Povodně 2010 - Likvidace odpadu, aktuální potřeby obcí

Verze pro tisk |

Informace od města Česká Lípa o likvidaci biologického odpadu, dávkách a potvrzeních pro zaměstnavatele. Seznam aktuálních požadavků od postižených obcí.

Postup při likvidaci odpadu: Zvířata, zkažené maso, vejce, mléčné výrobky, naložit do igelitového pytle, popř. počkat na vůz Marius Pedersen, který je bude mít. Zavolat Pederseny na číslo 602180400, ti naloží a odvezou. Odpad nesmí být v plechu a ve skle!!!!!!!!!!

Dávky v pomoci v hmotné nouzi pro vyplavené - ORP Česká Lípa se vyřizují na sociálce na Děčínské ulici, zezadu do budovy soudu. Potvrzení pro zaměstnavatele vydává Odbor rozv. majetku a investic, Kleinová- vchod z radnice, nebo Moskevské ulice.

 

Info od HZS LK - Seznam aktuálních požadavků od obcí postižených v Libereckém kraji záplavami

Seznam aktuálních požadavků

! repelenty, plošný postřik proti komárům !

hygienické potřeby: dámské vložky, vložky pro inkontinenci, dětské pleny, toaletní papír, pasty na zuby, zubní kartáčky, dezinfekční mýdla, krémy, hřebeny, sprchové gely, šampóny, látkové ručníky

zdravotnické potřeby: dezinfekce, obvazy, náplasti

mycí prostředky: dezinfekční prostředky, prací prášky

potraviny: dětský sušený sunar

ošacení, boty: pracovní boty od vel. 41, montérky a blůzy od vel. 50

nářadí a další nástroje: košťata, hrábě, motyky, kolečka, vidle, lopaty, kbelíky, hadry, ruční svítilny, baterie do svítilen

další potřeby: jednorázové talíře, kelímky na pití a lžíce, papírové ubrousky, dětské dudlíky, zalisované lahvičky pro děti na sunar

 

Prosíme jednotlivce, soukromé firmy i organizace, aby potřeby předávali na dole uvedených kontaktních místech po telefonické dohodě:

Zájemci z řad právnických a podnikajících fyzických osob (předpokládaný větší objem pomoci) kontaktujte prosím infocentrum organizace ADRA na tel. 731 705 002, e-mail: povodne@adra.cz; dobrovolnici@adra.cz . Zde bude domluveno konkrétní místo převzetí pomoci.

Zájemci z řad občanů (předpokládaný menší objem pomoci) mohou pomoc přinést do kanceláří Českého červeného kříže po dohodě na následujících číslech:
Liberec - p. Menšíková 485 101 091
Jablonné v Podještědí - p. Pešková 723 787 424

Lze kontaktovat i organizaci Hand for Help na tel.: 777 106 432

Nabídky na humanitární pomoc lze zasílat také na e-mailové adresy obcí s rozšířenou působností, nebo přímo přivézt po dohodě na těchto kontaktech:

ORP Liberec - p. Popp 720 422 865, popp.lubomir@magistrat.liberec.cz

ORP Česká Lípa - p. Rusínková 731 435 028, podatelna@mcl.cz

ORP Frýdlant - p. Havel 608 312 198, jiri.havel@bhf.cz
Autor: kpt. Ing. Radek Vojík

Nahoru