Česká Lípa přesvědčivě vyhrála v hezkém zápase

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Po klidném začátku to byli hosté, kdo se ujal vedení. Po vhazování před domácím gólmanem Bohatým se ve třetí minutě prosadil Vološín. Domácí si pak vytvořili tlak, hosté faulovali, ale oslabení ustáli. V dalších minutách předváděli frýdlantští hezký hokej a domácí byli spíše defenzivní.

V polovině třetiny se karta obrátila, ale domácí mizerně stříleli a to málo, co šlo na bránu, zlikvidoval frýdlantský brankář Blažek. Dvě minuty před první přestávkou hráli hosté přesilovku, jejich zaváhání využil Žák, zmocnil se puku, nádherně ho předložil Preusslerovi a ten střelou po zemi vyrovnal. Hosté se pak již na nic nezmohli a třetina skončila 1:1.

Uběhlo 18 vteřin druhé třetiny a Žák přidal druhý gól domácích. 23. minuta přinesla vyloučení hostů a Češkovi stačilo 8 vteřin, aby prokličkoval před Blažka a zvýšil vedení na 3:1. Odpor hostů byl zlomen a domácí se dostali do pohody. Ve 27. minutě doslova vlétl do útočného pásma Minařík, puk doputoval k Češkovi a ten propálil Blažka počtvrté. K vidění byl zkrat frýdlantského Jandy, který se za kopnutí Češky odporoučel na zbytek zápasu z ledu. Přesilovku ale domácí hráli velice laxně a další branky nepřidali. V poslední minutě vzplály za frýdlantskou brankou trochu vášně a vyloučeno bylo rovnou 5 borců najednou. Přesilovku domácích přerušila druhá přestávka.

Po pauze dohrávali domácí přesilovku, ale nic z ní nevytěžili. Pak se delší dobu nic hokejového nedělo, domácí se sice snažili navýšit vedení, ale hosté celkem v pohodě bránili. Čekání domácích fanoušků na další gól ukončil až v 56. minutě Žák. Krásně si najel před hostujícího brankáře a střelou pod víko rozjásal ochozy. Rozhodnutý zápas trochu neunesli hosté, přitvrdili hru až na samou hranici pravidel. Vše vyvrcholilo 6 vteřin před koncem, když frýdlantský Vološín napadl za brankou Bulvu a strhla se slušná strkanice. Domácí vyhráli 5:1 a dočkali se poděkování diváků.

Díky rozlosování mají nyní českolipští volno až do pátku 3.2. kdy se utkají v 18:30 doma s Varnsdorfem.
Branky a nahrávky: 19. Preussler (Žák), 21. Žák (Rašín, Preussler), 24. Češka (Bašek), 27. Češka (Minařík F.), 56. Žák (Preussler, Ulbricht) - 3. Vološín (Šír)
Vyloučení: 6 – 8
Diváci: 120
Sestava České Lípy: Bohatý (Andrýsek) – Žák, Novák, Bulva, Minařík, Ulbricht, Staněk, Říha, Řehák, Vejr, Podávka, Zelinka, Bašek, Rašín, Preussler, Češka.