Démoni poprvé v letošní sezoně prohráli, Chrudimi podlehli 1:3

Po čtrnáctidenní přestávce opět pokračoval kolotoč s názvem Chance futsal liga. Nejvyšší futsalová soutěž měla na programu své třetí kolo a českolipští Démoni zavítali na půdu jednoho z favoritů na titul. Kdo čekal, že Chrudim Českou Lípu jednoznačně přejede, musel být zklamán. Démoni byli favoritovi vyrovnaným soupeřem a o možný bodový zisk definitivně přišli až v samotném závěru utkání.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté a Chrudim mohla být ráda, že rázem neprohrávala o dvě branky. Hned v úvodní minutě se před gólmanem Žďánským ocitl Mažári, ale jeho pokus chrudimský brankář vyrazil. Českolipští následně rozebrali obranu domácích do poslední součástky a na Bažanta zívala odkrytá branka, ovšem obětavý Felipe na brankové čáře zachránil ERA-PACKU čistý štít.

Když své šance neproměnili Démoni, udeřilo na druhé straně hřiště. Střelu Záruby z uctivé vzdálenosti Kirov pouze vyrazil k Matěji Slováčkovi, který otevřel skóre. Východočeši se po vstřelené brance zvedli a Kirov měl co dělat, aby ochránil svoji svatyni před další pohromou. Jeho bdělost postupně vyzkoušeli Záruba s Michalem Marešem, ale pokaždé si Kirov poradil. Tomáš Koudelka vzápětí sice Kirova překonal, ale České Lípě pomohla tyč.

Chrudim pokračovala v tlaku a v 15. minutě Kirov fauloval v pokutovém území Maxe a rozhodčí nařídili penaltu. Pokutového kopu se ujal Felipe, jenž tvrdou střelou doprostřed zvýšil na 2:0 pro Chrudim. Zanedlouho však Démoni snížili, volný přímý kop si vzal do své správy Ondřej Havrda a technicky zakončil k tyči. V závěru úvodního poločasu musel Kirov znovu předvést své brankářské umění, bomby Slováčka a Koudelky zneškodnil.

Chrudim po přestávce vystřídala brankáře, Žďánského nahradil italský mistr Carlos Espindola. Ve 29. minutě měl gól na kopačce Koudelka a posléze i Slováček, ale českolipská obrana přestála oba momenty bez gólové újmy. Tu mohli utrpět i Chrudimští, které ale proti Bejdovi podržel brankář Espindola.

Několikanásobný český mistr chtěl za každou cenu stvrdit své vítězství, ale Zárubovi, jehož bravurně vychytal Kirov, se to ještě nepovedlo. Až šest vteřin před koncem definitivně rozhodl o výhře domácího celku Tomáš Koudelka, který v souboji přetlačil útočícího Kirova a záhy poslal míč do prázdné branky.

3. kolo Chance futsal ligy

FK ERA-PACK Chrudim - FC Démoni Česká Lípa 3:1 (2:1)

Branky: 6. Slováček, 15. Felipe (pen.), 40. Koudelka – 17. Havrda. Rozhodčí: Vaněk, Dragoun. ŽK: Koudelka – Kirov, Fichtner, Mažári. Diváci: 170.

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (21. Carlos) – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Ricardinho, Rešetár (C), Slováček, Felipe.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bejda (C), Mažari, Vobořil, Bažant, Švec, Havrda, Jäger, Fichtner, Havlásek.