Česká Lípa loví ve Švýcarsku! Do konce roku ji posílí Pluhař

Verze pro tisk |

Zajímavou posilu získali do svého kádru pro zbylá utkání tohoto kalendářního roku florbalisté České Lípy. Jejich útočné řady totiž vyztuží útočník švýcarského Thunu Josef Pluhař. Ten představil ve víkendovém dvojutkání s Vítkovicemi a s Libercem a zahrát by si měl také proti Pardubicím a „své“ Mladé Boleslavi.

Pluhař v tomto ročníku hájí barvy švýcarského celku UHC Thun, jemuž se ale zatím v tamní nejvyšší soutěži příliš nedaří. Thun zatím v pěti odehraných duelech nezískal ani bod, sám Pluhař však disponuje bilancí 2+1. Aktuálně je švýcarská NLA přerušena, a tak zamířil někdejší forvard Mladé Boleslavi právě do České Lípy i z toho důvodu, aby nabral před opětovným restartem soutěže zápasovou praxi.

„Reagovali jsme na naši velkou marodku, která nás provází už od začátku sezony. Postupně nám vypadli Kněžour, Jansa, Mlejnek, Spilka, Hřebřina, Karel, Matějíček a nově i Dvořák, který by ale snad už o víkendu měl být k dispozici. Nebudeme mít ani kluky z Ústí Vavrušku nebo Fuchsiga. Využili jsme tak přerušení švýcarské ligy a zapůjčili do konce prosince Pepu Pluhaře. Nejde přitom úplně o náhodu. S Pepou jsme dlouhodobě v kontaktu, a to nejen díky našemu přátelství z Mladé Boleslavi. Věříme, že nám tento hráč pomůže vyřešit současnou situaci a díky svým schopnostem zase posune některé naše hráče o kus dál,“ uvedl klubový manažer Štěpán Slaný.

Pluhař se poprvé v českolipském dresu představil už v sobotním utkání proti Vítkovicím (to skončilo prohrou českolipských 3:5, pozn. red.). Nedělní zápas s LIbercem pak dopadl co do skóre pro českolipské florbalisty ještě hůř, protože si z Liberce přivezli vysokou prohru 19:7 (pozn. red.)

alt
Nahoru