Česká Lípa zahájí opravu výtluků

Verze pro tisk |

Do oprav výtluků, které se na místních komunikacích vytvořily během prvních zimních měsíců, se chce již od příštího týdne pustit Česká Lípa. Jako každoročně na to využije speciální technologie silkot, jež dovoluje vyspravit v asfaltové komunikaci plošně omezené poruchy.

„Velkou výhodou této technologie je, že takové opravy můžeme zahájit v době, kdy kvůli klimatickým podmínkám není ještě možné využít klasickou obalovou směs,“ připomíná místostarosta Jaroslav Turnhöfer.  „Vzhledem k tomu, že má město od loňského roku uzavřenou rámcovou smlouvu s dodavatelem na zajištění oprav technologií silkot, rozhodli jsme se, že nechceme na nic čekat. Čím dříve opravíme alespoň plošně omezené výtluky, tím nižší budou vzniklé škody na vozovkách, až zima skončí. Navíc jako řidič dobře vím, jak jsou hluboké výtluky pro jízdu nebezpečné,“ zdůrazňuje místostarosta.

V tuto chvíli proto odbor správy majetku města zjišťuje aktuální stav na vozovkách v majetku města, zejména na těch dopravně nejvíce zatížených, aby připravil seznam, kde všude se musí výtluky „zažehlit“. „Samozřejmě, že také v tomto případě záleží na vývoji počasí. Ani technologie silkot neumožňuje provádět opravu ve vysokých mrazech, nebo při silném sněžení. Výsledek by byl nekvalitní. Pokud se však venkovní teploty budou pohybovat pouze kolem bodu mrazu a nezačne hustě sněžit, dvě speciální soupravy už příští týden do ulic vyrazí,“ upřesňuje Petr Švadlenka z odboru správy majetku města.

Dodavatelem prací je firma Street s. r. o. Turnov a město odhaduje, že náklady na tyto opravy budou ve výši cca 700 tisíc korun.
 

Nahoru