Bod z Frýdlantu situaci kolem play-off zatím nevyřešil

V předposledním zápase základní části KLM se vydali českolipští muži do Frýdlantu. K vidění bylo zajímavé utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Domácí se ujali vedení, ale jinak byla první třetina vyrovnaná. Hosté nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3. Na 1:1 srovnal až nedlouho před koncem střelou od mantinelu Ulbricht.

Druhá dvacetiminutovka přinesla rychlé vedení hostů. Ti poté lehkovážně zahodili i dlouhou početní výhodu, a tak Frýdlant odpověděl dvěma góly v rozmezí minuty a stav byl pod dvou třetinách 3:2 pro domácí.

Brzy po přestávce vyrovnal Flekl. Šimončič později strhl vedení opět na lipskou stranu, ale domácí bleskově srovnali. Stav 4:4 vydržel už do konce třetiny a prodlužovalo se.

Prodloužení začalo kvůli vyloučeným netradičně ve třech proti třem. Nakonec o vítězi rozhodl nešťastný vlastní gól českolipských.

Výsledek boj o play-off nevyřešil. Vše se rozhodne o nastávajícím víkendu, v posledním kole základní části KLM.