Šenovská základka na Islandu

Verze pro tisk |

Šenovští školáci dorazili zdárně na nádherný Island, kam přicestovali v rámci projektu Erasmus. Zde se také poprvé naživo setkali jak se svou hostitelskou školou, tak i partnerskými školami ze Španělska, Portugalska, Rumunska a Lotyšska.

Hned po příletu zamíchala kartami silná sněhová bouře, o to vřelejší však bylo přijetí v rodinách. Dnes si již naši šenovští deváťáci spolu s paní učitelkou Hrůzkovou a Matysovou užívají bohatého programu, kam patří, mimo jiné, návštěva farmy s ostrovní pýchou, nádhernými koníky, islandskými pony.

Zážitky kluků Erasmáků – den 3

Roman: Dneska jsme byli v geotermálních lázních v Kraumě. Konečně jsem si zkusil sednout do ledové vody, což jsem nikdy v životě nezkoušel. Byl to dobrý výlet.

Tadeáš: Dneska odpoledne jsme byli s Gudmundurem na kurzu záchranářství, na který chodí. Naučil jsem se jistit lano při slaňování. A jinak celý den ve škole byl zážitek, protože po tom, co mi vyprávěl Gudmundur a Sólveig, tak jim tady škola funguje úplně jinak než u nás. Už se nedivím, že do ní chodí rádi. Každopádně ve škole jsem si to užil a seznámil jsem se se spoustou nových super lidí a u některých si pamatuji i jména – a s mojí pamětí to už je něco!

alt
alt
alt
Nahoru