H. Hušková: A co údržba?

Verze pro tisk |

V roce 2011-2012 jsme se zaradovali nad tím, že naše město Doksy bude okrášleno dřevěnými sochami z dílny dřevořezbáře Bosamba. Byly umístěny na různých místech, v tenisovém parku, před hotelem Grand, u hotelu Port, ve Starých Splavech a co já vím, možná i jinde. Sochy se vesměs líbily, zvláště dětem společně s pohádkou (v tenisovém parku) připravily pěkné chvíle. Je samozřejmé, že to něco stálo, platily tenkrát sice Městské lesy, ale protože jsou příspěvkovou organizací města Doksy, jde pořád o stejné, tedy naše peníze.

Taky jsme se zaradovali již předtím, snad o rok o dva roky dřív, nevím už přesně, kdy město za několikamilionové náklady revitalizovalo dětské volnočasové hřiště. Prostě nechalo zřídit Tomovy parky na několika místech v Doksech. Rovněž pro obveselení dětí, pro jejich bezpečné vyřádění a v neposlední řadě i pro okrasu a potěchu oka nás starších.

Ovšem kdejaký chalupář, nebo prostý majitel domku s dřevěným plotem ví, že dřevo je materiál, který se musí neustále udržovat. I můj děda kdysi každé jaro chodil kolem chalupy se štětcem a vše, co bylo dřevěné, poctivě natíral. Prý, aby ho to přežilo. Děda měl pravdu, přežilo.

Naše město však nemá starosti správného hospodáře. Houpačky a prolézačky přece uhradily evropské fondy, proč bychom měli investovat do barev a laků na údržbu… Však je to drahé, nemáme na to. Krom toho z cizího krev neteče.

Takže se dnes, po několika letech, rozhlédněte po městě. Sochy zčernaly a je otázkou času, kdy odejdou nadobro. Tomovy parky již nezáří a nelákají maminky s dětmi, jsou oprýskané, plné třísek a místy hrozí nebezpečí zranění. Tak počkáme, až se zhroutí. Potom třeba zažádáme zase někde o nějaké finance, někomu zase něco zaplatíme a zřídíme nové…Jo, mému dědovi by se takové hospodaření fakt nelíbilo…

Helena Hušková, předsedkyně ANO Doksy 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: H. Hušková: A co údržba?

Já bych ty SOCHY přetřel nejlíp RŮŽOVOU, aby opět zářily, dělaly radost a schovaly se nevzhledné stopy po dlátech. Nechal bych to udělat nějakýho místního uvědomělýho chalupáře nebo dětičky.

MImochodem pokud o ty dotace požádá nějaká sbratřená obec poblíž, můžete je v klidu, bez výčitek svědomí, použít pro vaše účely...řikal Andrej.

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

S blížícími se volbami přibývá názorů :)

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

Hlavně je důležité uvést pod ten názor stranickou příslušnost.

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

:-) Dokská buňka ANO2011 je v poslední době aktivní :-)
Městské lesy Doksy jsou s.r.o.
Některé slovní "špílce" v textu obsahují skrytou výhrůžku.

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

Paní Heleno Hušková, předsedkyně ANO Doksy,
co jste udělala pro to, aby se neutěšený stav dřevěných soch a nejenom jich zlepšil, změnil? Zkusila jste prosadit nějakou změnu? Zkusila jste třeba zorganizovat dobrovolnickou akci? Zkusila jste třeba sama vzít ten štětec do ruky?
Nebo se prostě jenom blíží krajské volby a nebylo se čeho jiného chytit a trochu se zviditelnit?

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

Každý, kdo si říká komunální politik, by si měl zkusit vydat článek, názor tady na íčkách.
To je krásná katovna tady... Moc se mi to líbí! Jsem opravdu nadšen.

Takže, kdo bude další?

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

Dobrý den.Pazouru bych si urazil,za to že jsem dal ve volbách hlas paní Huškové.Takovéhle hledaní nedostatku,a chyb.Je mi z toho mdlo.Vždyt ty hřište tam jsou mnohem dýl-zkuste udržovat prolejzačky.Nesouhlasím skoro se vším na dokske radnici.Ale hledání takových blbinek mi přijde ubohé.Ono cele dokske ANO je vůbec dobrá partička.Jediný komu se da veřit,a neni tak podlý jak ostatní je snad jen pan Scháněl.
ps:Ano jsem srab,který se schovává za nick

Nahoru

Re: H. Hušková: A co údržba?

Jo,a ještě snad jen toto:Co mi opravdu vádí,je že všechy sochy jsou od jednoho autora.Jak by bylo zajímavé mít každou od jiného... si myslím.A že dřevo zčerná...?To je snad normální----neříka se tomu něco jako patina?Nevím,ale třeba je po volbách natřou krásně modrobíle-s ochranou proti uv zařeni,a starnutí.howgh

Nahoru