A tým nestačil v přípravě na Jičín

V rámci přípravy na novou sezónu přivítali českolipští hokejisté v sobotu celek Jičína. Hosté měli celý zápas navrch a zaslouženě vyhráli.

HC Česká Lípa – HC Jičín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Prvních pět minut se hrálo bez šancí na obou stranách. První si zachytal gólman hostů, poté se ukázal i jeho protějšek. Jičínští byli hokejovější a většinou se hrálo na polovině domácích. Při přesilovce ve 12. minutě se hosté ujali vedení, o čtyři minuty později zazvonilo za domácím brankařem břevno. Útočili i domácí, ale stav se v první dvacetiminutovce již neměnil.

Domácí po přestávce začali aktivněji. Gól ale nedali, naopak při rychlých brejcích se musel předvést několikrát jejich brankář. Hosté pomalu opět ovládli kluziště a výsledkem byl druhý gól v českolipské síti. Domácí pak ubránili jičínskou přesilovku a i oni se snažili hrát dopředu. Obrana hostů však pracovala bez problémů a stav po čtyřiceti minutách zůstal 0:2.

Pátá minuta třetí třetiny přinesla snížení na 1:2. Branka hru domácích oživila, ale další již českolipští nepřidali. Došlo i na poměrně tvrdou strkanici za českolipskou bránou. 54. minuta pak přinesla tragickou chybu v domácí rozehrávce, kterou Jičín okamžitě potrestal. 1:3. Naděje svitla domácím 4 minuty před koncem zápasu, kdy hráli přesilovku. Hosté ale zkušeně šetřili čas a nepovolili českolipským jakýkoliv tlak. Zápas skončil 1:3

Sestava domácích: Bohatý, Andrýsek – Žák, Ulbricht, Zet, Bulva – Preussler, Holčák, Bauer, Zelinka, Tichý O, Pořádek, Podávka, Rašín; Trenér: Richter.