Fotbalová mládež Arsenalu poctivě trénuje

Verze pro tisk |

Na Městském stadionu v České Lípě to zase žije. Do tréninkové procesu se vrátily všechny týmy tamního fotbalového klubu FK Arsenal Česká Lípa. Samozřejmě za přísných podmínek týkajících se počtů hráčů na hřišti nebo zákazů používání kabin.

„Tréninkový proces se naplno rozjel 12. dubna, kdy všechny týmy mládeže obnovily činnost. Dorostenecké týmy trénují třikrát týdně, žákovské a přípravkové trénují dvakrát až třikrát týdně,“ řekl Karel Machač, šéftrenér českolipské fotbalové mládeže.

Trénink probíhá dle známých pravidel povolených a schválených Ministerstvem zdravotnictví. „To znamená tréninky ve skupinách, s rozestupy a bez možnosti vstupu do vnitřních prostor. Takže nemůžeme využívat šatny a sprchy. Z těchto důvodů zatím nelze odehrát přátelská utkání,“ pokrčil Machač rameny.

V úterý 4. května FAČR definitivně ukončila aktuální ročník amatérských soutěží. Týmy tak čekají na povolení odehrát alespoň přátelské zápasy. „Ohledně utkání jsme v kontaktu s partnerskými kluby. Jakmile bude umožněno hrát utkání bez omezení, zahájíme přátelské zápasy. Netrpělivě čekáme na další rozvolnění, jelikož chceme našim hráčům zpříjemnit konec sezóny. Jinak je tréninková účast na solidní úrovní, v každém týmu se najde někdo, kdo prozatím ukončil sportovní činnost. Jedná se naštěstí o jednotlivce, naopak některé nové zájemce do našich řad jsme získali a už se i zapojili do činnosti v našem klubu,“ dodal Machač.

Nahoru