Petardy a dělobuchy děsí lidi i zvířata

Verze pro tisk |

"Nechte si ty dělobuchy na silvestra!" Takové vzkazy čteme na sociálních sítích už alespoň dva týdny. V České Lípě má takový požadavek i zákonnou oporu. Podle vyhlášky číslo 1/2016 je v zastavěném území města zakázáno používání pyrotechniky s výjimkou silvestra od 14. hodiny do třetí hodiny Nového roku. Tedy pouhý půlden.

Proto se strážníci městské policie denně zabývají i touto problematikou. V lese na Rasově Hůrce přistihli dva nezletilé chlapce při házení petard. Oba se museli přiznat nejen hlídce MP, ale i svým rodičům, jimž je strážníci předali i se zbytkem nevybuchlých petard. Další partičku, která se bavila vybuchováním pyrotechniky, zadrželi strážníci na hřišti základní školy Lada. Tentokrát šlo o zletilé mladíky, kteří museli zaplatit pokutu.

Strážníky volají prostřednictvím linky 156 k podobným případům lidé v těchto dnech často. V dalším z případů chlapci utekli, ale petardy v hodnotě asi 500 korun, které měli v zásobě, při útěku zahodili.

Ten, kdo nedodrží ustanovení vyhlášky města a bude používat pyrotechniku mimo silvestra a Nový rok, se vystavuje postihu buď ve správním řízení, anebo blokové pokutě až do výše 5 tisíc korun.

Vyhlášku naleznete zde.
 

Nahoru