Boj o finále KLM nedopadl pro českolipské dobře

Verze pro tisk |

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

V pátek 23.2. večer se odehrál druhý zápas série o postup do finále KLM. K vidění byl napínavý a vyrovnaný duel, v němž domácí padli až v samém závěru. Zápas měl skvělou diváckou kulisu. Turnov po boji postoupil do finále, domácí čeká souboj o 3. místo. Stinnou stránkou večera jsou hned tři zranění domácí borci.

Úvod patřil hostům, ale celkově se na ledě odehrával pomalý a místy i nezáživný hokej. Oživení přinesla až přesilovka domácích v 7. minutě. Domácí měli v jejím závěru několik pěkných šancí. V čase 9:48 turnovský obránce bombou rozbil plexisklo za domácím gólmanem Bohatým a 20 minut se nehrálo. Další minuty byly spíše v režii Turnova, i když akcím obou týmů chyběla přesnost a často i finální střela. S blížícím se koncem třetiny se tempo zvedlo. Minutu před koncem šli domácí do oslabení, stav 0:0 ale vydržel až do přestávky.

Po pauze dohrávaná přesilovka přinesla střely turnovských, nicméně vše pochytal Bohatý. Hraje se opatrně, nikdo nechce chybovat. Prim hrají oba gólmani. 26. minuta přinesla první gól přesně ve stylu nedáš - dostaneš. Turnovský brankář Daniel Kysilka zázračně vychytal Minaříka a ihned z protiútoku se prosadil Jágr. 0:1. Neuběhla ani minuta a domácí měli manko již dvougólové. Přesně se trefil Marek Kysilka. Na začátku 29. minuty domácí Češka vyfasoval za faul trest 5 + do konce utkání. Hosté toho využili a ve 30. minutě přidal jejich třetí úspěch Eichler. Domácí pak ubránili další oslabení a jen se síly srovnaly, udeřili. Po zemi se prosadil Krupička a v 38. minutě snižoval Žák v přesilovce na přijatelných 2:3. Ke konci druhé třetiny byli pak domácí lepším týmem.

Stále bylo o co hrát. Aktivní domácí naráželi na pozornou turnovskou obranu. Českolipská přesilovka v 44. minutě přinesla několik střel, ale žádná z nich Kysilku nevyvedla z klidu. Hosté v pohodě bránili svůj náskok. Jejich až ledový klid potrestal v 50. minutě Dvořák. Bylo srovnáno a začalo se od začátku. Domácí byli na koni, ale jejich nápor postupně slábl. Třetí třetina se chýlila k závěru a ochozy pomalu vyhlížely prodloužení. To se ale nezamlouvalo hostům. 68 vteřin před koncem vsítil čtvrtou branku Turnova Vondráček. Domácí se do závěrečného tlaku, ani k power-play nedostali. Naopak, jejich definitivní zmar dokonal sedm vteřin před koncem Zákoutský a rozjásal početné turnovské fandy na tribuně. Zápas skončil 3:5.

Program KLM pokračuje v neděli 4.3. V prvním zápase o třetí místo se českolipští představí na ledě Slavoje Liberec. Na domácím ledě uvidíme Šelmy v pátek 9.3. Zápas začne opět v 18:15.

Branky a nahrávky: 36. Krupička (Rašín), 38. Žák (Bauer, Rašín), 50. Dvořák (Křepelka)
Hosté: 26. Jágr (Zákoutský), 27. Kysilka (Mizerík, Isach), 30. Eichler (Jágr, Mizerík), 59. Vondráček (Kolmann, Kysilka), 60. Zákoutský (Maděra)

Vyloučení: 4 – 6, navíc Češka /CL/ 5 + OK
Počet diváků: 254

Sestava České Lípy: Bohatý - Zelinger, Dvořák, Novák, Žák, Michajličenko, Bulva, Křepelka, Rašín, Krupička, Češka, Preussler, Pulda, Minařík, Bauer, Holčák, Šesták.

Druhý zápas semifinále:
Slavoj Liberec – HC Lomnice n.P. 1:7 (1:3, 0:0, 0:4) Lomnice n.P. postoupila do finále, v němž se utká o prvenství v letošní KLM s týmem HC Turnov.
  

Nahoru