Další varování důvěřivým seniorům

Archiv
Verze pro tisk |

Připomeňme se nejprve scénáře dvou předešlých případů. Na sídlišti Sever dvě zatím neznámé ženy oslovili 80letou stařenku, které přislíbily předat smyšlenou věcnou i finanční výhru v jakési soutěži. Z jejího bytu nakonec odcizily částku 84 tisíc korun.


Několik dní poté na sídlišti Špičák kontaktovaly jiné dvě ženy neznámé totožnosti jinou 80letou stařenku a představily se jako pracovnice zdravotní pojišťovny, které přicházejí s věcným i peněžitým darem k příležitosti jejích kulatých narozenin. Babičku nakonec okradly o 20 tisíc korun.

Poslední případ se odehrál rovněž na sídlišti Špičák, kde si neznámý mladý muž vyhlédl za svou oběť 75letou důchodkyni, které nejprve pomohl s nákupem domů a také jí přislíbil zajistit léky, po kterých bude zase běhat jako laňka. Babička od něj všelék přijala, ovšem dobrodinec se následující den do jejího bytu vloudil znovu, tentokrát s údajným léčitelem, aby ji společně s ním okradl o vkladní knížky s celkovým vkladem 135 tisíc korun a o finanční hotovost 22 tisíc korun.

Policisté proto znovu naléhavě vyzývají především osaměle žijící seniory, aby nejednali o finančních záležitostech s cizími lidmi, kteří je osloví jen tak na ulici. Pro podvodníky není nijak obtížné zjistit si bližší údaje o svých potenciálních obětech, a tak by u seniorů neměl vyvolávat důvěru ani ten člověk, který je osloví jejich příjmením, v mnohých případech se jedná jen o dobře osvědčený trik. Senioři by rozhodně neměli jednat s neznámými lidmi ve svém bytě bez přítomnosti dobrých přátel nebo rodiny. Pokud seniora osloví u dvěří bytu nebo na ulici podezřelý člověk, který mu vnucuje dárky nebo nabízí jiné neobvyklé služby, měl by neprodleně kontaktovat tísňovou policejní linku 158, aby mohli policisté onoho dobrodince neprodleně prověřit.

Nahoru