Lípa opět v Rožnově nevyhrála, domů veze pouze bod

Českolipští florbalisté mohli napočtvrté trochu zmírnit negativní bilanci v městečku kousek od slovenských hranic. V Rožnově ze tří pokusů vyhráli pouze jednou a dvakrát museli vytrpět téměř šesti hodinovou cestu bez jediného bodu. Ani v letošním ročníku nepřišla velká změna, Česká Lípa opět padla, když nezvládla bonusové nájezdy a z východu republiky si tak veze třetí porážku s tímto týmem v řadě.

FBK Rožnov pod Radhoštěm - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:4pn (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

Českolipské FBC přijelo do utkání pouze se třinácti hráči do pole, z pracovních důvodů se musel omluvit Marhan a nová tvář ze zápasu v Ústí, Daniel Štěrba, si musel plnit superligové povinnosti v dresu Pardubic. I v okleštěnější sestavě vstoupili hosté do utkání mnohem lépe a nebýt ex-vítkovického Ciompy v brance, mohlo být po první třetině po utkání. Ten si vybral slabší moment pouze v páté minutě, kdy si srazil do branky Kněžourovu střelu z poměrně velkého úhlu, 0:1. Statný brankář v dresu Sršňů také naplnil staré rčení, že dobrý brankář tyčky nechytá. Ta ho zachránila v první části hned třikrát a nenápadně odhalila slabinu České Lípy v zakončení, se kterým bojovala celé utkání.

Do druhé části Rožnov změnil rozehrávku, začal hrát více na míčku, s čímž se Lípa nedokázala po celou třetinu vyrovnat. Záblesk naděje modrobílých barev přišel přišel ve třetí minutě prostřední části, Karel využil chybu Rožnova v rozehrávce a Matějíček celkem ve složité situaci překonal Ciompu, 0:2.To bylo však od FBC vše, srovnání stavu bylo v režii bratrů Kittelových, nejprve Vladislav po minutě zareagoval na Matějíčkův gól a po něm i Petr využil zaváhání českolipské obrany, 2:2.

Třetí část byla v tlaku spravedlivě rozdělena, prvních deset minut hrál Rožnov, druhou desetiminutovku pak Česká Lípa. Jediné vyloučení v zápase Rožnov potrestal. Mlejnek byl vyloučen za hru na zemi a v následné přesilovce domácí nezaváhali, Krhut nabil Kittelovi a Rožnov byl poprvé ve vedení, 3:2. Severočeši se však nevzdali a „rozebíračkou” do prázdné branky srovnali stav. Slaný vybojoval míček na středu hřiště, posunul Kněžourovi, jenž předložil volnému Eklovi, na jeho zakončení po zemi byl Ciompa krátký, 3:3. V padesáté minutě byli na koni opět Valaši zásluhou Kratochvíla, ten zakončil pěknou souhru celé formace, 4:3. Poslední minuty závěrečné části byly ve znamení velkého tlaku České Lípy, kýžené vyrovnaní přišlo až minutu před koncem, Ekl nahrál na střed zbíhajícímu Vlčkovi a ten na podruhé překonal rožnovského brankáře, 4:4. Když půl minuty před koncem pohrdl tutovou šancí Jansa, kterému naprosto nečekaně nabil domácí kapitán, šlo utkání do prodloužení.

Následné nastavení se neslo spíše v opatrném čekání na jeho konec a případné samostatné nájezdy. K těm se z České Lípy postavil Ekl, Slaný a Karel. Bohužel ani jeden nedokázal najít recept na Ciompu. Nejblíže k tomu byl Slaný, který poslal brankáře na druhou stranu haly, ale zívající prázdnou branku stylově přestřelil bekhendem. Na rožnovské straně byl úspěšný Barabáš a rozhodl o tom, že bonusový bod za chorálu vysokého jalovce zůstane v Rožnově.

Komentář trenéra Stanislava Barabáše: „S kluky jsme si promluvili po minulém prohraném utkání a jsem rád, že se kluci nad tím zamysleli. Dnes hráli dozadu poctivě a obětavě, zblokovali plno českolipských šancí, a to nám všem zvedlo sebevědomí. Z naší aktivní hry dopředu jsme branky vstřelili. Rozdílovým článkem v utkání byl Roman Ciompa v naší brance. Soupeři děkuji za utkání a přeji šťastnou cestu domů.”

Komentář trenérky Lenky Bartošové: „V tomto zápase se nám povedla jenom první třetina, kde jsme zahráli to, co umíme. V druhé a třetí třetině jsem začali dělat individuální chyby a to rozhodlo, že soupeř vyhrál nakonec na nájezdy.”

Branky: 26. Vladislav Kittel, 32. Petr Kittel, 44. Vladislav Kittel, 50. Lukáš Kratochvíl, N Pavel Barabáš - 5. Daniel Kněžour, 24. Radek Matějíček, 47. Jaromír Ekl, 59. Jiří Vlček; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 82; zásahy brankářů: Roman Ciompa 20 - Lukáš Chyna 17; po třetinách: 0:1, 2:1, 2:2, 0:0.