák nestačil a Lípa vedla 2:0. Ve dvanácté minutě zaskočil za překonaného Karáska Dvořák a uchránil domácí před inkasovaným gólem. Hosté skórovali až tři minuty před koncem zásluhou Burdyse. Hosté zrychlili, donutili domácí k faulům a třetina se dohrávala při dvojnásobné přesilovce hostů.

Po přestávce domácí ustáli oslabení a pak se hra propadla do nudné šedi. Na ledě se nedělo nic zajímavého, oba týmy jakoby vyčkávaly, s čím přijde soupeř. Jediné vzrušení přinesla 35. minuta. Sudí neodpískal hraniční zákrok Frýdlantu, postižený českolipský obránce Novák se hněval tak vehementně, že byl na zbytek utkání vykázán z ledu. Domácí před koncem třetiny spálili několik tutovek a tak skóre zůstalo i po druhé části 2:1.

Brzy po začátku třetí třetiny rozjásal domácí fanoušky třetím gólem Bauer. Hned nato začala hra na jednu branku, Frýdlant se ze svého obranného pásma takřka nedostal. Tlak domácích oslabilo vyloučení, ale českolipští se v celku v pohodě ubránili. Navíc vzápětí rozjeli domácí akci, na jejímž konci byl střelec Preussler. 4:1 v čase 51:11. Další minuty už se vcelku nic nedělo, bylo rozhodnuto. Frýdlant přesto ještě snížil, po hezké akci se trefil v 58. minutě Vološín. Domácí ale již další drama nepřipustili, hlídali si výsledek a dovedli utkání k vítěznému konci.

Branky a asistence: 2. Holčák (Bašek), 12. Češka (Žák, Dvořák), 41. Bauer (Preussler), 52. Preussler (Rašín) - 17. Burdys (Velechovský), 58. Vološín (Velechovský)

Vyloučení: 6 – 8, navíc novák /CL/ OT + do konce za nesp. chování
Diváci: 158
Sestava ČL: Karásek (Bohatý) – Žák, Minařík, Novák, Holčák, Staněk, Říha, Řezáč, Zelinka, Flekl, Rašín, Vejr, Bašek, Preussler, Češka, Bauer.