Česká Lípa rozdrtila nováčka z Varnsdorfu

První listopadový den zavítal na českolipský stadion letošní nováček KLM, tým Varnsdorfu. Domácí soupeře nepodcenili, hned v první třetině si vytvořili náskok, který pak dále navyšovali. Celkem se trefilo osm českolipských střelců a diváci se měli na co dívat.

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 12:5 (4:1, 7:2, 1:2)

První střela na branku hostů mířila vysoko nad, pak si na puk sáhl i domácí gólman. Ve čtvrté minutě přihrál Preussler Rašínovi a ten procedil puk mezi betony varnsdorfského brankáře Protcenka. Domácí opanovali led a Varnsdorf byl dopředu bezzubý. V 8. minutě neudržel Protcenko střelu Holčáka a Zet jí pohodlně doklepl za jeho záda. 2:0. Zakrátko, v čase 9:06 už to byla 3:0, trefil se Preussler. Pak si dvakrát zachytal i Bohatý. Vylučovalo se na obou stranách, při hře čtyři na čtyři vyzval Češka ke střele Ulbrichta a ten pokořil varnsdorfského gólmana počtvrté. V 17. minutě dosáhli hosté gól vysokou holí, čili nebyl uznán, ale lépe se jim vedlo o dvě minuty později, kdy Bohatého překonal zblízka Damnitz.

Po přestávce, v 50. vteřině hry, dal Preussler střelou pod břevno pátý gól domácích. V páté minutě ohrozil Bohatého Damnitz, ale prakticky z protiútoku se trefil ukázkově Rašín. Do minuty pálil Žák a brankou na 7:1 vyhnal Protcenka z brány. Jeho náhradník Sláma udržel neprůstřelnost přesně 40 vteřin. Pak ho, po souhře celé pětky překonal Podávka. Diváci pak zhlédli lehký náznak bitky, vyloučeni byli hned tři borci. V přesilovce 5 na 3 se dlouho nic nedělo, až se 6 vteřin před jejím koncem trefil do černého Žák. 9:1! Magickou desítku si ve 13. minutě vystřelil nejmladší hráč na hřišti Bašek, když krásně vypálil zpoza obránce. Minutu nato asi nejaktivnější z varnsdorfských Matějka založil akci, na jejímž konci snížil Laakso na 10:2. Minutu před sirénou se prosadil opět hostující Damnitz a doklepl do českolipské sítě puk po nahrávce Matějky. Poslední slovo měl ale v této části hry útočně naladěný Zet a od modré zvýšil vedení domácích na 11:3.

Poslední třetina začala vyloučením Bauera. Tomu se na trestné tak zalíbilo, že se tam po minutě, strávené na svobodě, nastěhoval podruhé. Přesilovka Varnsdorfu byla jalová, střílel jen Laakso, toho ale Bohatý vychytal. Domácí se dočkali ještě jedné přesilovky 5 na 3. Ta však neměla potřebné zakončení. V 11. minutě dvakrát pálil Ulbricht, jeho pokusy Sláma kryl, ale proti dorážce Žáka již byl bezmocný. 12:3 Domácí pak, ukolébáni vysokým vedením, zvolnili a Varnsdorf toho využil. Ve 12. minutě dal na 12:4 Oplt po kombinaci se Záranským a Židlickým. Lípa dala hostům prostor a možnost vyniknout měl její gólman, dvakrát zasáhl proti Samofalovsem. V přesilovce pak hosté přidali pátý gól – trefil se aktivní Matějka, ale to už utkání bylo u samého konce Nic víc už se do šedesáti minut nevešlo.

Proti nováčkovi soutěže si českolipští řádně zastříleli. Zcela jiné utkání nás čeká příští neděli, 8. 11. Do Lípy zavítá ambiciózní tým Lomnice nad Popelkou. V minulosti šlo vždy o strhující bitvy, navíc Lomnice letos neztratila zatím ani bod. Zveme diváky aby dorazili a stali se šestým hráčem českolipského týmu.

Branky a nahrávky: 4. Rašín (Preussler, Bauer), 8. Zet (Holčák, Krupička), 10. Preussler (Rašín), 14. Ulbricht (Češka, Krupička), 21. Preussler (Bauer), 26. Rašín (Preussler), 27. Žák (Bauer), 27. Podávka (Holčák, Krupička), 31. Žák (Preussler), 33. Bašek (Holčák), 40. Zet (Krupička), 51. Žák (Ulbricht) - 19. Damnitz (Matějka), 38. Lakso (Prokop, Matějka), 39. Damnitz (Matějka, Prokop), 52. Oplt (Zábranský, Židlický), 58. Matějka (Židlický, Damnitz)
Vyloučení: 6 : 8